Axel Beek (L.) De Bilt Bussum Dinteloord en Prinsenland Eelde Haarlem Hoorn Krommenie Maastricht Made en Drimmelen r— De Raad van de gemeente Axel heeft in zijn vergade ring van 11 december op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders besloten tot wijziging van de verordening op de heffing van belasting op vermake lijkheden. In de nieuwe verordening zijn voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet vrijgesteld van belasting. Tot nu toe werd in Axel over deze voorstellingen tien procent belasting geheven. Het percentage van twintig voor gewone film voorstellingen is gehandhaafd. De Raad van de gemeente Beek (L.) heeft op 29 novem ber op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders besloten tot een verlaging van het tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. In de oewijzigde verordening is het tarief thans bepaald op vijftien procent. Tot nu toe gold in de gemeente Beek een algemeen percentage van vijfentwintig, zij het dat daarop een belangrijke uitzondering bestond: films als bedoeld in artikel 1. lid 2, sub 2 van de Bioscoopwet waren vrij gesteld van vermakelijkheidsbelasting. De vrijstelling voor artikel 1-films is in de nieuwe verordening gehand haafd. De verlaging van de vermakelijkheidsbelasting in de gemeente Beek is op 1 januari 1963 van kracht geworden. De Raad van de gemeente De Bilt heeft in zijn verga dering van 8 januari zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op bio scoopvoorstellingen. Overeenkomstig het voorstel is het tarief verlaagd van twintig tot vijftien procent. Voorts is een uitzonderingstarief van tien procent ingesteld voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet. De Raad van de gemeente Bussum heeft in zijn verga dering van 14 november zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting". Overeenkomstig dit voor stel is het tarief voor bioscoopvoorstellingen verlaagd van vijfentwintig tot twintig procent. Bovendien is met de aanneming van dit voorstel in Bus sum een differentiatie in het tarief aangebracht ter stimu lering van de vertoning van films met een bijzonder karakter. Voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet is een uitzon deringspercentage van vijftien in het leven geroepen. Dit lagere tarief zal eveneens van toepassing zijn op voorstel lingen met Nederlandse films. De nieuwe verordening is inmiddels op 4 januari in werking getreden. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Dintel oord en Prinsenland hebben aan de Gemeenteraad voor gesteld over te gaan tot een verlaging van het tarief van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen. Het tarief, dat voordien twintig procent bedroeg, werd in het voorstel verlaagd tot vijftien procent. De Raad heeft het voorstel inmiddels goedgekeurd. Op 19 november heeft de Raad van de gemeente Eelde zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders, dat inhield een verla ging van het tarief van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen van vijfentwintig tot twintig procent. In Eelde wordt over voorstellingen met artikel 1-films geen vermakelijkheidsbelasting geheven. De gewijzigde verordening inzake de heffing van ver makelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen, die in de vergadering van 24 oktober van de Raad van Haarlem is vastgesteld, heeft de koninklijke goedkeuring verkre gen. De nieuwe verordening is met ingang van 1 januari in werking getreden. Zoals reeds in het vorige nummer van het Bondsorgaan uitvoerig is bericht, is het tarief van de vermakelijkheids belasting voor filmvertoningen verlaagd van vijfentwintig tot twintig procent. Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Hoorn heeft aan de Raad voorgesteld over te gaan tot een verlaging van het tarief van de vermakelijk heidsbelasting op filmvoorstellingen. Volgens het voorstel, dat binnenkort in een Raadsvergadering aan de orde komt, zal het tarief worden verlaagd van vijfentwintig tot twin tig procent. In een voorstel aau de Raad had het college van Bur gemeester en Wethouders van de gemeente Krommenie voorgesteld het tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen te verlagen van vijfentwintig tot twintig procent. In de vergadering van de Raad van 13 december is dit voorstel aangenomen, echter met dien verstande, dat het tarief nog verder werd verlaagd, name lijk tot vijftien procent. Op 4 december heeft de Raad van de gemeente Maas tricht zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen van vijfentwintig tot twintig procent. Het uitzonderings percentage van vijftien, dat van toepassing was op voor stellingen met films als bedoeld in artikel 1. lid 2, sub 2 van de Bioscoopwet, is overeenkomstig het voorstel ver laagd tot tien. In zijn vergadering van 28 november heeft de Raad van de gemeente Made en Drimmelen overeenkomstig een voor stel van het college van Burgemeester en Wethouders be- 403

Film | 1962 | | pagina 12