Nqmegen Oude Pekela Oudewater Schaesberg Soest Susteren Tegelen Texel Utrecht Schiedam Veendam sloten het tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen te verlagen van twintig tot vijftien procent. Het uitzonderingstarief van tien procent voor voorstellingen met artikel 1-films is gehandhaafd. De Raad van de gemeente Nijmegen heeft in zijn ver gadering van 9 januari een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders goedgekeurd, dat een ver laging van het algemene tarief van de vermakelijkheids belasting op filmvoorstellingen inhield. Tot nu toe kende de gemeente Nijmegen drie belastingtarieven: vijfentwin tig procent voor gewone bioscoopvoorstellingen, twintig procent voor artikel 1-films, voor journaalvoorstellingen en voor voorstellingen, waarin tevens muziek ten gehore wordt gebracht en tenslotte vijftien procent voor bij de Confédération Internationale des Cinémas d'Art et d'Essai aangesloten theaters, die in hoofdzaak cultureel waarde volle films vertonen. In de gewijzigde verordening is het eerste tarief ver laagd tot twintig procent; het uitzonderingspercentage van vijftien procent, dat ruim twee jaar geleden in het leven is geroepen, bleef gehandhaafd. In de vergadering van de Raad van de gemeente Oude Pekela, die op 20 december is gehouden, is een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders goed gekeurd, inhoudende een halvering van de vermakelijk heidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Het tarief van twintig procent is teruggebracht tot tien procent. Voor stellingen met artikel 1-films zijn in Oude Pekela reeds vrijgesteld van vermakelijkheidsbelasting. Niettegenstaande het feit, dat het college van Burge meester en Wethouders van de gemeente Oudewater had voorgesteld afwijzend te beschikken op een verzoek van de plaatselijke bioscoopexploitant tot verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen, be sloot de Raad in zijn vergadering van 27 december tot verlaging van 'het belastingtarief. De vermakelijkheids belasting werd verlaagd van twintig tot tien procent. In Oudewater waren voorstellingen met artikel 1-films reeds van vermakelijkheidsbelasting vrijgesteld. In de gemeente Schaesberg is een aanzienlijke verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen tot stand gekomen. In zijn vergadering van 20 november hechtte de Raad zijn goedkeuring aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van het tarief van vijfentwintig tot vijftien procent, terwijl voorts het uitzonderingstarief van tien procent voor voor stellingen met artikel 1-films geheel werd afgeschaft, zodat over deze voorstellingen geen vermakelijkheidsbelasting meer zal worden geheven. tarieven vijfentwintig procent voor gewone voorstel lingen en vijftien procent voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoop wet te vervangen door een uniform tarief van twintig procent. Het voorstel is aangehouden, omdat er in de Raad stemmen opgingen ten gunste van een verdere ver laging van het tarief. De verlaging van de vermakelijkheidsbelasting, die op 17 oktober door de Raad van Soest was goedgekeurd, is van kracht geworden met ingang van 1 januari j.1. Het algemeen tarief bedraagt thans tien procent. Artikel 1-films, documentaires, kinderfilms, Nederlandse films en journaals zijn van belasting vrijgesteld. De Raad van de gemeente Susteren keurde in zijn ver gadering van 14 december een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders goed, dat inhield de vermakelijkheidsbelasting voor filmvoorstellingen te ver lagen van vijfentwintig tot twintig procent. Het bijzondere tarief voor voorstellingen met artikel 1-films werd even eens verlaagd, namelijk van twintig tot tien procent. Op 13 december heeft de Raad van de gemeente Tegelen een voorstel van het college van Burgemeester en Wethou ders aangenomen, dat beoogde de beide tarieven van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen met vijf procent te verminderen. Het algemene tarief werd ver laagd van vijfentwintig tot twintig procent, dat voor artikel 1-films van vijftien tot tien procent. Een ingrijpende wijziging van de vermakelijkheidsbelas ting op filmvoorstellingen heeft de Raad van de gemeente Texel in zijn vergadering van 6 november op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders aangebracht. In Texel golden twee tarieven: 35 procent voor gewone voorstellingen en twintig procent voor voorstellingen met artikel 1-films. Deze tarieven zijn thans door één tarief van tien procent vervangen. Overeenkomstig het voorstel van het college van Bur gemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Utrecht in zijn vergadering van 6 december besloten tot verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoop voorstellingen. Het algemene tarief van vijfentwintig pro cent is verlaagd tot twintig procent. Het uitzonderingstarief van twintig procent voor voorstellingen met artikel 1-films is teruggebracht tot vijftien procent. Het speciale tarief van tien procent, dat van toepassing was op voorstellingen met Nederlandse films, is gehandhaafd. In de Raad van de gemeente Schiedam is in de verga dering van 18 december een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het tarief voor de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen aan de orde gekomen. Het voorstel hield in om de beide In de gemeente Veendam, waar het algemene tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen twintig procent bedraagt, is besloten tot de invoering van een uitzonderingstarief voor voorstellingen met artikel 1- films. Overeenkomstig een voorstel van het college van 404

Film | 1962 | | pagina 13