JAARVERGADERING BIOSCOOPRECLAME- EXPLOITANTEN De Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten heeft op woensdag 29 april onder leiding van haar voorzitter, de heer A. van Bloemendaal, haar jaarlijkse ledenver gadering gehouden. Goedgekeurd werden het jaarverslag over 1969, als mede de rekening en verantwoording van het financieel beheer over dat jaar, zulks ingevolge advies van de Kascommissie. Ingevolge wens van de vorige ledenvergadering had het be stuur drie verschillende contributie- voorstellen ingediend, waarvan ten slotte de tot dusver gevolgde methode wederom werd geprolongeerd, met dien verstande dat door amendering de bedragen der contributieklassen in afwijking van het bestuursvoorstel werden vastgesteld. Daarna werd te vens goedgekeurd de begroting van ontvangsten en uitgaven voor het nieuwe jaar volgens het concept van het bestuur. Aangenomen werd het voorstel van het bestuur om de Kascommissie te doen vervangen door een controle op de rekening van de vereniging door een registeraccountant. De heer G. F. Turèl werd bij enkele kandidaatstelling herkozen in de door zijn periodiek aftreden ontstane vaca ture van bestuurlid der vereniging. In de tussentijdse vacature-J. H. van Straaten werd voorzien door de be noeming van de heer J. Ph. van der Linden, directeur van de N.V. Recla me-Adviesbureau Jac. Duits te Dord recht. Ter vergadering werd voorts rapport uitgebracht omtrent een door de heren A. van Bloemendaal, G. F. Turèl en H. W. Hagenberg op 18 en 19 november 1969 gemaakte reis naar Kopenhagen ter bestudering van het in Denemarken toegepaste systeem van vertoning en distributie van recla mefilms. De vergadering wijdde tenslotte nog aandacht aan enige andere organisa torische en bedrijfsproblemen van meer interne aard. JAARVERGADERING BEDRIJFSAFDELING FILMVERHUURDERS Onder leiding van de voorzitter, de heer J. P. M. A. Smulders, heeft de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders op 24 april 1970 haar jaarlijkse ledenver gadering gehouden. In deze vergade ring werden het jaarverslag over 1969, alsmede de financiële stukken goed gekeurd. De periodiek aftredende be stuursleden, L. J. Paerl, B. J. Schim mel en J. P. M. A. Smulders werden bij enkele kandidaatstelling herkozen. De heer Smulders werd bovendien bij enkele kandidaatstelling herbenoemd als voorzitter der bedrijfsafdeling. De aan de beurt van aftreden zijnde ge delegeerde uit onze afdeling in de Bondsraad, D. J. van Leen, werd even eens bij enkele kandidaatstelling her kozen. In de vergadering is rapport uitge bracht over de besprekingen, gevoerd met Van Gend Loos, tot instelling van een speciale dienst voor het film vervoer op woensdag en donderdag, teneinde de moeilijkheden die voor de expresgoedverzending via de Spoor wegen gaan ontstaan te vermijden. Een eerste voorwaarde is, dat alle le den van de Bond van deze dienst ge bruik maken. Voorts is toegezegd, dat te zijner tijd nadere mededelingen van bondswege terzake van de filmverzen ding kunnen worden tegemoet gezien. Eveneens is rapport uitgebracht om trent de eventuele oprichting van een afzonderlijke dienst van de gezamen lijke filmverhuurders voor de centrale opslag en verzending van, alsmede controle op, filmcopieën. Gebleken is namelijk, dat deze centralisering een aanzienlijke besparing voor de film verhuurders kan opleveren met be trekking tot de expeditiekosten. Bo vendien heeft het bedoelde systeem een ander groot voordeel, namelijk dat de mogelijkheid binnen bereik wordt gebracht om alle filmcopieën geregeld aan een nauwgezette