De nieuwe Bondsregle mentering in de leden vergadering Afdeling Het Westen Afdeling Rotterdam Afdelingsraad Bedrijfsafdeling Filmverhuurders Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en producenten 182 als lid van de Ledenraad, werden als zodanig herkozen. De Afdeling hield op 6 maart haar jaarvergadering in Hotel Café-Res- taurant Engels te Rotterdam, onder leiding van de Voorzitter, de heer C. van Liere. Zij keurde de jaar stukken goed en herkoos de perio diek aftredende leden van het be stuur, de heren P. J. van der Stap, Vice-Voorzitter en L, van Praag, Penningmeester in hun respectieve functies. Het periodiek aftredend lid van de Afdelingsraad, de heer H. W. M. Janssen, en het periodiek af tredend lid van de Ledenraad, de heer C. van Liere, werden herbe noemd. Op 7 maart kwam de Afdeling Rot terdam bijeen voor haar jaarlijkse ledenvergadering onder leiding van haar Voorzitter, de heer C. J. Blad. De jaarstukken werden ook hier goedgekeurd. De periodiek aftredende Bestuurs leden, mevrouw P. M. Hagenberg- Dogterom en de heer I. Keizer, Vice-Voorzitter, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. In de vacature, ontstaan door het tussentijds aftreden van de heer W. Hofman, werd niet voorzien. Aangezien door het tussentijds af treden van de heer Hofman als be stuurslid een vacature was ontstaan in de Afdelingsraad, werd deze va cature vervuld door de benoeming van mevrouw P. M. Hagenberg- Dogterom. Het periodiek aftredend lid van de Ledenraad, de heer C. J. Blad, werd herbenoemd. Op verzoek van de vergadering verklaarde de heer I. Keizer zich bereid het penningmeester naast zijn functie van vice-voorzitter waar te nemen. De Afdelingsraad kwam in jaarver gadering bijeen op 26 maart op het Bondsbureau te Amsterdam. De vergadering werd geleid door de Voorzitter, de heer M. J. W. Peters. Het jaarverslag van de Secretaris, de heer W. F. Dubbeldeman, werd met dank aan de samensteller goed gekeurd. De rekening en verant woording over 1967 van de Pen ningmeester, de heer C. van Liere, werd eveens goedgekeurd. De be groting voor 1968 werd vastgesteld overeenkomstig concept van het Bestuur. Herkozen werden bij enkele candi daatstelling de periodiek aftredende leden van het Dagelijks Bestuur van de Raad, de heren M. J. W. Peters, Voorzitter en C. J. Blad, Vice-Voor zitter. Tevens werden zij herbe noemd in de hiervorengenoemde functies. Evenals de afdelingen wijdde de Raad zijn vergadering voor het ove rige aan de bespreking van de voorgestelde nieuwe Bondsstructu rering, hetgeen hij reeds in verken nende zin had gedaan op 12 febru ari 1968 in aanwezigheid van de waarnemend Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman. Hieromtrent volgt in dit verslag een andere uit eenzetting na de resumé's der jaar vergaderingen. Deze afdeling hield haar jaarverga dering op 15 maart onder leiding van de Voorzitter, de heer W. He melraad. Het jaarverslag over 1967, door de Administrateur, de heer H. W. Hagenberg, ingediend namens het Bestuur, werd onder dankzeg ging aan de samensteller goedge keurd, evenals de rekening en ver antwoording van de Penningmees ter, de heer J. de Wilde alsmede de concept-begroting van het Bestuur voer het jaar 1968. In de periodieke bestuursvacatures is bij enkele candidaatstelling voor zien door herbenoeming in hun respectieve functies van de heren S. Barnstijn, Vice-Voorzitter, J. de Wilde, Secretaris en G. J. H. Dujar- din, Penningmeester. In de periodieke vacatures in de Ledenraad is bij enkele candidaat stelling voorzien door herbenoe ming van de heren E. van Buren, R. A. H. Herzet, D. J. van Leen en L. J. Paerl. De Ledenraadsvacature, ontstaan door het tussentijds aftre den van de heer J. C. H. Arendse, werd vervuld door benoeming van de heer A. J. Dresscher te Amstel veen, eveneens bij enkele candi daatstelling. Met algemene stemmen werd aan genomen het voorstel van het Be stuur tot vaststelling van een nieuw Afdelingsbesluit inzake Tweede Monopole en Re-issue Rechten, overeenkomstig te tekst van het op 25 februari 1966 vastgestelde be sluit van die naam. Ook deze vergadering wijdde uit voerig aandacht aan de ingediende ontwerpen voor nieuwe Statuten en daarmede samenhangende nieuwe Bonds- en afdelingsreglementen. Deze bedrijfsafdeling hield haar jaarvergadering nog niet. Het ligt in de bedoeling deze uiterlijk begin mei te doen plaatsvinden. Wel be handelde zij zeer uitvoerig de hier voor bedoelde nieuwe Bondsregle mentering in haar buitengewone le den vergadering van 11 maart. „Een groot stuk werk, geformuleerd in duidelijk en helder proza, in ver rassend snel tempo tot stand ge bracht en gepresenteerd". Deze en andere van erkentelijkheid jegens de Studiecommissie organisatie structuur, het Hoofdbestuur en Bondsfunctionarissen getuigende kwalificaties werden in de meeste afdelingen vernomen uit de mond van niet de eerste de beste leden, leden, die daarmede lieten blijken, dat zij het resultaat van het vele en moeilijke werk, dat aan de indiening van de voorstellen is voorafgegaan, naar waarde wisten te schatten. Hierop aansluitend moge worden vooropgesteld, dat de voorstellen als zodanig derhalve de voorge stane structurele wijziging van de organisatorische opbouw en de principes die daaraan ten grondslag liggen niet zijn gestuit op bezwa ren van algemene principiële bete kenis. Zie verder pagina 187

Film | 1968 | | pagina 10