In memoriam Liquidatie waarborgsommen bioscoop-A Victory Theater aldaar, welke voorheen werd geëxploiteerd door de Firma J. G. Peters, J. D. W. de Kleyn, P. A. en T. W. Peters Sengers. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslissing bin nen acht dagen na de verschijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend: de Stichting Opbouw Drie Groepen, exploitante van de bioscoop ,,De Iemekörf" te Beerta de heer J. J. Peeters, exploitant van het Roxy Theater te Bergen op Zoom; de Firma Victory Theater, waarvan firmanten zijn de heren J. G. Peters, J. D. W. de Kleyn en P. A. Peters Sengers, exploitante van het Victory Theater te Wychen; de heer F. J. Luxembourg te Oosterhout, exploitant van een reizende bioscoop. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten zijn van het lidmaatschap vervallen de Stichting Opbouw Drie Gemeenten, voormalig ex ploitante van de bioscoop „De Iemekörf" te Beerta; de Firma Roxy Theater, voormalig expioitante van het Roxy Theater te Bergen op Zoom; de Firma J. G. Peters, J. D. W. de Kleyn, P. A. en T. W. Peters Sengers, voormalig exploitante van het Victory Theater te Wychen; de N.V. Theater De Roskam te 's-Gravenhage (direc teuren: S. Barnstijn en P. C. D. v. d. Bergh), voormalig exploitante van de voormalige bioscoop: Theater De Roskam te Loosduinen; De N.V. Nationale Filmproductie Maatschappij te Utrecht (directeur: S. Barnstijn) wegens beëindiging der filmproduktiewerkzaamheden. In verband met de beëindiging van het lidmaat schap van de Stichting Opbouw Drie Gemeenten te Beerta, de Firma Roxy Theater te Bergen op Zoom, de Firma J. G. Peters, J. D. W. de Kleyn, P. A. en T. W. Peters Sengers te Wychen, de N.V. Theater De Roskam te 's-Gravenhage, alsmede de N.V. Nationale Filmproductie Maatschappij te Utrecht, worden de leden van de Bond en van de Nederlandsche Ver- eeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgeno digd, eventuele vorderingen binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Toelating donateurschap Als donateur van de Bond is toegelaten de heer C. van Zomeren, exploitant van het Technisch Bureau „Cinema", Zach. Jansenstraat 11 te Utrecht. Beëindiging donateurschap Het Hoofdbestuur heeft op grond van het bepaalde in artikel IOC van het Algemeen Bondsreglement met ingang van 1 januari 1963 van het donateurschap van de Bond vervallen verklaard de N.V. Etablissementen A. Vander- kerckhoven te Brussel, in Nederland vertegenwoordigd door de heer W. Schooleman te Zeist, wegens het in ge breke zijn met de betaling van de verschuldigde donaties. Op 9 december overleed geheel onverwacht de heer Jan Oosten, oud 58 jaar, directeur van de N.V. Harmonie te Dokkum. Ruim acht jaar geleden nam genoemde heer tezamen met de heer Tho Bockholt de Harmonie Bioscoop te Dokkum over van de heer J. J. Abeln. Zij vormden een naamloze vennootschap, waarvan de heer Oosten ten slotte enig directeur was na het aftreden van zijn com pagnon. Het Hoofdbestuur heeft mevrouw Oosten en kinderen schriftelijk deelneming betuigd met hun verlies. Het Bestuur van de afdeling Het Noorden van de Bond was tijdens de rouwdienst op 13 december in de Nederlands Hervormde Kerk te Dokkum vertegenwoordigd door de heer H. Zondervan, voorzitter dezer afdeling. In de aula van het crematorium te Groningen werd de crematie plechtigheid bijgewoond door mevrouw de Vries, vice- voorzitster en de heer G. H. Schepel, secretaris. Verder waren verscheidene exploitanten uit de afdeling Het Noorden aanwezig om afscheid te nemen van hun col lega. In de aula werd gesproken door een dominee, waar na een der zoons van de overledene dankte voor de belang stelling. Een tragisch verlies zowel voor de Bioscoop-Bond als voor de Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten was het onverwacht heengaan van Mr Jan Derks op vijf tigjarige leeftijd als gevolg van een hem op 8 januari overkomen ongeluk op het Damrak te Amsterdam. De heer Derks was directeur van de N.V. Cefima, de bekende producente van talrijke reclamefilms, die is aan gesloten bij de Bond en de Vereeniging. De heer Derks was verder een bekend journalist, oud-hoofdredacteur van „De Tijd", radiospreker en reporter, schrijver van boeken en toneelstukken, etc. Zijn onverwacht verscheiden heeft daardoor ook buiten de kringen van het film-, bio scoop- en reclamebedrijf veel opzien gebaard. Het vorig jaar was hij benoemd tot bestuurslid-pen- ningmeester van de Vereeniging van Bioscoopreclame-Ex ploitanten. Ook was hij lid van de Raad van Beroep en de Nieuwe Ledencommissie van die Vereeniging, alsmede plaatsvervangend voorzitter der Gemengde Commissie van Geschillen van de Bond en de Vereeniging. In het bioscoopreclamebedrijf deed de heer Derks zich kennen als een figuur met een zeer persoonlijke stijl, een sportieve vechter voor de belangen van zijn onderneming, een man met een sterk ontwikkeld gevoel voor humor, een man die het compromis niet afwees, zich na een fel debat kon laten overtuigen en dan zo nodig royaal de eigen mening voor een betere gaf. Vooral dit laatste tekent hem als een mens met karakter. Het valt daarom diep te betreuren, dat deze bekwame en veelzijdige persoonlijk heid al zo spoedig aan zijn onderneming, het Vereenigings- bestuur en het reclamefilmproductiebedrijf in het alge meen moest ontvallen. Het Hoofdbestuur van de Bond en het Bestuur der Ver eeniging hebben de Familie Derks en de N.V. Cefima hun deelneming betuigd met het ernstige verlies dat zij hebben geleden. Het Bestuur der Vereening zond een krans bij de begrafenis, die op zaterdag 12 januari des ochtends tegen twaalf uur plaatsvond op de St. Barbarabegraaf- plaats aan de Bosdrift te Hilversum. Uit de bijzonder grote belangstelling er waren zeker meer dan 1.000 personen kan men afleiden hoeveel vrienden en relaties de heer Derks had. Zij trotseerden de felle koude om hem van heinde en ver een laatste groet te brengen. 408

Film | 1962 | | pagina 17