con trole te onderwerpen. De verwezenlij king van het plan hangt af van het ver werven van een geschikte ruimte en de medewerking van het overgrote deel der filmverhuurkantoren, waar onder de belangrijkste zaken. JAARVERGADERING AFDELING C Op 8 april 1970 hield de Afdeling C in Utrecht haar jaarlijkse ledenvergade ring. De aftredende bestuursleden, de heren F. A. van Opbergen, G. Schepel en J. van Willigen zijn bij enkele kan didaatstelling herkozen, terwijl drs. C. A. Voskuil, eveneens bij enkele kan didaatstelling, werd herbenoemd tot gedelegeerde in de Bondsraad. Voorts is gesproken over de komende wijzigingen in de CA.O. voor het bio scoopbedrijf en over de wenselijkheid om de beschikking te krijgen over ad vertentiematrijzen van dusdanige af metingen, dat deze, qua budgettering, ook voor kleinpre bioscopen bruik baar zijn. Tijdens de rondvraag is uitvoerig van gedachten gewisseld over de moge lijkheden van het eerste Bondscon gres, dat in het komende najaar zal plaatsvinden. Blijkens het jaarverslag, dat werd goedgekeurd, omvatte de Afdeling C per 1 januari 1970, 105 bioscopen, die door 81 leden worden geëxploiteerd. JAARVERGADERING BEDRIJFSAFDELING FILMPRODUKTIE In de jaarlijkse ledenvergadering van de Bedrijfsafdeling Filmproduktie, die op 24 april 1970 in Amsterdam plaats vond, zijn de periodiek aftredende be stuursleden, de heren W. A. Geesink, G. F. de Clerck, Ch. Huguenot van der Linden en B. Kroon, bij enkele kandi daatstelling herkozen. De heer G. F. de Clerck werd bij enkele kandidaat stelling herbenoemd tot gedelegeerde in de Bondsraad. Overeenkomstig een bestuursvoorstel zijn nieuwe Afdelingsbesluiten vast gesteld inzake ontwerpkosten en werd het bestaande Besluit Produktieregis- ter, alsmede het Verzekeringsbesluit, beide voor drie jaar verlengd. Door het bestuur zijn mededelingen gedaan omtrent de in 1970 te ontwik kelen PR- en andere collectieve activi teiten, terwijl voorts rapport is uit gebracht over de werkzaamheden van de verschillende commissies ad hoc. De bijdrage in het Afdelingsfonds werd voor 1970 vastgesteld, overeen komstig het systeem dat ook in 1969 was gehanteerd. Per 1 januari telde de Afdeling 54 leden en waren 11 produktiebedrijven op de Lijst van Geen Bezwaar ge plaatst. „UNDERGROUND DE LUXE" In Washington D.C. (Amerika) is een nieuw theater gebouwd als een on derdeel van een kantoor en winkel- complex. Het heet L'ENFANT THEATRE. De naam is ontleend aan het bouw plan L'Enfant Plaza, een duur en om vangrijk stadsuitbreidingsplan van Washington. Het plan omvat genoemde bebouwing rond en langs een boulevard. Onder de boulevard ligt L'Enfant Theatre met 826 stoelen. Het theater is méér dan alleen bioscoop. Als het niet wordt gebruikt voor het vertonen van film is het een met alle elektronische middelen van deze tijd uitgerust vergadercentrum. Er is een gesloten TV-circuit voor zwart/wit en kleur met een projectiemogelijkheid op een scherm van ca. 5 bij 7 meter. Voorts kan de ontvangst van buiten zenders worden geprojecteerd. Er is een vertaalinstallatie voor vier talen tegelijk. Men komt het fraaie theater binnen over twee roltrappen en een onder grondse parkeergarage voor 2300 auto's! Het behoeft nauwelijks vermeld, dat de „L'Enfant" uiterst fraai en doel treffend is gemeubileerd en ook is voorzien van allerlei aparte doeltref fende serviceruimten. De kosten van het theater alleen beliepen meer dan 500.000 dollar. Wij geven u met een doorsnede tekening een beeld hoe dit luxe theater is ingebouwd in de grond van een luxe wijk. 35

Film | 1970 | | pagina 33