Een kinderboerderij voor het Bio- Revalidatiecentrum Duidelijk voorbeeld Manege Misverstanden Actiecomité Dankzij militairen 192 „Het bestuur en de directie van de Stichting Bio-Vacantieoord zijn bij zonder onder de indruk van het spontane karakter van uw aktie „Drie in één". Deze aktie is immers door niemand gedikteerd, zij is van u zelf. U hebt er mede bereikt wat zo drin gend nodig was, namelijk dat ons leger dichter bij de bevolking wordt gebracht." Met deze woorden begon op 28 maart j.1. in het Arnhemse Rembrandt Theater de heer M. Gerschtanowitz, voorzitter van de Stichting Bio-Vakan- tieoord, zijn dankwoord aan de in het garnizoen Arnhem gelegerde militai ren en het aldaar tewerk gestelde bur gerpersoneel die hun jaarlijkse actie voor minder bedeelde kinderen uit Arnhem en omgeving dit jaar voor het Bio-Revalidatiecentrum hadden ge houden. Met deze actie welke 50.000, bijeen bracht werd een lang ge koesterde wens van het centrum een kinderboerderij die prachtig inge past zou kunnen worden in de vereiste therapie en die bovendien een groot stuk levensvreugde zou brengen vervuld. „Deze prachtige actie is een positieve en concrete daad tegenover de Arn hemse gemeenschap als antwoord op alle gastvrijheid die hier door de jaren heen genoten is" aldus de heer Gersch tanowitz, die vervolgde: „Gedurende de vele maanden waarin u alles op alles hebt gezet om uw aktie te doen slagen is tussen u en het Bio-Revali datiecentrum een bijzonder prettig contact gegroeid, dat als het ware een duidelijk voorbeeld is van wat uw leiding zich voorstelt, namelijk het Twee militairen dragen de heer M. Gerschtanowitz, voorzitter van de Stich ting Bio-Vacantieoord, symbolisch de kinderboerderij over. inbouwen van het leger in de bevol king. Met deze kinderboerderij hebt u het Bio-Revalidatiecentrum verrijkt en ons allen verblijd. Kinderen groeien op met dieren. Dat heeft zijn vertederende doch ook zijn karaktervormende en opvoedkundige kant. Kinderen die het extra moeilijk hebben door hun lichamelijke handi cap mogen ook wat dat betreft niet achterstaan. Wanneer hun handicap hen verhindert bij het dier te komen, zal het dier naar deze kinderen moeten worden gebracht. Dat hebt u met uw initiatief gedaan." De heer Gerschtanowitz zei verder dat het bestuur bijzonder gelukkig is met de gedachte om naast deze boer derij de reeds bestaande manege te voltooien door het inrichten van een overdekte manege. „Gaarne biedt het bestuur aan, indien dat uiteraard mo gelijk is, dat de manege niet alleen voor kinderen van het Bio-Revalidatie centrum, maar voor alle gehandicapte kleinen uit Arnhem en omgeving ter beschikking zal komen. Het meest verheugende vinden wij echter, dat u ons oord hebt geadop teerd. Uw aktie gaat door en u blijft zich belasten met de zorg van datgene, wat u op het oord tot stand hebt ge bracht. Daarmede maakt u de zorgen van ons bestuur lichter en stimuleert u ons nog intenser met ons werk voort gaan." De actie „Drie in één" kwam voort uit een tienjarige traditie van de in het garnizoen gelegerde militairen en het aldaar te werk gestelde burger personeel om in het laatste kalender kwartaal vrijwillig geld bijeen te bren gen voor een feestelijke Sint Nicolaas middag voor de minder bedeelde kin deren. Aangezien echter het begrip „minder bedeeld" enkele malen aanleiding gaf tot misverstanden en dit begrip steeds minder aanspreekt, meende de met de voorbereidingen belaste commissie de jaarlijkse actie om te moeten zetten in een actie voor het gehandicapte kind. Na ampele overwegingen besloot men de actie te richten op het Bio-Revali datiecentrum. Door deze instelling werd al jaren de behoefte gevoeld, te kunnen beschikken over een kinder boerderij. De financiële positie stond de realisatie van een dergelijke aangepaste kinderboerderij in de weg. Onder het motto „Drie in één" waarmede de marine, de landmacht en de luchtmacht worden bedoeld die in het garnizoen zijn vertegenwoordigd startte op 1 januari j.1. het comité haar actie om in drie maanden met de circa 7000 militairen en burger personeel in het garnizoen Arnhem zoveel geld bijeen te brengen dat het mogelijk is de bedoelde boerderij, met een levende have, te bouwen en in te richten. Het actiecomité bestond uit de eerste- luitenant G. J. Beldman, de heer H. J. Vreeman, de kapitein D. van der Noort, de eerste-lui tenant J.A.F. M. van den Bosch, de eerste-luitenant D. Scholten en de sergeanten-majoors H. Weulen Kranenberg en G. Bree. Via klaverjastoernooien, bridgedrives, bingoavonden, een volleybalwedstrijd,

Film | 1968 | | pagina 19