Principe Welkom Dankwoord Collecte Bio zijn. Eerst daarna heeft het hoofdbe stuur de voordracht bekend gemaakt. Overigens zal het hoofdbestuur, als er in de toekomst opnieuw een voor zittersvacature ontstaat, rekening houden met hetgeen thans als wens is naar voren gekomen en dus aan de Afdelingen de vraag voorleggen, of men de voorkeur geeft aan de verkie zing van een voorzitter uit de kring van de bedrijfsgenoten of aan ie mand, die buiten het bedrijf staat. TTJe heer Hemelraad, vooropstellen de dat er bij hem geen enkel be zwaar bestaat tegen de figuur van de heer Bosman, verklaarde, dat het hem om het principe ging, namelijk dat eerst de leden geraadpleegd hadden moeten worden over de vraag, of de voorzitter al dan niet uit de kring der bedrijfsgenoten gekozen moet worden. Hij stelde daarom een motie voor, waarin het hoofdbestuur werd verzocht bij belangrijke beleidsbeslis singen democratische werkmethoden aan te wenden en de opinies van de leden in hun respectieve afdelingen te peilen, alvorens zelfstandig met voor stellen te komen. Nadat de vice-voorzitter had opge merkt, dat het hoofdbestuur reeds had toegezegd, dat er in de toekomst met de uitgesproken wens rekening zal worden gehouden en zich een ge- dachtenwisseling ontspon, waaraan werd deelgenomen door de heren J. de Wilde, Drs. Wolff, J. P. M. A. Smulders en de vice-voorzitter, de heer Nijland, trok de heer Hemelraad zijn motie in. Alvorens tot stemming over de voor dracht over te gaan, werd een stem bureau geformeerd, bestaande uit de heren W. F. Dubbeldeman, W. He melraad en J. Ph. Swanink. Bij de stemming over de voordracht van het hoofdbestuur werden 31 stemmen uitgebracht, waarvan 27 voor, drie tegen en één blanco. Derhalve was overeenkomstig de voordracht van het hoofdbestuur tot voorzitter benoemd de heer J. G. J. Bosman voor de duur van drie jaren. Y\e nieuw gekozen voorzitter her nam hierna zijn zetel aan de hoofdbestuurstafel en werd door de heer Nijland van het benoemingsbe sluit in kennis gesteld. De binnen komst van de nieuwe voorzitter ont lokte aan de vergadering een spon taan en staande applaus. De vice- voorzitter herinnerde eraan, dat de heer Bosman reeds twee jaar de voor zittersfunctie heeft waargenomen en dat hij dat op zodanige wijze heeft ge daan, dat er voor het hoofdbestuur geen twijfel aan bestond, wie de nieu we bondsvoorzitter moest worden. In zijn kwaliteit van voorzitter van de Exploitantenraad hechtte de heer Nij land er bijzondere waarde aan te rele veren, dat de herstructurering van de Bond en alles wat daaraan vastzit on der leiding van de heer Bosman is tot stand gekomen. Talrijke moeilijke problemen, zoals de B.T.W., hebben in die periode hun beslag gekregen. De heer Nijland zegde toe, dat de nieuwe bondsvoorzitter in de komen de periode van drie jaren op de volle steun van de Exploitantenraad zal kunnen rekenen. In zijn kwaliteit van voorzitter der Bedrijfsafdeling Filmverhuurders riep ook de heer Smulders de nieuwe bondsvoorzitter een hartelijk welkom toe. Hij herinnerde aan het zeer vele, dat de heer Bosman in de loop der jaren ten behoeve van bedrijf en Bond heeft gedaan. Hij sprak het ver trouwen uit, dat de heer Bosman ook in de komende drie jaar zowel naar binnen als naar buiten veel voor het welzijn van de Bond zal kunnen ver richten. Mr. H. B. F. J. A. Peters, voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmproduk- tie, verklaarde dat toen destijds in de Commissie voor de herstructurering de vraag aan de orde kwam: Moet al dan niet de gelegenheid worden open gesteld een voorzitter buiten het be drijf te benoemen, uiteraard de vraag opkwam wie dat dan zou moeten zijn. Het zou iemand zijn die meer zou kunnen presteren dan alleen een ver gadering leiden. In sommige speciale gevallen zal men daar misschien mee kunnen volstaan, maar om de Neder landse Bioscoopbond als voorzitter te leiden is heel wat meer nodig. Nu de heer Bosman de benoeming tot bondsvoorzitter heeft aanvaard, reke ning houdende met de opvatting van de overgrote meerderheid der afde lingen, sloot spreker zich gaarne aan bij de woorden van de heren Nijland en Smulders. Hij beschouwde het als een zegen voor het bedrijf dat de heer Bosman in de eerstkomende jaren, die uiteraard door de nieuwe struc tuur ook de nodige moeilijkheden zullen opleveren, het voorzitterschap op zich heeft willen nemen. Hij wenste hem en de Bond daarmede van harte geluk. T\e heer Bosman, dankend voor de vriendelijke woorden die hem door de vorige sprekers waren toege voegd, legde er de nadruk op, dat hij het voorzitterschap alleen heeft aan vaard in het vertrouwen, dat er ge sondeerd is dat er een communis opi nio bestaat. Wanneer hij door zich nog een paar jaar beschikbaar te stellen kan medewerken aan een overbrugging van de oude situatie naar de nieuwe, dan kan hij uit een gevoel van plichtsbesef slechts zeggen: dat moet ik doen. Tijdens de waarneming van het voorzitterschap heeft hij anders dan vroeger begrepen hoezeer de draden van het beleid in de handen van de voorzitter samen komen. Dat legt een zware verant woordelijkheid op de betrokken fi guur. Vanuit dit verantwoordelijk heidsgevoel zal hij datgene doen wat zijn hand te doen vindt. De heer Nij land heeft bij zijn mededeling van het benoemingsbesluit gesproken van een overgrote meerderheid, maar dat wil ook zeggen dat er een minderheid is. De heer Bosman zeide, dat hij die minderheid respecteert en dat hij het alleen maar gezond vindt, dat die minderheid bestaat. Eén ding vroeg hij echter aan alle leden van de bondsraad en de leden van de Bond: Geef hem hetzelfde vertrouwen, dat men hem jarenlang in zijn functie van bondsdirecteur heeft gegeven. Uit het applaus, dat op deze rede volgde, bleek de bereidheid van de Bondsraad om de nieuwe voorzitter volledig vertrouwen te geven. Hierna werden tot leden van de Film beurscommissie herbenoemd de heren A. J. Dresscher, Ch. Hart en R. A. H. Herzet. Bij de rondvraag werd onder andere het woord gevoerd door de heer M. Gerschtanowitz, die in zijn functie van voorzitter van de Stichting Bio- Vacantieoord een beroep op alle leden-exploitanten deed om aan de komende collecten grote zorg te be steden, aangezien de stichting de opbrengst der collecten dringend no dig heeft. Na afloop was er een geanimeerde ontvangst in de lounge waar de leden geruime tijd bijeenbleven.

Film | 1969 | | pagina 9