Filmmuseum haakje wordt geplaatst achter 06. Pag. 43: Heerenveen, Schouwburg De vermelding na de woorden Schouwburg Ge bouw schrappen en veranderen in: (H. J. R. Richie, leider/beheerder), Ver. Ned. Brouwe rijen d'Oranjeboom N.V., directrice. Pag. 45: 's-Hertogenbosch, Royal Deze vermelding volledig schrappen. Pag. 49: Kerkrade, Hollandia Deze bioscoop met de daarbij behorende ver melding geheel schrappen. Op pag. 34 onder Eygelshoven de toevoeging „Zie ook onder Kerk rade" schrappen. Pag. 49: Klazienaveen In de vetgedrukte regels schrappen de plaats naam: Nieuw-Amsterdam. Pag. 52: Losser, Rex Schrappen: .,Zie ook onder Glanerbrug". Pag. 54: Moergestel De vermelding Mej. A. M.A. Jansen veranderen in Mevr. A. M. A. van Rooy-Jansen. Pag. 55: Nieuw-Amsterdam, Hollandia Deze vermelding met de daarbij behorende vet gedrukte zin: „In de gemeente Emmen", enz. schrappen. Idem op pag. 72 onder Vlagtwedde Hollandia. Ook deze vermelding volledig schrapen met de vetgedrukte woorden, alsmede op pag. 74 onder Westerbork Cinema Hollandia. Op pag. 32 onder Emmen in de dikgedrukte regels schrappen de plaatsnaam Nieuw-Amsterdam evenals onder Emmer-Compascuum. Voorts onder Emmer- Compascuum schrappen de bij de bioscoop op genomen plaatsen: Nieuw-Amsterdam, Vlagt wedde en Westerbork. Pag. 62: Rotterdam Toevoegen tussen Cineac en Colosseum een nieuw theater, waarvan de vermelding luidt als volgt: Cinerama, Westblaak 18, tel. 12 17 81, Orbi SA. Pag. 61: Roermond, Harmonie De vermelding Mej. E. M. H. Walenberg, alge meen leidster veranderen in: P. Walenberg, alge meen leider. Pag. 66: Spijkenisse, De Keizer Het corr.-adres: Rijksstraatweg 52 veranderen in: Hein Ewoutstraat 10. Het tel. nr. 25 91 veranderen in: 30 95. Idem op pag. 80 onder Reisbioscopen bij de naam Linthout. Steenbergen, Luxor Deze vermelding kan volledig worden geschrapt. Pag. 70: Utrecht, Spoorbio Deze vermelding volledig schrappen. Pag. 71: Veenendaal, Luxor Aldaar schrappen de vermelding: Zie ook onder Arnhem-Corso. Pag. 72: Vlijmen, Lido Het corr.-adres: Pastoriestraat 19 veranderen in: Kelnarystraat 28 Putten (Gld), tel. 03418-21 44. Pag. 78: Zuidlaren, Welte's Bioscoop Als leidster toevoegen na Mevr. Welte-Blöte: Mevr. H. A. M. Welte-Schuurman. Pag. 82: Corona Film Het adres is als volgt gewijzigd: Rooseveltlaan 51 Amsterdam, tel. 020-73 27 09. Eurofilm De vermelding Mevr. P. Q. van Leeuwen- Verwaal, leidster veranderen in: J. Pellikaan, leider. Pag. 84: Filmfabriek Polygoon Toevoegen als leidster vóór de naam P. Bloemen dal: Mevr. J. Kolkman-de Jong. Idem op pag. 89 onder Polygoon bij de productie zaken. Pag. 85: Spiendal-Film Na directeuren toevoegen: (J. F. Jonker, leider). Universal International Films Nederland Het tel.nr 23 75 75 veranderen in: 23 72 89. Pag. 88: Bob Kommer Studio's CV. Toevoegen aan het slot: (N. G. M. Muijen, leider afd. productie). Pag. 89: Nederlandse Filmproductie Maatschappij Het tel.nr 23 38 36 veranderen in: 13 38 36. Pag. 91: Centraal Filmbeheer De vermelding na tel.nr 71 35 04 als volgt ver anderen: L. O. Suurbier en J. J. Ruder, direc teuren. Pag. 92: Kodak N.V. Deze vermelding volledig schrappen. Pag. 93: Philips Bedrijf sapparatuur Het adres Ventoselaan veranderen in: Bosdijk 525. Pag. 97: Uniefilm De vermelding „directeuren, G. F. Turèl en F. Vaal" als volgt veranderen: F. Vaal, directeur en Th. de Ruiter, leider/adjunct-directeur. De vaste Commissie voor O., K. en W. stelde de minister schriftelijk een vraag over het filmmuseum waarop deze eveneens schriftelijk heeft geantwoord. De vraag luidde: Is de Staatssecretaris niet van mening, dat de bewarende, voorlichtende en educatieve taak van het Nederlands Film museum de laatste jaren bijzonder omvangrijk is geworden, zodat van een belangrijke sociaal-pedagogische functie kan worden gesproken? Meent hij niet, dat hierdoor nijpende ruimtelijke en financiële problemen zijn ontstaan? Is de Staatssecretaris bereid om ter zake de grootst mogelijke medewerking te verlenen? En het antwoord van de minister hierop: De ruimtelijke en financiële problemen van het Neder lands Filmmuseum zijn pas zeer kort geleden onder de aan dacht gebracht van de ondergetekende. Met het oog op de overtuiging, dat dit museum een belangrijke culturele en sociaal-pedagogische functie vervult, zijn tot dusver de vorige bewindslieden en de ondergetekende steeds bereid geweest in hoge mate aan de wensen van het filmmuseum tegemoet te komen. Hij is voornemens ook in de toekomst de mogelijkheid van het tegemoetkomen aan gerecht vaardigde wensen te onderzoeken, waarbij uiteraard moet worden nagegaan in hoeverre de beschikbaar komende middelen de vervulling van in verhouding tot het huidige budget veel geld vereisende nieuwe verlangens van het museum toelaten en tevens in hoeverre deze voorrang dienen te hebben boven die van andere instellingen. 367

Film | 1965 | | pagina 20