verbouwingen Concerthuis Groningen Verantwoord geheel Grotere aanvoer Raad voor de kunst Bij Koninklijk Besluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Raad voor de Kunst aan Dr. H. S. Visscher te Heemstede onder gelijktijdige benoeming in deze functie van E. K. de Vries te Amsterdam. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, heeft be paald dat de heer De Vries als lid van de Raad voor de Kunst zitting zal hebben in de afdeling Filmkunst van deze raad. Na de pauze werd voor de talrijke genodigden waaronder zich be vonden ir. F. Philips, president van Philips Gloeilampenfabrieken N.V., Eindhovens wethouder van Onder wijs en Culturele Zaken, drs. G. v. d. Kruijs, gemeenteraadsleden, de heer H. W. Hagenberg, adjunct-di recteur van de Nederlandsche Bio scoop - Bond en tal van afgevaar digden uit het zakelijke en culturele leven van de lichtstad de kleu- renkomedie ,,Bertrancl in ontroe rend goed" gedraaid. „De opening van een nieuwe bio scoop is een te zeldzame gebeurte nis dat het hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond zich daarover niet zou mogen verheu gen. Het hoofdbestuur is bijzonder over dit iniatief verheugd, want met de bouw van dit theaier is precies in de roos geschoten". Dit zei op 20 december j.l. de waar nemend voorzitter van de bond, de heer J. G. J. Bosman, tijdens zijn toespraak bij de feestelijke opening van het Concerthuis in Groningen als bioscooptheater. Zijn laatste uitspraak toonde de heer Bosman met cijfers aan. In de drie noordelijke provincies woont elf procent van onze bevolking, die te zamen gelegenheid hebben 8,6 pro cent van het totaal aantal bioscoop theaters in ons land te bezoeken. Deze theaters trekken in totaal 6,8 procent van het totaal aantal bio scoopbezoekers in ons land. „Met de bouw van dit theater heeft u een juist inzicht in de marktver houdingen getoond", aldus de heer Bosman die zei dat hij ook ver heugd was over de manier waarop het theater was ingericht. „Een goed, beschaafd en verantwoord geheel dat appeleert aan de be hoefte van het publiek van deze tijd." In zijn welkomstwoord had de di recteur van Novum N.V., exploitant van het theater, drs. C. A. Voskuil, reeds gezegd dat met de program mering van het theater rekening ge houden zal worden met de standing van het uit de zeventiende eeuw Met een bliksemverbouwing van elf weken werd onder leiding van de Leeuwardense architect W. Gerbenzon de bovenzaal van het uit de zestiende eeuw daterende en alom bekende Concert huis in Groningen veranderd in een modern, intiem filmtheater dat plaats kan bieden aan 327 bezoekers. daterende voormalige patriciërs huis. „Omdat de programmering van het Camera-Theater, het Studio Theater en de Concerthuis nu van uit één centraal punt geschiedt is het mogelijk elk theater, dus ook het nieuwe Concerthuis, een eigen ge- zichtte geven", aldus drs. Voskuil in zijn welkomstwoord. Hij bracht dank aan aannemer N.V. Mesa uit Ten Post die, onder leiding van archi tect M. Gerbenson uit Leeuwarden, binnen tien weken het bestaande Concerthuis ombouwde tot een ul tramodern theater dat plaats biedt aan 327 bezoekers. „Een prestatie die wij voor volstrekt onmogelijk hadden gehouden", aldus de heer Voskuil. Namens het college van Burge meester en Wethouders opende de heer M. P. Tania, cultureel ambte naar van de gemeente Groningen, het nieuwe theater. De heer Tania zei dat de stad Groningen zich met dit nieuwe theater gelukkig mag prijzen. „Vaak hebben wij de klacht moeten horen dat in Groningen de goede films altijd te laat komen. Nu is er een goede hoop op een gro tere aanvoer van deze films. Het Studio Theater kan nu meer een art-house theater worden. Vooral in een studentenstad is dat een ge zond verschijnsel", zei de heer Tania. Na de officiële opening van het theater konden de genodigden waaronder zich de commissaris van de Koningin in de provincie Gronin gen, mr. C. L. W. Fock, leden van het Hoofdbestuur van de Neder landsche Bioscoop-Bond, vertegen woordigers uit het Nederlandse bio scoopbedrijf en uit het culturele en maatschappelijke Groningse leven bevonden naar het Journaal kij ken dat aan de hoofdfilm, Zeffirel- li's „De getemde feeks" vooraf ging. Een der hoofdrolspelers, de Engelse acteur Victor Spinetti, woonde de avond bij. Als extra ver rassing was in het voorprogramma de landelijke première van Bert Haanstra's korte fiim „Retour Ma drid" opgenomen. 185

Film | 1968 | | pagina 13