Frans-Nederlandse manifestatie varieerd worden door middel van een ingenieus systeem van draaiende kleppen. De stoelen zijn oranje, de vloer bedekking groenig blauwe cocosmat. De beperkingen, die de bestaande situatie stelde, deden zich bij het opknappen van de entree en de erboven ge legen foyers sterker voelen dan bij de zaalverbouwing. Bij de keuze van materialen en kleuren werd getracht een sfeer te scheppen, die zich aansluit bij en inleidt tot het geen de beide zalen ondanks hun grote verschillen ge meen hebben. Bij het ontwerpen van de gevel werd getracht de oor spronkelijke niet zeer fraaie, maar wel karakteristieke straatwand weer in ere te herstellen door haar van latei- aangebrachte uitstulpingen in hardboard te ontdoen. De overblijvende opening onder de toog bood in haar opzet voldoende mogelijkheden voor 'het maken van front naar de straat. Gezocht werd naar een uiterste aan contrast tussen „ruwe bolster" en „blanke pit", vandaar de blanke aluminiumprofielen boven de ingang en het vele glas in de wanden van de cassahal. als tegenstelling tegen het bestaande metselwerk. De heer W. Schu'hmacher te Amsterdam had in het bepalen van het uiteindelijke beeld een groot aandeel alle kleuren in het gebouw werden in overleg met de architect door hem bepaald en goeddeels eigenhandig gemengd. Ir Tj. Dijkstra Van 18 oktober tot en met 2 november zullen in ons land door de Franse regering zogenaamde „Semaines d'amitié franco-néerlandaise" worden gehouden. Deze Weken van de Frans-Nederlandse vriendschap zullen plaatsvinden in Amsterdam en in Botterdam. De stede lijke autoriteiten van Amsterdam en Rotterdam, rijks diensten, Kamers van Koophandel en diverse andere in stanties en personen hebben hun actieve medewerking' reeds toegezegd. Prins Berohard heeft het beschermheer schap van de manifestatie aanvaard. Het voornemen bestaat om in de genoemde weken ver schillende culturele en economische manifestaties te orga niseren. Ook de filmwereld zal daarbij worden betrokken. Het ligt bijvoorbeeld in de bedoeling om in Amsterdam en Botterdam en eventueel ook in 's-Gravenhage premières van nieuwe Franse films te doen plaats hebben, zo moge lijk bijgewoond door enkele bekende Franse filmacteurs. Zelfs streeft men naar enkele wereldpremières. Voor de voorbereiding van de culturele onderdelen van deze Frans-Nederlandse manifestatie is een zogenaamd Comité Culturel gevormd. Voorts is er een adviescom missie, waarin vele vooraanstaande figuren uit culturele en economische kringen zitting hebben. Als vertegenwoor diger van de bioscoopwereld maakt de heer W. F. Dub- beldeman, Voorzitter van de Afdeling Amsterdam van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. deel van deze commissie uit. De zaal van het Grand Theater met op de achtergrond de projectiecabine, die midden in de zaal is gebouwd. Achter de cabine be vindt zich een foyer. 402

Film | 1962 | | pagina 11