IN MEMORIAM IN MEMORIAM Op 20 juli overleed in de leeftijd van 75 jaar de heer G. J. Milius uit Hoogezand, voormalig ex ploitant van de sedert 1 januari 1968 opgeheven bioscoop „Hoo gezand". De heer Milius nam in 1918 deze bioscoop, welke op 11 november 1912 door zijn voorganger werd gevestigd, over en exploiteerde deze jarenlang met succes. Het was een trieste ervaring dat een man die zó met hart en ziel aan het bedrijf verknocht was, zijn levenswerk na een halve eeuw exploitatie moest beëindigen door opheffing van zijn zaak we gens te geringe financiële arm slag, mede ontstaan door de te zware druk der vermakelijk- heidsbelasting. Er waren geen mogelijkheden tot het doen uit voeren van de noodzakelijke re novaties. Hierdoor ging een bio scoop verloren, die een sieraad was voor het noorden en een bron van ontspanning voor Hoo gezand en omgeving. De heer Milius was in de twin tiger jaren een der oprichters en daarna jarenlang bestuurslid van de voormalige Afdeling Het Noorden (oorspronkelijk Afde ling Groningen). Aanvankelijk als penningmeester en later als voorzitter is hij niet alleen als afdelingsbestuurder maar ook in andere colleges actief werk zaam geweest, onder andere als lid van de Afdelingsraad, de Ledenraad en de Commissie Nieuwe Zaken. Wegens het bereiken van de 60- jarige leeftijd bedankte hij in 1955 voor alle functies welke hij sedert 1925 had bekleed. Twin tig jaar lang was hij voorzitter van Het Noorden geweest. Vanwege zijn bijzondere ver diensten, de Bond gedurende drie decennia bewezen, werd de heer Milius op voorstel van het Hoofdbestuur in de bijeenkomst ter herdenking van het veertig jarig Bondsbestaan op 1 okto ber 1958 benoemd tot erelid van de Bond. Hoewel de heer Milius na 1 ja nuari 1968 geen zakelijke bin dingen met het film- en bio scoopbedrijf had, heeft hij toch enige malen als erelid acte de présence gegeven bij organisa torische manifestaties, omdat het hart van deze beminnelijke man nog steeds naar het bedrijf, de organisatie en zijn voormalige bedrijfsgenoten trok. Het bericht van zijn heengaan kwam dan ook voor velen zeer onverwacht met een publikatie waaruit bleek, dat de crematie in stilte had plaatsgevonden. De heer Milius zal nog lang in onze herinnering voortleven. Het Hoofdbestuur heeft de fami lie Milius schriftelijk zijn innige deelneming betuigd met haar verlies. Geheel onverwacht overleed te Vichy in de leeftijd van 56 jaar, na een spoedoperatie, de heer Theo M. J. Desmet, beherend vennoot van de C.V. Desmet's Bioscoopexploitatie te Amster dam. Stammend uit een geslacht van bioscoop-pioniers zowel zijn vader als zijn zeer bekend geworden ooms Jean en Thijs Desmet begon hij zijn loop baan als zelfstandig bioscoop ondernemer eind 1939 met de exploitatie van de Cinema Pari- sien te Uden. In 1946 nam hij de exploitatie van het Rika Hopper Theater over van de gebrs. Van Royen tot medio 1954. De naam had hij intussen veranderd in Theater Desmet. In juli 1966 ver wierf hij de exploitatie opnieuw en eind vorig jaar, op 22 decem ber, opende hij de in een neven ruimte gebouwde studio: Ciné- "D". De exploitatie van de Pari- sien te Uden had hij intussen sedert juli 1966 gestaakt. Het abrupt afbreken van de le vensdraad van deze energieke en joviale man, die tevens een Hotel-Restaurant aan de Rivièra exploiteerde, heeft een ieder die hem kende zeer geschokt. Wij zijn ons bewust van het leed dat zijn vroege heengaan heeft ge bracht over zijn vrouw, dochter en zoons. Het Hoofdbestuur heeft de fa milie Desmet deelneming be tuigd met hun verlies, evenals het Bestuur van de Afdeling A. Beide colleges zonden bloemen. De uitvaart en bijzetting in het familiegraf op de Begraafplaats Zorgvlied te Amsterdam op za terdagmorgen 4 juli werd behal ve door familieleden, vrienden en vele bedrijfsgenoten ook bij gewoond door de Bondsdirec teur, de heer J. Th. van Taalin gen. •?n

Film | 1970 | | pagina 27