*HÊni - «Ér ■Mr. Erkentelijkheid '«SS* Geheel rechts spreekt de voorzitter van de Stichting Bio Vacantieoord de heer M. Gerschtanowitz prinses Beatrix toe. Naast de Prinses (links) met haar gevolg, de voorzitter van de Nederlandse Bioscoopbond de heer J. G. J. Bosman, de heer P. Nassette, loco-burgemeester A. Bennis van Arnhem, de heer A. F. Wolff, kapitein G. Beldman. maatschappelijke behoeften, vooral ook op het stuk van de gezondheids zorg, een totale wijziging van ons werk voor het hulpbehoevende kind. Dit werk voltrekt zich thans op we tenschappelijke basis, naar alle kanten open voor de ontwikkelings mogelijkheden, maar waarbij altijd vooropstaat: behoud, herstel, verlich ting van dat deel van onze kinderen dat daaraan het meest dringend be hoefte heeft. Zo, Koninklijke Hoogheid, markeert Uw komst als het ware een ontwikke lingsfase in ons werk, waarvan wij u dank zij een geweldige steun van de Nederlandse bioscoopbezoekers en het film- en bioscoopbedrijf, alsmede van vele andere instellingen, vandaag iets mogen laten zien. Wij achten ons vooral gelukkig, dat u juist vandaag gekomen bent om de opening te verrichten van de kinder boerderij en de manege, die ons, bij het vele dat ons reeds geschonken is om dit werk te mogen doen en ook optimaal te kunnen doen, zijn aange boden door de militairen van het Gar nizoen Arnhem. De kinderboerderij en de manege zijn immers de bekroning van de actie „Drie in een"', waarin de landmacht, de marine en de luchtmacht, die in het garnizoen vertegenwoordigd zijn, in onderlinge samenwerking en in een voorbeeldig contact met de burgerij een daad hebben verricht van maat schappelijke betekenis. Ik hecht er aan in uw aanwezigheid onze erkentelijkheid uit te spreken je gens onze militairen en de overheden die hun daarvoor de toestemming gaven, voor het unieke feit, dat zij ons oord hebben willen adopteren en met de stichting van deze kinderboer derij en de daarbij behorende manege een lang gekoesterde wens van de lei ding van ons oord in vervulling hebben doen gaan. Wat onze militai ren hier tot stand hebben gebracht, zal enerzijds kunnen worden ingepast in de onderscheidene vormen van thera pie op het oord en anderzijds een bron van plezier en recreatie zijn voor onze kindertjes. Want kinderen groeien op met dieren en in de om gang met het dier kan eerbied groeien voor alles wat leeft. Onze kinderen hier kunnen vaak moeilijk naar de dieren toe en daarom zijn wij zo ge lukkig, dat ervoor gezorgd is, dat de dieren naar hen toe komen. Kinderen, het is jullie bezit, het zijn jullie dieren en het is jullie boerderij. Koninklijke Hoogheid, door uw aan wezigheid weten wij ons gesterkt in ons streven en in het streven van het Zie verder pagina 24 14

Film | 1969 | | pagina 13