SOCIAAL MEER KEUS SUBSIDIE MINIMUM LOON REGIONALE INVESTERINGSTOESLAG zijn. Ook het thans bestaande park van 16 mm projectoren wordt vernieuwd en vervangen door een zeer eenvoudig te bedienen model. Daarmee zijn dan diverse problemen opgelost. In de eerste plaats het tekort aan gedi plomeerde filmoperateurs. Het bedie nen van 16 mm projectoren is snel te leren. Het is nu ook mogelijk voor het CFK om direct voor drie jaar de 16 mm rechten voor een nieuwe film te ver werven. Hierdoor is het mogelijk een veel aan trekkelijkere catalogus samen te stellen. Vroeger moest men maar afwachten op een legerplaats wat voor film er be schikbaar was. Thans kunnen de wel- zijnsofficieren in samenspraak zelf een keuze maken. In sommige legerplaat sen zijn zelfs filmliga's gevormd, die af en toe een wat 'moeilijkere' film be stellen. De grote voorkeur gaat echter uit naar thrillers en lachfilms. Deze nieuwe aanpak heeft al tot een opmerkelijk resultaat geleid: sinds eind vorig jaar gaan de bezoekersaantallen voor het eerst in vijfentwintig jaar weer omhoog. Het huidige hoofd van de CFK, de heer H. Quadflieg ziet dat als een dui delijke bevestiging van zijn beleid. Vroeger kochten en verspreidden wij dozen celluloid, meer niet, zegt hij. Nu gaat de inkoop heel anders, we kopen nu zo'n 3 a 4 films per week en we let ten daarbij èn op kwaliteit, èn op de wensen van de krijgsmacht zelf. Ze kunnen een Tiroler sexfilm kiezen, maar nu net zo goed een film van Berg man of Polanski. We hebben dan ook een keten van 140 theaters te bedie nen. Het woord theaters is dan natuur lijk een ruim begrip, maar het is ons huidige aantal vertoningspunten. Werkgevers die op 1 mei 1977 10% of meer van de totale loonsom in hun be drijfden) uitbetaalden aan minimum (jeugd)lonen, kunnen dit jaar voor sub sidie in aanmerking komen. Ook voor lonen die maximaal 5% hoger zijn dan het wettelijk minimum of dit mini mum overschrijden met een bedrag voor vergoeding van kost en inwoning kan subsidie worden aangevraagd. De subsidiebedragen zijn dit jaar wel lager geworden. Voor werknemers van 23 tot 65 jaar bedraagt de subsidie f 427,50 en voor jongere werknemers f 320,60. Voor part-time functies wordt de subsidie gehalveerd. De peil datum van 1 mei 1977 is in twee op zichten belangrijk, namelijk voor het bepalen van de minimum loonsom en voor het vaststellen van het aantal werknemers voor wie subsidie wordt aangevraagd. Ook dit jaar moet de werkgever verkla ren dat de gesubsidieerde arbeidsplaat sen het gehele jaar bezet zullen blijven. Werkgevers die het vorig jaar subsidie ontvingen krijgen in juni automatisch een gedeeltelijk voorgedrukt vragenfor mulier voor 1977 van het Rijks Com puter Centrum. Zij die dit jaar voor het eerst subsidie als bovenbedoeld willen aanvragen kunnen thans aanvraagformulieren ver krijgen bij de Kamer van Koophandel, de Bedrijfsvereniging of de gewestelij ke arbeidsbureaus. De Regering heeft besloten de bijzon dere regionale toeslag die was voorzien in het ontwerp Wet Investeringsreke ning tijdelijk in te bouwen in de Inves teringspremieregeling. Hiermee wordt beoogd de nadelige gevolgen van het uitstel van de behandeling van het ont werp Wet Investeringsrekening voor de betrokken gebieden zoveel mogelijk op te vangen. De bijzonder regionale toeslag zou gel den voor de arbeidsmarktrayons Win schoten, Stadskanaal, Emmen, Coevor- den, Buitenpost, Drachten, Oosterwol- de, Oostelijke Mijnstreek Brunssum en

Film | 1977 | | pagina 10