vertoond, alle van Nederlandse make lij. De films waren verdeeld in drie categorieën: films vervaardigd met subsidie van het Ministerie van C.R.M., films van vierdejaars studenten van de Nederlandse Filmacademie, alsmede films gemaakt door professionele film producenten in opdracht van instel lingen of het bedrijfsleven. Rond het middaguur vonden in het perscentrum van de Filmweek achter eenvolgens persconferenties plaats met de Grieks-Franse regisseur Robert Manthoulis (,,Le blues entre les dents") en met de Duitse regisseur Werner Schroeter („Willow spring"). Ondanks het feit dat hun beider films reeds vertoond waren (die van Manthoulis zelfs in een speciale persvoorstelling), bleek de belangstelling van de aan wezige pers om met de regisseur te spreken vrij gering. In het Rembrandt Theater is 's avonds de Amerikaanse film „Electra glide in blue" (Nova) van James William Guer- cio vertoond, voorafgegaan door de première van een korte Nederlandse animatiefilm: ,,De geboorte van een berg" van Einan Cohen. In Rembrandt „Luxe" werden twee voorstellingen gegeven met ,,l_e blues entre les dents" van Robert Manthou- lic, welke film speciaal voor de Film week tijdelijk geïmporteerd werd. Daar bij ging, in aanwezigheid van de re gisseur, in première de zojuist gereed gekomen film „Struggle for life" van Otto Maria Jongerius. Zoals ook de andere korte Nederlandse films in het voorprogramma van Rembrandt en Rembrandt „Luxe", was deze film ver vaardigd met subsidie van het Ministe rie van C.R.M. Later op de avond vond in Hotel Haar huis een besloten souper-dansant plaats voor leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond. Het sou per, dat tot in de kleine uurtjes voort duurde en een geanimeerd verloop had, werd door honderdvijftig personen bijgewoond. Dinsdag 4 september Deze „Nederlandse dag" van de Film week werd geopend met het welhaast traditionele Gofilex-ontbijt in „De kromme dissel". Begunstigd door stra lend weer waardoor een groot deel van de gesprekken zich in de open lucht afspeelde bleek dit ontbijt eens te meer een gezellig ontmoetings- In 'The plough inn' gaf Joseph L. Mankiewicz een zeer druk bezochte pers conferentie. In beeld: de filmcritici P. Ruivenkamp, C. B. Doolaard en F. Zaagsma. Robert Manthoulis, Grieks-Frans regisseur van 'Le blues entre les dents', was een van de buitenlandse gasten van de Filmweek. (Persconferentie in hotel Haarhuis). punt voor een groot aantal perso nen uit alle sectoren van het film- en bioccoopbedrijf. De aanwezigheid van de Zweedse regisseur Vilgot Sjöman (wiens film „Troll" de vorige middag was vertoond), bood een aantal ver tegenwoordigers van de filmpers de gelegenheid tot het afnemen van een zeer ongedwongen interview. De Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, reikte in Rembrandt „Luxe" de diplo ma's uit aan de geslaagde cursisten van de eerste operateurscursus-C. Meer hierover elders in dit nummer. 11

Film | 1973 | | pagina 11