Commissie van geschillen 29 inzending het uitstekend gedaan. Op de 123 ingezonden films, afkomstig uit 17 landen en ver deeld in 8 categorieën, werden twee eerste prijzen en een derde prijs verworven. In categorie D ging de eerste prijs naar „Dangerous Deci bels" (Mieke Buijs voor Carillon Audiovisual Media), een gezamenlijke opdracht van Shell en Hoogovens, in categorie D werd de eerste prijs toegekend aan „A glowing Tribute" (Pum Rote voor Bob Kommer Studio's C.V.), voor opdrachtgever IHC-Holland en Hoogovens-Estel. De derde prijs in de categorie C verwierf de film „Holland terra culinaris" (Ronny Erends voor Carrillon Audiovisual Media), vervaardigd in opdracht van het Ministerie voor Landbouw en Visserij. De film is ontworpen door het sedert vele jaren bestaande Genootschap voor Filmtechniek, dat ook de verkoop in han den heeft. Het secretariaat van dit Genootschap is op het Bondsbureau gevestigd, zodat de testfilms aldaar besteld kunnen worden. Zodra iets naders bekend is over het beschikbaar komen van vorenbedoelde geluidstestfilm zullen wij zeker niet na laten u daarvan in deze kolommen op de hooget te stellen. De verkooprijs bedraagt 125,welke prijs wanneer een dubele lengte wordt verlangd, f 225,bedraagt. Plaatselijke bioscoopcommissies In april verscheen in een aantal dagbladen het bericht, dat het college van B. en W. te Den Helder als eerste gemeente in Nederland besloten heeft, de plaatselijke bioscoop commissie op te heffen. Deze commissie die volgens de Bioscoopwet dient te be staan en die formeel toezicht moet houden op de plaatse lijke bioscopen heeft zichzelf aldus B. en W. duidelijk overleefd en was de laatste vijftien jaar ook niet meer bijeen geweest. In het Correspondentieblad van de Vereniging Landelijk Contact Bioscoopcommissies in Nederland van oktober staat te lezen, dat de Plaatselijke Comissie van Rotterdam een enquête heeft gehouden. Van de 58 aangeschreven commissies hebben er 18 gereageerd; van deze zijn er 3 vóór het opheffen van de Vereniging Landelijk Contact. Op de vergadering van 20 oktober werd echter voorlopig besloten de vereniging niet te ontbinden. Overigens moet men zich afvragen waar een gemeente als Den Helder het recht vandaan haalt, een wettelijk verplichte commissie te ontbinden Industrieel Filmfestival Cocki Boonstra, Martine Crefcoeur en Gees Linnebank Tijdens het 14e Internationale Industriële Filmfestival, dat in 'Th3 family' een nieuwe Nederlandse speelfilm van begin november in Parijs plaatsvond, heeft de Nederlandse Lodewijk de Boer (Rob du Mée/Parkfilm). De Commissie van Geschillen (Bijzondere Kamer) van de Nederlandse Bioscoopbond heeft het volgend ARBITRAAL VONNIS gewezen inzake: N.V. Filmtrust, gevestigd te Amsterdam en kantoorhoudende aldaar in de Hemonylaan 18, eiseres contra Croonenbergs Exploitatiemaatschappij van Bioscopen N.V. gevestigd te Helmond en kantoorhoudende aldaar aan de Markt 18, gedaagde De Commissie van Geschillen (Bijzondere Kamer, ingevolge artikel 12E van het Arbitragereglement) van de Nederlandse Bioscoopbond, volgens de Statuten en het Arbitrage-regle ment van die Bond benoemd en aangewezen als arbitrage college voor de beslechting van geschillen tussen leden van de Bond onderling; IN AANMERKING NEMENDE: dat eiseres bij request dd. 13 maart 1973 een geschil contra gedaagde heeft aanhangig gemaakt, van welk request een afschrift aan dit vonnis is gehecht en hetwelk beschouwd wordt als hier te zijn ingelast; dat de Commissie partijen tijdig heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op woensdag 14 november 1973 op het Bondsbureau te Amsterdam; dat aldaar verschenen is de heer J. A. Arkenbout, directeur van eiseres; dat gedaagde niet is verschenen en evenmin de tegen haar ingestelde vordering heeft tegengesproken of zich anders zins heeft verweerd; dat de heer Arkenbout namens eiseres in hoofdzaak heeft verklaard, dat gedaagde ondanks herhaalde aanmaningen met de betaling van de achterstallige filmhuur in gebreke is gebleven; dat hij voorts verzocht heeft de sanctie van uitsluiting op gedaagde bij het niet nakomen van het te wijzen vonnis toe te passen; OVERWEGENDE: dat beide partijen lid zijn van de Nederlandse Bioscoopbond en dat ingevolge artikel 32 der Statuten en artikel 1 van het Arbitrage Bondsreglement van de Nederlandse Bioscoop bond alle geschillen tussen leden van de Bond onderling met uitsluiting van de burgerlijke rechter zijn onderworpen aan de Bondsarbitrage, zoals die is geregeld in dat arbi tragereglement; dat dus de Commissie van Geschillen bevoegd is van het onderhavige geschil kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitragecollege, welks beslissingen vatbaar zijn voor hoger beroep bij de Raad van Beroep van de Neder landse Bioscoopbond;

Film | 1973 | | pagina 29