Arnhem gehaald door het Nederlands Filmmuseum. Het Instituut Film en Jeugd vierde zijn zilveren jubileum tijdens een bijeen komst in De Korenbeurs. Bij deze ge legenheid werden de resultaten ver toond van een project 8 mm-films ma ken op scholen, waarmee Film en Jeugd zich samen met de Niam in de afge lopen maanden had bezig gehouden. Aan het slot van de geanimeerde bij eenkomst werd als première vertoond de jeugdfilm „Repelsteeltje", gemaakt door leerlingen van de Nederlandse Filmacademie onder supervisie van Harry Kümel. Eindmontage en geluid: Boudewijn Brinkman. Deze korte speelfilm is evenals de Russische jeugdfilm „Moeder, de lynx is los" tevens vertoond in een aantal filmvoorstellingen voor de Arnhemse schooljeugd. Deze voorstellingen in het Luxor Theater (op vrijdag, maandag en dinsdag), georganiseerd door het Ne derlands Filminstituut en begeleid door Karst van der Meulen, werden bijge woond door ongeveer vijfduizend kin deren. In Rembrandt is 's avonds „The get- away" (Tuschinski) van Sam Peckinpah vertoond, voorafgegaan door de korte film „Le rouge, Ie rouge et Ie rouge" van de Belg Jean-Jacgues Andrien. In Rembrandt „Luxe" werd „Solaris" van de Russische regisseur Andrei Tar- kovsky vertoond. Zaterdag 1 september 's Ochtends is in het Rembrandt Thea ter voor de bedrijfsgenoten en de pers een voorstelling gegeven met de com pilatiefilm van vijftig jaar filmgeschie denis, die Warner Bros bij gelegenheid van zijn halve eeuwfeest heeft laten vervaardigen. Met genoegen en soms ook met vertedering zag men ander half uur lang fragmenten terug uit bekende en minder bekende films, die Warner in de afgelopen vijf decennia geproduceerd heeft. In het Saskia Theater werd 's avonds de derde film in de reeks recente films van de zojuist overleden Franse re gisseur Jean-Pierre Melville vertoond. In totaal kon men zes films gaan zien: „L'ainé des Ferchaux" (met medewer king van het Nederlands Filmmuseum), „Un flic" en „Le cercle rouge" (Tu schinski), „Le samourai" (Meteor), „Le deuxième soufflé" (Lumina) en „L'ar- mée des ombres" (Euro-centra). Werner Schroeter, regisseur van 'Willow spring', gaf een persconferentie in het perscentrum van de Filmweek. Het Gofilex-ontbijt in restaurant 'De kromme dissel' te Heelsum was weer een groot succes. In de Coehoorn werd 's ochtends en 's middags een bijeenkomst gehouden van de Contactgroep Audiovisuele Vorming (tot voor kort: Contactgroep Filmdocenten), waar door welzijnswer kers en onderwijsmensen uit het hele land werd gepraat over de functie van de 8 mm-films binnen het onder wijs. Er werden ook filmpjes bekeken die in scholen en jeugdhuizen waren gemaakt. Eveneens 's middags begon in hotel „De Bilderberg" te Oosterbeek de derde Sociaalwetenschappelijke Film- conferentie, die in het kader van het Festikon 73 werd gehouden. Twee dagen lang bezon een internationaal gezelschap van gasten, vooral uit kringen van de filmvorming, zich op het thema: nieuwe wegen in de historische

Film | 1973 | | pagina 6