Verfraaiing van Bioscopen APOLLO THEATER IN DEN HAAG GEMODERNISEERD Een van de oudste theaters van Den Haag, het Apollo in de Spuistraat werd half december, na een sluiting van bijna vier weken, opnieuw voor het publiek geopend. Van binnen volledig gemoderniseerd beantwoordt het theater aan de hoog gestelde eisen van het uitgaanspubliek. Scala Theater N.V. met aan het hoofd de heer R. Uges, tevens actief secretaris van het Hoofdbestuur van de Bond, is wat interieur betreft niet meer te herkennen. Drie weken heeft men gezwoegd op de veranderingen. Nieuwe stoelen, een verantwoorde sfeervolle stoffering van het gehele theater, nieuwe vloerbedekkingen, een aangepaste foyer en vele andere zaken die op het eerste gezicht nauwelijks zullen opvallen, maar die bepalend zijn voor waarlijk bioscoop- comfort, werden aangebracht. Na de feestelijke opening verheugt Den Haag zich over deze oude bekende bioscoop niet een dergelijk gloednieuw aangepast interieur. BIOSCOOP HAPERT-KUIL IN NOORDBRABANT HEROPEND Na precies twee jaar sluiting werd in De Kempenstreek op Tweede Kerstdag de bioscoop „Hapert Kuil" feestelijk heropend. Toen twee jaar geleden de deuren van „De Kuil" in Hapert werden gesloten zagen velen in het bedrijf deze bioscoop als slachtoffer van televisie en Belgische concur rentie. Het tegendeel bleek echter waar. Op Tweede Kerst dag werd 's middags het volledig gerestaureerde bioscoop theater opnieuw geopend. Voor de familie Maandonks was dit een hoogtepunt na een langdurige periode van zwoegen. Het verbouwde theater biedt aan ruim driehonderd be zoekers uitmuntend bioscoopcomfort. Het publiek uit Hapert en omgeving zal in „Cinema Hapert Kuil" naast sfeer en gezelligheid goed geprogrammeerde films kunnen vinden. Noordbrabant heeft er een moderne mogelijkheid bij ge kregen om gezellig uit te gaan. In het vorige nummer van Film hadden we alleen op de laatste pagina een plaatsje voor de vermelding van de uitmuntende gala- voorstelling in het Euro-Cinema Theater in Den Haag. Hare Majesteit Koningin Juliana woonde de voorstelling bij van de "film „The Finest Hours". De Britse Ambassadeur in ons land, Sir Peter Garran, onder wiens auspiciën de gala-avond plaatsvond, leidde Hare Majesteit naar haar plaats. Op de foto groet de Koningin minister-president Marijnen en echtgenote. Na afloop van de voor stelling, die als een hommage was bedoeld aan de thans overleden staatsman Sir Winston Churchill, vond een ontvangst plaats in de foyer van de Euro Cinema die bijzonder gezellig verliep. Hare Majesteit vertoefde geruime tijd tussen het gezelschap onder wie vele buitenlandse ambassadeurs met echtgenoten, vele ministers en staatssecretarissen, leden van de Volksvertegenwoordiging en nagenoeg het voltallige Hoofdbestuur van de Bond alsmede de Bondsdirecteur. 359

Film | 1965 | | pagina 13