Berichten uit het bedrijf N.V. Meteor Film had succes met „Avond van de 150 echtparen" De „Avond van de 150 echtparen", die door N.V. Meteor Film op touw was ge zet bij de première van de Franse dubbelfilm „Het Huwelijksleven" is voortreffelijk geslaagd. In de Amster damse bioscopen Calypso en Rialto zagen de driehonderd van elkaar ge scheiden echtelieden de geschiedenis van het mislukte huwelijk. In de pauze en na afloop kon men in het Apollo- hotel kennis maken met beide hoofd rolspelers, de charmante Marie José Nat en Jacques Charrier. Wij geloven dat een initiatief zoals van de heren Balian en Denker, film in het algemeen goed doet. Een beetje franje en gla mour interesseren het publiek en kun nen altijd op belangstelling rekenen. Filmfestival voor jongeren in Eindhoven In Eindhoven zal de Stichting Kunst zinnige Vorming in de kerstvakantie op 4, 5 en 6 januari een filmfestival orga niseren voor de rijpere schoolgaande jeugd. De Werkgroep Jeugdfilm waarin de heer D. Monnickendam van de N.V. Eindhovense Bioscoop Mij. een be stuursfunctie bekleedt heeft een aantal goede films op het oog en heeft toe zegging tot medewerking van erkende filminleiders. De laatste middag van het festival zal worden gevuld met een forum. Nachtpremière in Utrecht In het Camera Theater in Utrecht van de Bioscoop Onderneming A. F. Wolff N.V. ging begin september in een nachtvoorstelling van woensdag op donderdag „Mondo Cane" nummer twee in première. De wijze waarop ver dient enige aandacht. Er werden drie doorlopende voorstellingen gegeven waarvan de eerste om half twaalf be gon en de laatste eindigde om half vijf. De twee eerste voorstellingen wa ren uitverkocht, de derde voorstelling was redelijk bezet. Het publiek werd verzocht op enquêteformulieren zijn mening te geven over de nieuwe Jaco- petti. Bovendien werden twee discus sies gevoerd (in)geleid door een stu dent in de psychologie. Luxor Bioscoop in Zaltbommel heropend De Luxor Bioscoop in Zaltbommel werd op donderdag 17 september j.l. her opend in aanwezigheid van drs. H. Wielinga, burgemeester van Zaltbom mel. Na een gesloten periode van zes weken werd het theater feestelijk in gewijd met een voorstelling van „De Rosé Panter". In het voorprogramma was een film te zien die in 1930 in Zaltbommel was opgenomen. Het resul taat van de verbouwing is opvallend. Het theater heeft een gezellige sfeer gekregen die door de bevolking van Zaltbommel zeker zal worden gewaar deerd. De heer en mevrouw Verkuil kunnen trots zijn op hun vernieuwde bioscoop die met haar 51 jaar tot de oudste behoort van ons land. Aan het interieur is dit beslist niet te zien. De belangstelling voor bioscoop bij de Bommelse bevolking kan nu alleen maar toenemen. Namens het Hoofd bestuur en namens afdeling Het Oosten was de heer J. H. H. van der Mars bij de openingsvoorstelling aanwezig. Hoofdfilm van Jan Vrijman Filmverhuurkantoor HAFBO zal begin volgend jaar de nieuwe film van Jan Vrijman als hoofdfilm uitbrengen. Pro ducent is Cineproductie, waarvan de heer Vrijman zelf directeur is. Eveneens begin volgend jaar zal Jan Vrijman optreden als producent van een nieuwe Nederlandse speelfilm waarvoor een oorspronkelijk scenario is geschre ven. Onderhandelingen met een Neder landse regisseur zijn in een vergevor derd stadium. Holland Promotion door Carillon Films Carillon Films te Rijswijk onder directie van de heer Gerard J. Raucamp heeft de lange en de korte Holland Promo tion firn afgeleverd. Dit gebeurde eni ge tijd geleden. Een 27 minuten film werd geproduceerd als communicatie middel rondom het thema dat achter het traditionele beeld van Nederland een nieuwe identiteit te vinden is. Een 9 minuten film moest geschikt zijn als voorfilm in bioscopen over de gehele wereld onafhankelijk van talenversies. Deze korte film is zonder commentaar. Vorige maand werd zij voor het eerst getoond. Het camerawerk is van Pros- per Dekeukeleire, Herbert Friemel en Ed van Zwanenburg. De muziek is van Jurriaan Andriessen, de montage van Olga Servaes en het geluid van Peter Konings. Film over doorbouwen in de winter In opdracht van de Stichting Verlet- bestrijding Bouwnijverheid zal Cine- centrum evenals vorig jaar een film ver vaardigen over het doorbouwen in de winter. Er zal speciaal worden inge gaan op de technische voorzieningen die bij doorbouwen moeten worden ge troffen. Anglo Dutch Group werkte voor C.B.S. in New York De N.V. Anglo Dutch Group Film Pro- duktie maakte onlangs een film voor de Amerikaanse televisiemaatschappij C.B.S. Reports in New York waarin Frankrijks president De Gaulle een hoofdrol voor zijn rekening neemt. De N.T.S. zal het filmpje over enige tijd uitzenden. Nederlandse inzending voor Industrieel Filmfestival Een commissie van deskundigen heeft namens de Raad van Nederlandse Werkgeversverbonden de Nederlandse inzending naar het vijfde Internationale Industriële Filmfestival samengesteld. Dit festival zal van 2—6 november a.s. onder auspiciën van de Raad van Euro pese Industriefederaties in Londen wor den gehouden. Uit 19 door diverse bedrijven in aan merking gebrachte films werden er 9 gekozen voor vertoning op het festival. Enkele gegevens over de geselecteerde films zijn opgenomen in onderstaande tabel. De films voor het festival worden naar inhoud en doel ingedeeld in 7 cate gorieën (A t/m G). Nederland zal in Londen in 6 categorieën zijn vertegen woordigd (A t/m F). Opdrachtgever Shell Nederland Multifilm Chem. Fabriek L. v. d. Grinten Delta Film Film Chemie Diazo Spies behind the Duphar line Philips How does the radio work Philips Inert gases Philips How to solder Philips Wijd en Zijd Phs. van Ommeren Meteoorbeton Betonfabriek De Meteoor Van Kiem tot Kristal Ver. Friesch Groningsche Coöp. Beetwortelsuikerfabr. Producent Dollywood Cinecartoon Film N.O.F. Philips T.E.O. filmservice Forumfilm Oscar Film Profilti 303

Film | 1964 | | pagina 17