31 dat de leden zijn gehouden geen andere bedrijven te ex ploiteren dan waarvoor zij zijn ingeschreven in het Bedrijfs- register en dat zij dus in strijd heeft gehandeld met artikel 6 A van het Algemeen Bedrijfsreglement, omdat zij de onder havige bioscoop is gaan exploiteren, hoewel zij, gelet op het voorbehoud van het Hoofdbestuur verbonden aan zijn be slissing ingevolge artikel 14 van dit reglement, voor een zodanige exploitatie niet in het Bedrijfsregister was inge schreven; dat zij voorts als filmverhuurkantoor, niettegenstaande de circulaire van het Hoofdbestuur dd. 3 augustus 1973, films heeft geleverd vor vertoning in genoemde bioscoop en daarmede in strijd heeft gehandeld met artikel 2 A van het Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar, volgens hetwelk het is verboden, afgezien van in het reglement vervatte exceptiemogelijkheden die in dit geval echter niet van toe passing zijn, films te leveren aan niet-leden, onder niet- leden ingevolge artikel 1 C van dat reglement mede te ver staan Bondsleden, voorzover het betrekken of het leveren van films niet geschiedt binnen het kader van hun des betreffende inschrijving in het Bedrijfsregister; dat het Hoofdbestuur haar wegens deze overtredingen heeft opgeroepen voor verhoor op grond van artikel 18 der Sta tuten, welk verhoor op 15 oktober 1973 heeft plaatsgevon den; dat de heer R. A. Espinal, directeur van haar onderneming, daarbij in hoofdzaak heeft verklaard: dat zij bepaald niet de bedoeling heeft gehad de bioscoop in. kwestie zonder verkregen toestemming te heropenen; dat er een controle is geweest van de Technische Commissie, waarbij is ge bleken, dat de commissie op enkele punten na zich met de situatie van de bioscoop kon verenigen; dat hij daaruit de onjuiste conclusie heeft getrokken, dat de bioscoop reeds onmiddellijk kon worden heropend en dat hij daartoe ook opdracht had gegeven; dat hij nog vóór de heropening van de zaak naar het buitenland is gegaan en eerst bij thuis komst vernam dat de heropening voorbarig was geschied; dat de leverantie van films door haar filmverhuurkantoor met deze samenloop van omstandigheden in verband staat; dat de overtredingen van artikel 6A van het Algemeen Be drijfsreglement en artikel 2 A van het Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar vaststaan; dat het Hoofdbestuur het gevoerde verweer ontoereikend acht in het licht van de door het college genomen, zeer concreet geformuleerde, beslissingen ter zake van de her opening der bewuste bioscopen en de verhuur van films ten behoeve van deze theater; dat het Hoofdbestuur echter wil aanemen, dat hier eerder sprake is van onachtzaamheid en ondoordachtheid dan van een vooropgezette bedoeling om de besluiten in kwestie te negeren, weshalve het heeft besloten in dit geval nog te volstaan met de straf van waarschuwing als bedoeld in ar tikel 18 der Statuten. ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Omzettingen van N.V.'s in B.V.'s. Onderstaande naamloze vennootschappen zijn omgezet in besloten vennootschappen met beperkte aansprakelijkheid. Anglo Dutch Group N.V. Arc/C Visuals N.V. Bouw- en Handelmij „Het Binnenhof VII" N.V. Croonenbergs Exploitatiemij van Bioscopen N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Bioscooptheater ,,Du Midi' N.V. Euro-Centrafilm N.V. N.V. Theatermaatschappij Gofilex Mafomij, Madrid-Fortuna Maatschappij N.V. Maatschappij Tuschinski N.V. (in Tuschinski Theaters B.V.) N.V. Capitol Theater N.V. „Teco" N.V. Theatermaatschappij van de Nederlandse Bioscooptrust N.V. Corso" Exploitatie Mij. Midex N.V. N.V. Nova Film N.V. Filmverhuurkantoor Nederland (in Tuschinski Film Distri- bution B.V.) Sapphire Film Productie N.V. (in Tuschinski Film Production B.V.) Nabio N.V. N.V. Tivoli Theater Zuid Nederlandse Theatermaatschappij N.V. Columbia International Films (Holland) N.V. N.V. Mij tot Exploitatie van het Cultura Theater (in B.V. Cinétol) N.V. Cinema Cupido (in B.V. Cupido Films) N.V. Grobion N.V. Parkfilm (in Rob du Mée/Parkfilm B.V) Royal Film N.V. NV. Utrechtse Filmonderneming Ufio N.V. Bioscooptheater Varossieau Bioscoop-Onderneming A. F. Wolff N.V. City Theater Venlo N.V. Melior Films N.V. Het Hoofdbestuur heeft besloten de vereiste toestemming te verlenen en de nieuwe rechtspersonen tot het lidmaat schap van de Bond toe te laten. Toelating donateurschap Tot het donateurschap is toegelaten Kinotechniek Handel B.V., Sloterweg 796 te Amsterdam. Inschrijvingen Het Hoofdbestuur heeft in het Bedrijfsregister ingeschreven: Tuschinski 2, Reguliersbreestraat 26-28, te Amsterdam, een exploitatie van Tuschinski Theaters B.V.; Rivoli Theater, Ceintuurbaan 338-349 te Amsterdam een ex ploitatie van N.V. Exploitatie-Maatschappij Amstelodamum; Luxe, Velperplein 10 te Arnhem, een exploitatie van Ast>-a' Film Mij B.V.; Kennemer Theater II, Zeestraat 41-43, een exploitatie van de heer Ch. L. Hart; B.V. Metro-Goldwyn-Mayer Filmmaatschappij te Amsterdam, exploitante van een gelijknamig filmverhuurkantoor voor de categorie a; Scorpio Films B.V., Keizersgracht 230 te Amsterdam, ex ploitante van een gelijknamige fimproduktiezaak voor de categorieën a en c; Bioscoop Catharijne, Radboudkwartier 19 te Utrecht, een exploitatie van Bioscooponderneming A. F. Wolff B.V.'; Uitschrijvingen Het Hoofdbestuur heeft sedert de vorige publikatie de vol gende permanente bioscopen uitgeschreven: City Theater te Culemborg; Flora Theater te Baarn; Flora Theater te Zaandam en Metro-Bio te Nijmegen. Beëindiging lidmaatschap Van het lidmaatschap zijn wegens verlies van de vereisten vervallen: N.V. v/h Antoon van Gelder, exploitante van het City Theater te Culemborg; Mevr. W. M. B. Visser-v. d. Heyden, exploitante van het Flora Theater te Baarn. Erven A. W. A. Steenbakkers, City Theater, Schijndel. LIQUIDATIE WAARBORGSOMMEN Wegens beëindiging van het lidmaatschap van het hierna vermelde lid worden de leden van de Nederlandse Bioscoop bond en de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame exploitanten uitgenodigd binnen acht dagen na het ver schijnen van deze publikatie eventuele vorderingen schrifte lijk bij het Bondsbureau in te dienen. Deze publikatie heeft betrekking op: Erven A. W. A. Steenbakers, City Theater, Schijndel.

Film | 1973 | | pagina 31