Camera Theater in Tilburg geopend ANWB-prijs voor publicistische prestatie ook op het gebied van film Resultaten Franse filmindustrie Operateursopleiding Raad voor de Kunst Voor de achtste maal zal in 1965 de ANWB-prijs voor publicistische prestaties op het gebied van de letteren, de journalistiek, fotografie, film, radio en televisie die een bijzondere stimulans vormen voor het toerisme en de kwalificatie „opvallend goed" verdienen, worden toegekend. De prijs bestaat uit een penning en een bedrag van duizend gulden. De toekenning zal plaatsvinden voor in 1964 in de openbaarheid naar voren gekomen werk, eventueel tegen de achtergrond van reeds eerder verschenen oeuvre. De Advies-Commissie die de inzendingen beoordeelt bestaat uit prof. dr. H. J. Prakke, voorzitter, en de heren H. J. van Balen, B. J. Bertina, mr. E. Elias, Max Nord, D. Verèl, W. Vogt en J. Winkler. Zowel de makers als hun uitgevers, respectievelijk opdracht gevers, kunnen werk inzenden of de aandacht van de com missie op bepaald werk vestigen. De commissie zal ook uit eigen initiatief werk beoordelen. De sluitingsdatum voor inzendingen is bepaald op 1 februari 1965. Het adres is: Advies Commissie ANWB-prijzen, Wassenaarseweg 220, Den Haag. De president van „La Chambre Syndicale de la Production Cinématographique Francaise" heeft een rapport uitgebracht over de resultaten van de filmindustrie in 1963. Het blijkt dat de produktie niet is teruggelopen. Het aantal co-pro- dukties is toegenomen hetgeen door velen wordt betreurd, hoewel dit een verschijnsel is dat ook elders in Europa toeneemt. Het rapport vergelijkt de cijfers van 1963 met die van 1962. In 1963 werden 86 films gemaakt tegen 80 in 1962. Dit is een geringe toename. Bovendien werden 55 co-produkties afgeleverd. Het jaar daarvoor waren dit er 45. In 1963 hebben in totaal 141 films het predicaat „Frans produkt" mogen voeren tegen 125 films in 1962. Het verkopen aan het buitenland werd voor de produ centen voortdurend moeilijker. Dit is een van de redenen waarom zij geen bezwaren hebben tegen co-produkties hoe wel het handhaven van een artistiek verantwoord peil bij co-produkties bijzonder zwaar is. In begin september is wederom een nieuwe schriftelijke operateurscursus begonnen. Deze cursus leidt onder andere op voor het eerste deel van het operateursexamen, dat in juni en augustus van het volgend jaar plaatsvindt. Aan de cursus kunnen nog deelnemers worden toegevoegd, mits men zich zo spoedig mogelijk aanmeldt. Inschrijvings formulieren zijn verkrijgbaar bij het Secretariaat van het Opleidingsinstituut, dat op het Bondsbureau is gevestigd. Er is een inschrijfgeld van 10,verschuldigd en de les- kosten bedragen ƒ1,50 a ƒ2,per les. Het eerste deel van de cursus bestaat uit 32 lessen. Als leden voor de Raad Voor De Kunst, afdeling Film zijn benoemd de heren Th. van Haren Noman te Amster dam, W. F. G. Gerdes te Laren (NH) en dr. H. Visscher te Heemstede. Op woensdag 23 september werd in Tilburg het Camera- Theater in de Willem II straat feestelijk geopend, 's Middags vond een druk bezochte receptie plaats en 's avonds werd Bergman's nieuwe comedie „Wat betreft de vrouwen" ver toond. De wethouder voor kunstzaken van Tilburg, de heer N. Pontzen, opende in de avondvoorstelling het theatertje. „Tilburg is nu zowel geestelijk als materieel bezig aan zijn opbouw. Wij hebben behoefte aan een dergelijke bioscoop omdat de films die er zullen worden vertoond een nuttige en noodzakelijke voorlichting zijn voor de geestelijke evolutie van Tilburg". De directie van het nieuwe theatertje is met recht trots op de accommodatie. Een lengte-wand van de zaal is zwart. De andere is bekleed met hout waarop de verlichting is aangebracht. De rode en groene met fluweel beklede stoelen komen goed uit tegen het grijs van de vloerbedekking. Architect J. Visser heeft met het interieurverzorgingsbedrijf G. Verhoeven een voortreffelijk stuk werk geleverd. De heren Biemans en Wolff hopen in het bioscooptheatertje, dat 205 zitplaatsen bevat, door een cinema d'art-program- mering een bepaald deel van de Tilburgse bevolking regel matig te laten kennisnemen van het nieuwe en artistieke op filmgebied. Het theatertje was oorspronkelijk onder gebracht in de Stadsschouwburg. In die periode kampte men met de moeilijkheid dat op verschillende dagen geen films konden worden vertoond omdat de zaal voor andere doel einden moest worden afgestaan. Het nieuwe theater zal de gehele week voor het geven van filmvoorstellingen beschikbaar zijn. De entree tot het Camera Theater is via de hall van Ambassade, de bioscoop die al vele jaren in Tilburg meetelt. De hall is ook geheel vernieuwd en vormt op zich een uitnodiging tot bioscoopbezoek. Vele leden van de Bond, onder wie vertegenwoordigers van het Hoofd bestuur, waren naar Tilburg gekomen om de directie geluk te wensen. 304

Film | 1964 | | pagina 18