Jaarvergade ringen der afdelingen Afdeling Het Zuiden Afdeling Het Centrum Afdeling Amsterdam Afdeling 's-Gravenhage Afdeling Het Oosten Afdeling Het Noorden De exploitantenafdelingen, de Afde- lingsraad en de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders hebben vanaf half februari tot eind maart jaarvergade ringen, respectievelijk buitengewo ne ledenvergaderingen, gehouden volgens een tevoren opgesteld schema, zulks in verband met de bespreking van de voorstellen, die het Hoofdbestuur bij de leden had ingediend tot vaststelling van nieu we statuten, een nieuw Algemeen Bondsreglement, een nieuw Regle ment van de Bedrijfsafdeling Bio- coopexploitanten, een nieuw Regle ment van de Bedrijfsafdeling Film verhuurders en een nieuw Regle ment van de Bedrijfsafdeling Film fabrikanten en Filmproducenten. Alleen de Afdeling Het Zuiden had haar jaarvergadering reeds gehou den op 7 februari en moest dus een aparte levenvergadering beleggen voor het bespreken van de hiervoor bedoelde Hoofdbestuursvoorstellen. Het schema voor deze afdelingsver gaderingen was door het Hoofdbe stuur opgesteld in overleg met de betrokken bestuurders, teneinde het mogelijk te maken, dat de waarne mend Voorzitter, tevens Bondsdi recteur, de heer J. G. J. Bosman, deze vergaderingen zou kunnen bij wonen voor het geven van een toe lichting en het beantwoorden van vragen. In dit overzicht wordt allereerst een samenvatting gegeven van datgene, wat per afdeling is besloten met be trekking tot de jaarlijkse agenda punten, zoals de voorziening in de periodieke vacatures, behandeling jaarverslagen en financiële stukken, etc. Daarna is opgenomen een sa menvatting van de behandeling der nieuwe Bondsreglementering. Deze afdeling hield onder leiding van de Voorzitter, de heer M. J. W. Peters, op 7 februari haar jaarlijkse ledenvergadering te Eindhoven. In deze jaarvergadering werden het jaarverslag over 1987, de rekening en verantwoording over 1967 en de begroting voor het jaar 1968 goed gekeurd. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren L. J. H. van Bergen, C. Geerts en A. C. M. Heuvers, werden bij enkele candidaatstelling herkozen en de heer C. Geerts werd herbenoemd als secretaris. In de buitengewone algemene le denvergadering van 21 februari werd laatstgenoemde heer ook her benoemd als lid van de Afdelings- raad. Onder leiding van de Voorzitter, de heer A. F. Wolff, hield de Afdeling Het Centrum haar jaarvergadering op 14 februari in Hotel Krasna- polsky te Amsterdam, waar de ge bruikelijke agendapunten, als jaar verslag, rekening en verantwoor ding voor het jaar 1967 en de be groting over het jaar 1968, werden besproken. Alle stukken werden on der dankzegging aan de betrokken functionaris goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heren A. F. Wolff en S. Spanjaart, werden herkozen bij enkele candi daatstelling. De heer A. F. Wolff werd als Voorzitter herbenoemd. Het aftredende lid van de Afdelings- raad, de heer S. Spanjaart, werd eveneens herbenoemd. Op 16 februari hield de Afdeling Amsterdam onder leiding van de Voorzitter, de heer W. F. Dubbelde- man, haar jaarlijkse ledenvergade ring op het secretariaat te Amster dam. Ook in deze vergadering werden de jaarstukken goedgekeurd. De drie periodiek aftredende bestuursleden, de heren C. J. Blad, Penningmees ter, W. Hulshoff Pol, Secretaris en C. A. Koppies, lid, werden in hun respectieve functies herbenoemd. De vergadering herbenoemde even eens het periodiek aftredend lid van de Ledenraad, de heer W. F. Dub- beldeman en het Bestuur herkoos de heer W. Hulshoff Pol, die aan de beurt van aftreden was, als lid van de Afdelingsraad. In Den Haag kwamen de leden van de Afdeling 's-Gravenhage op 22 februari bijeen voor het houden van hun jaarlijkse ledenvergadering, welke plaats vond onder leiding van de Voorzitter, de heer M. S. Schaap. De financiële stukken, alsmede het jaarverslag werden goedgekeurd. Do heren W. F. Dubbeldeman en Mr P. A. Meerburg, die als bestuurs leden periodiek aftredend waren, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Laatstgenoemde werd te vens herbenoemd als Vice-Voorzit- ter. De Secretaris, de heer J. J. L. GieSisse, werd door het Bestuur herbenoemd als lid van de Afde- dingsraad. De Afdeling Het Oosten hield haar jaarvergadering in Restaurant Royal te Arnhem op woensdag 28 februari, onder leiding van de Voor zitter, de heer J. Nijland. Ook in deze vergadering werden de gebruikelijke jaarstukken behandeld en goedgekeurd. De drie periodiek aftredende be stuursleden, de heren J. H. H. van der Mars, H. Miedema en R. Nas- sette, werden bij enkele candidaat stelling herkozen. Laatstgenoemde twee heren werden tevens herbe noemd in hun respectieve functies van Secretaris en Vice-Voorzitter. Ter voorziening in de vacature in de Afdelingsraad werd herbenoemd de heer H. Miedema. In Grand Hotel te Groningen werd op 14 februari de jaarlijkse leden vergadering der Afdeling Het Noor den gehouden onder leiding van de Voorzitter, de heer H. Zondervan. Ook in deze vergadering werden de jaarstukken goedgekeurd. Aan de beurt van aftreden waren de heren C. N. Ploeger, Vice-Voor zitter en G. Schepel, Secretaris. Laatsgenoemde werd bij enkele candidaatstelling in zijn functie her kozen. Voor de vacature van de heer C. E. N. Ploeger stond, be halve genoemde heer, tevens can- didaat de heer Jan Miedema uit Sneek, weshalve een schriftelijke stemming moest worden gehouden. Het resultaat daarvan was, dat de heer Jan Miedema werd gekozen in de plaats van de heer Ploeger. Over het vice-voorzitterschap werd niet beslist. De heer G. Schepel, als lid van de Afdelingsraad aan de beurt van af treden, en de heer H. Zondervan, 181

Film | 1968 | | pagina 9