Praktijkexamens Operateurscursus van sensorisch-motorisch gehandicap ten te realiseren. De bestemming ver eist bijzondere voorzieningen op het gebied van speciale ruimten voor on derwijs aan slechthorenden en slecht ziende of dove en blinde gehandicapte kinderen. fr. Oud architect Aan het Aannemingsbedrijf Sanders te Arnhem werd april 1962 de opdracht gegeven voor de bouw van het door architect Ir. H. E. Oud ontworpen pro ject. Architect Ir. Oud heeft een prach tige aansluiting gevonden met het door zijn vader, wijlen de heer Dr. Oud sr. ontworpen complex. Bij de opening was de school al enige tijd in gebruik, omdat men heeft ge meend de officiële opening te moeten vaststellen op het moment dat een volledige functionering van het geheel mogelijk was. De heer Klazes, thans aan het hoofd van een team van 6 leerkrachten en 5 klasse-assistenten, kan zijn taak op volwaardige wijze ver vullen, na lange tijd te hebben moeten improviseren. De ingebruikneming van de complete school betekent voor hem en zijn medewerkers en voor de me dische staf van het revalidatiecentrum een belangrijke steun. De medische staf, Dr. Vreede, Dr. Pie- lage, Directrice Zuster Edelenbos en de para-medische afdeling onder leiding van de heer Pesie kunnen met hun assis tenten zich in hun werk thans richten naar een regelmatig functionerend on- derwljsrooster, dat de totale therapie niet anders dan ten goede zal komen. De geestelijke verzorging van de leer lingen is bij Ds. Bordewijk en Kapelaan Pannekoek in goede handen. Het leerlingenaantal groeit elk jaar. In 1960 werd gestart met een gemiddeld aantal van 35 leerlingen, in 1964 is dit aantal tot 70 leerlingen gestegen. Het gebouw beschikt naast de lesruimten o.a. over lokalen waarin de kinderen vertrouwd worden gemaakt met in het dagelijks leven voorkomende gebruiks voorwerpen en werkwijzen. Er blijven nog zorgen en wensen Bij de opening was men in velerlei op zichten dankbaar gestemd. Toch zijn de zorgen, zoals bleek uit de rede van de heer Joh. Miedema, naast voorzitter van de Bond ook voorzitter van de Stichting Bio-Vacantieoord, met de opening van de Oio-Mytylschool niet weggenomen. De exploitatie van een school voor dubbel gehandicapten blijft een zorge lijke aangelegenheid, omdat het bedrag van de door de gemeente verstrekte vergoeding meestal ontoereikend is om de snel groeiende ontwikkeling van het onderwijs aan deze kinderen, welke naast onderwijskrachten tijdens het schoolbezoek vele hulpkrachten eist, bij te houden. Dit tekort komt ten laste van de Stichting Bio-Vacantieoord, waar door de exploitatie van het oord in zijn totaliteit er niet gemakkelijker op wordt. Een belangrijke verlichting van deze financiële zorgen zou kunnen worden verkregen, indien het Arnhemse ge meentebestuur bij de vaststelling van de vergoeding per leerling per jaar in zijn beoordeling en waardering ook de fysische therapie en het spreekonder- wijs zou willen betrekken, zoals in vele andere gemeenten het geval is, terwijl een mildere benadering van het kleuter onderwijs nodig is. Zoals reeds in de editie nr. 239 van maart/april j.I. werd gepubliceerd, bestaat de mogelijkheid van het aflegcen van een tussentijds examen ter verkrijging van het Praktijk certificaat. Daar van deze mogelijkheid tot dusverre nog slechts in zeer beperkte mate gebruik is gemaakt, zij er nogmaals de aandacht op gevestigd, dat deze examens kunnen worden afgenomen in de plaatsen Amsterdam, Rotterdam, Enschede, Groningen, Maastricht, Nijmegen of Utrecht. Kandidaten die menen voldoende op de hoogte te zijn met de onderwerpen Cabinepraktijk en Brandbeveiligings- voorschriften, kunnen zich schriftelijk bij het Secretariaat van het Opleidingsinstituut aanmelden, onder gelijktijdige betaling van de examenkosten die voor deze examens zijn gesteld op 12,50. Indien daarvoor voldoende belangstelling bestaat, kunnen de tussentijdse examens in principe eenmaal per kwartaal plaats vinden. Van het Bestuur van het Opleidingsinstituut voor bioscoop- operateurs vernemen wij, dat er een volgende operateurs cursus is begonnen. Het studietempo van deze cursus is zodanig dat deelnemers aan de lessen nog voor het examen ter verkrijging van het Praktijkcertificaat, dat in augustus 1965 plaats vindt, met het desbetreffende gedeelte van de lessen gereed kunnen zijn. Belangstellenden kunnen zich bij het Secretariaat van het Opleidingsinstituut, dat op het Bondsbureau is gevestigd, alsnog voor de cursus laten inschrijven. Het inschrijfgeld bedraagt 10,en de leskosten 1,50 a 2,per week per les. 364

Film | 1965 | | pagina 17