Gewijzigde situatie bij Tuschinskiconcern Wijzigingen naam- en adreslijst Zoals ook uit berichten in de pers is gebleken, is er tussen de N.V. Nederlandse Bioscoop Theaters en het Tuschinski concern overeenstemming bereikt over het tot stand brengen van een belangengemeenschap. Daartoe zal door de N.V. Matubel, welke als holding company fungeert ten aanzien van het aandelenkapitaal der van het Tuschinskiconcern deel uitmakende ondernemingen, een aanbod worden ge daan ter verwisseling van de gewone aandelen en van de cumulatief preferente winstdelende aandelen N.V. Neder landse Bioscoop Theaters. Het ligt in het voornemen voor de aandelen Matubel N.V. aan toonder notering ter beurze van Amsterdam aan te vragen. Ongetwijfeld heeft deze ontwikkeling niet alleen in onze kring, doch ook daarbuiten, de aandacht getrokken. Wat is nu haar wezenlijke betekenis? In tegenstelling tot hetgeen men geneigd zou zijn uit sommige perspublikaties op te maken als kop boven een der artikelen lazen wij zelfs de intrigerende, zij het van veel onkunde getuigende, woorden „Bioscoopbond gaat belangengemeenschap aan met Tuschinski" ondergaat de constellatie in het Neder landse film- en bioscoopbedrijf door deze fusie geen ver andering. Ter oriëntering diene, dat de N.V. Nederlandse Bioscoop Theaters eigenaresse is van onroerende goederen, waartoe ook vijf bioscopen behoren, te weten het West End Theater en het Olympia Theater te 's-Gravenhage, de Cinema Palace te Groningen, het Carolus Theater te Nij megen en het Rembrandt Theater te Utrecht. De exploitatie van deze bioscopen geschiedde niet door de eigenaresse zelf en als zodanig had zij dus met ons bedrijf niets van doen. De theaters waren namelijk verhuurd aan een tweetal leden van onze organisatie. Met uitzondering van het Olympia Theater te Den Haag, dat wordt geëxploiteerd door de heer J. S. Karpes, geschiedt de exploitatie van genoemde bio scopen door de N.V. Theater Maatschappij van de Neder landse Bioscoop Trust, welke onderneming tot het Tuschinskiconcern behoort. Wat dit aangaat blijft de zaak geheel bij het oude en is er derhalve van enige verschuiving van machtsverhoudingen binnen onze bedrijfssector geen sprake. In zoverre gaat de vergelijking met opvallende fusies de laatste tijd in andere takken van bedrijf wij denken bijvoorbeeld aan het bankwezen mank. Wel is de interne positie van het Tuschinskiconcern versterkt te achten. Ten aanzien van de bioscopen in kwestie is het letterlijk baas in eigen huis geworden. Bijgevolg zal een efficiënter exploitatiebeleid mogelijk worden, hetgeen onder de gegeven moeilijke bedrijfsomstandigheden als een be langrijk pluspunt is aan te merken. No. 3 Pag. 2 Pag. 4 Pag. 14 Pag. 18 Pag. 20 Pag. 23: Pag. 26: Pag. 28: Pag. 30: Bondsbureau Persdienst Toevoegen na H. Gobes: tel. privé: 020-248576. De vermelding A. J. C. Silvius Dordrecht (W) veranderen in: vacature. Idem op pag. 6 onder Afdeling Het Westen. Alkmaar, Harmonie Na het tel.nr. alles schrappen en daarvoor in de plaats vermelden: Mevr. T. de Lange-Smit. Amsterdam, Odeon Het tel.nr 5 52 90 is veranderd in: 22 48 10. Arnhem, Pallas Achter de accolade de vermelding Arnhem- Luxor veranderen in Arnhem-Corso. Idem op pag. 77 onder Zevenaar. Arnhem, Corso Schrappen alles wat vermeld is na het tel.nr 2 44 50. Dit theater met straat en tel.nr toevoegen boven Luxor bij de accolade van de N.V. Astra. Bergeijk, Campina De tel.nrs 371 en 187 omwisselen. Brielle, Luxor Achter Firma M. J. Philipse toevoegen: „corr.-adres: Voorstraat 145-147. Idem op pag. 61 onder Rockanje, waar het corr.-adres Nobel straat 65 aldus moet worden veranderd. Didam, Harmonie Het tel.nr 18 74 41 is veranderd in: 15 88 06. Idem op pag. 52 onder Lobith en op pag. 81 onder S.O.S. Film. Dordrecht, Luxor Alles wat vermeld is na het tel.nr 43 21 schrap pen. In de plaats daarvan toevoegen: N.V. Grobion, Mij tot Exploitatie van Amusements- bedrijven, corr.-adres voor Dordrecht: Dr. v. d. Knaaplaan 14 Rijswijk (Z.H.) tel. 070-98 42 65. (Zie verder onder Groningen-Beurs). Pag. 33: Schrappen tussen de gemeenten Enschede en Epe de vetgedrukte woorden: In de gemeente En schede is voorts een bioscoop te Glanerbrug. Pag. 35: Schrappen de plaats Glanerbrug en alles wat onder deze plaats verder nog vermeld is; ook de de vetgedrukte woorden: In de gemeente Ensche de zijn voorts bioscopen te Enschede. Pag. 38: 's-Gravenhage, Cineac Vóór de accolade na de naam Henny toevoegen: ,,en F. Gorter,". Leider wordt: leiders. 's-Gravenhage, Kriterion De vermelding: ,,en P. Kijzer, directeuren", ver anderen in: „directeur". Idem op pag. 63 onder Rotterdam, Kriterion Theater, waar de heer P. Kijzer eveneens als directeur moet worden geschrapt. Pag. 38: 's-Gravenhage, Kurhaus Toevoegen na tel. 51 43 81: corr.-adres: Postbus 566. Pag. 39: 's-Gravenhage, Passage Toevoegen na M. de Ridder, leider: R. Gersch- tanowitz, plv.v.leider. Pag. 40: Groningen, Beurs Toevoegen na Zie ook onder: Dordrecht-Luxor en. Pag. 42: Hapert De naam Bioscoop De Kuil veranderen in: Cinema-Hapert Kuil. Heemskerk Het kengetal 0 2512 is veranderd in: 0 25 10. Heemstede, Minerva Het tel.nr: 8 38 85 kan worden geschrapt. Het 366

Film | 1965 | | pagina 19