19e congres van Franse Fed. van Bioscoopexploitanten Nieuwe naam- en adreslijst Wijziging naam- en adreslijst minimum kapitaal beschikken van 300.000 nieuwe francs om speelfilms te mogen vervaardigen. Voorheen was een kapitaalbasis voldoende van 50.000 NF. Een onderneming die over 10.000 NF. beschikt kan deelnemen in een ge meenschappelijke produktie waarbij het financiële risico door meerdere maatschappijen wordt gedragen. De ver hogingen konden niet uitblijven, omdat teveel films wegens geldgebrek niet werden afgemaakt. De produktiebedrijven zijn niet te spreken over de maatregelen. In december 1966 moet het verhoogde garantiebedrag aanwezig zijn. Aan een verhuurmaatschappij worden de volgende nieuwe finan ciële garantievoorwaarden gesteld: Benodigd kapitaal voor het verhuren van films in Frankrijk, 40.000 NF. Voor het verhuren in Parijs en omgeving is 20.000 NF. vereist. Bovendien zijn er voorwaarden gesteld aan maatschappijen die in bepaalde districten van Frankrijk werkzaam zijn. Producenten van korte films moeten beschikken over min stens 50.000 NF. Produktie- en opnameleiders, filmtechnici en anderen die in de filmindustrie werken moeten in het bezit zijn van een identiteitskaart die door het Centre National wordt uit gegeven. Hieronder vallen ook de scriptgirls, de grimeurs, de assistenten, de kappers, enz. Identiteitskaarten worden uit gegeven aan hen die door hun capaciteiten daarop recht hebben. Het uitgeven is afhankelijk van prestatie, diploma's, ervaring en vakkennis. De identiteitskaart kan geldig zijn voor werkzaamheden op divers gebied. Bij één bepaalde produktie mag men echter op maar één terrein werkzaam zijn, zodat vele mensen aan het werk blijven. In Frankrijk gaat het met de bioscoopexploitanten iets beter. Het eerste kwartaal van 1964 toonde een opmerke lijke stijging vergeleken met de overeenkomende periode in 1963. Er werden 2.800.000 kaartjes meer verkocht. Dit komt voornamelijk door enige goede films die bij het grote publiek in de smaak vallen. In de stad Marseille bijvoorbeeld draaiden gedurende de maand augustus de volgende films: „Veel liefs uit Moskou", „Hebzucht in de zon", „Becket", „De prijs", „West Side Story" en „Dr. Strangelove". Het brengen van betere films haalt het publiek terug naar de bioscoop. Dit was de algemene mening van de bezoekers van het negentiende Congres van de Franse Federatie van Bioscoopeigenaren, dat in Saint Malo werd gehouden en waar 500 leden aanwezig waren. Bioscoopbezitters kunnen niet veel anders doen dan de producers aansporen betere films te maken. Regelmatig vinden ontmoetingen plaats tussen producers en exploi tanten. Er werd op het congres speciale aandacht besteed aan de mogelijkheden die er zijn om exploitanten financieel te ondersteunen opdat zij de huidige moeilijke periode kunnen overbruggen. Er zijn in Frankrijk vele bioscopen die nodig moeten worden gemoderniseerd, om weer enigszins op het peil te komen dat het publiek verlangt. Op het congres bekeek men hoe individuele exploitanten financieel kunnen worden gesteund om deze noodzakelijke moderniseringen te kunnen uitvoeren. Men kwam tot twee mogelijkheden: a. Door middel van direkte financiële steun en b. door een indirekte steun, namelijk door het aandringen op ver laging van de vermakelijkheidsbelasting, zoals in één der E.E.G.-landen is gebeurd. Vorig jaar sloten in Frankrijk 600 bioscopen. In verge lijking met het buurland Italië is dit onhoudbaar. Italië immers maakte bekend dat er 520 nieuwe bioscopen waren geopend met een gezamenlijke capaciteit voor 108.836 be zoekers. Daartegenover staat dat in de stad Marseille on langs twee bioscopen zijn gesloten die in het centrum lagen. Dit bewijst dat een plaats in het geografische cen trum van de stad niet altijd een garantie is voor goed zakendoen. Uitgaanscentra liggen dikwijls tussen het zaken- centrum en de buitenwijken in. Verschenen is een nieuwe naam- en adreslijst van de Bond, waarin zijn opgenomen bestuurscolleges en commissies, bioscoopondernemingen, filmverhuurkantoren, filmfabrie ken, filmproduktiezaken, donateurs en bioscoopreclame exploitanten, uitgave juli 1964. Extra exemplaren zijn ver krijgbaar a 2,Verder is een beperkte hoeveelheid ge- cartonneerde lijsten in voorraad a 3, No. 1 Pag. 37 's-Gravenhage, Capitol Het huisnummer „100" achter Hollywood Theater veranderen in: 98. Pag. 37 Grave, Palazzo De vermelding na Maasstraat 12 als volgt ver anderen: J. A. Beukering, corr.-adres: Sociëteit Tot Nut en Vermaak, Hoofsestraat 2, tel, 25 93. 's-Gravenhage, Rex Theater Telefoon 63 47 47 moet zijn 63 67 47. Medemblik, Scala Toevoegen na tel. 2 83: ,,J. C. Hoek, corr.-adres: Bagijnhof 9". Nieuwkoop, Sporthotel Tel. 63522-234607 veranderen in 62033-249160. Schijndel, City Theater L. H. Steenbakkers veranderen in A. W. A. Steenbakkers. Corr.-adres: Hoofdstraat 178 veranderen in: Hoofdstraat 145-147. Pag. 68 Tilburg, Midi Schrappen: Studio, kleine zaal Stadsschouwburg, Markt, tel. 3 27 00. In plaats hiervan toevoegen: Camera Theater, Willem H-straat 29, tel. 2 51 13. Pag. 72 Vlaardingen, Stadsgehoorzaal Aan de naam Van Ginneken toevoegen de voor letters: W. B. Pag. 78 Zuidlaren, Welte's Bioscoop De vermelding C. W. H. A. Welte veranderen in: Firma C. W. H. A. Welte Zoon, firmanten: C. W. H. A. en F. A. G. Welte. Pag. 83 NV. Gofilex, Driebergen Aan het slot toevoegen: „(Mevr. Th. R. Kok - leidster normaalfilmverhuur)". Pag. 85 Universal Film Agency NV. Toevoegen aan het slot: „(V. S. Kijzers, leider)". Pag. 86 Renovo Film Het telefoonnummer 72 05 42 veranderen in 72 05 41. Pag. 38 Pag. 53 Pag. 55 Pag. 65 299

Film | 1964 | | pagina 13