BESLISSINGEN COMMISSIE NIEUWE ZAKEN PERSONEELSENQUÊTE FILMS VERMIST TUSSENTIJDSE EXAMENS ITALIAANSE FILMPRIJZEN Kerkrade en de gewesten Harderberg en Dokkum (exclusief Ameland en Schiermonnikoog). Het inbouwen van de bijzondere regio nale toeslag in de Investeringspremiere geling komt neer op het volgende. Bij investeringen in de betrokken ge bieden kan, voor zover deze investerin gen voor een premie in het kader van de IPR in aanmerking komen een ver hoging van het premiepercentage wor den toegepast. De verhoging bestaat hierin dat in de kosten van bouw of koop van bedrijfsgebouwen en de daar toe te rekenen centrale voorziening een extra bijdrage wordt gegeven. Het resultaat is dan dat, afhankelijk van de keuze van de ondernemer bij investe ring in een van deze gebieden, als pre mie wordt uitgekeerd: ofwel 40% van de kosten van bedrijfs gebouwen en centrale voorzieningen en 25% van de kosten en bedrijfsuit- rusting ofwel 30% van de kosten van bedrijfsgebouwen en centrale voorzie ningen; 15% van de kosten van grond en bedrijfsuitrusting en f 12.500 per gecreëerde arbeidsplaats. De Commissie Nieuwe Zaken heeft toestemming verleend aan: Jogchem's Theater B.V. tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanen te bioscoop-A in de bovenfoyer van het Grand Théatre te Amersfoort; Gofilex B.V. tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop- A: City 2 te Zeist; Jogchem's Theaters B.V. tot het wijzi gen van de verleende toestemming voor de bouw van acht bioscopen in een plan voor vijf nieuwe permanente bioscopen te Eindhoven; Miedema's Bioscoop- en Exploitatie Maatschappij B.V. tot het gaan exploi teren van een nieuwe permanente bio scoop-A in de balkonruimte van Cine ma Palace te Hengelo (O.). Voorts heeft de Commissie Nieuwe Za ken aan City Exploitatie Mij. B.V. we derom toestemming geweigerd tot het gaan exploiteren van twee nieuwe per manente bioscopen-A in het Babyion- complex te 's-Gravenhage. IN MEMORIAM J.VAN DER HORST Op 4 juni jl. overleed onverwacht de heer J. van der Horst, die directeur was van het voormalige Van Swinden Thea ter te Amsterdam. De heer Van der Horst was een zeer ge ziene en charmante persoonlijkheid. Hij vervulde een aantal functies in de organisatie. Zo is hij jarenlang secreta ris geweest van de voormalige atdeling Amsterdam, lid van de Commissie van Geschillen, lid van de Gemengde Com missie van Geschillen en voorzitter van de Commissies voor Niet-Commercié'le Reclame en Buitenlandse Reclame films. Uit hoofde van zijn kennis van bankza ken, heeft hij veel bijgedragen tot de voorbereiding van financiering van bio scoopprojecten, hetzij voor nieuw bouw of verbouwing. De heer Van der Horst vervulde daar naast andere openbare functies, onder andere bij de Gemeente Amsterdam, waarvoor hij werd onderscheiden. De teraardebestelling geschiedde don derdag 9 juni op de begraafplaats Wes- terveld te Driehuis in aanwezigheid van zeer velen die hem de laatste eer kwa men bewijzen, waaronder de heer P. Silvius, die het Hoofdbestuur vertegen woordigde. Ook andere bedrijfsgeno- ten gaven acte de'présence. De in meijl. in het kader van de loon onderhandelingen ingestelde enquête naar de omvang van het personeelsbe stand, dat onder de CAO voor het bio scoopbedrijf valt, heeft nog niet vol doende antwoorden opgeleverd om met totaalcijfers te kunnen komen. Voorzover u het enquêteformulier nog niet hebt ingezonden, verzoeken wij u langs deze weg dit alsnog spoedig te doen (stuk no. 77/151B). De Stichting CFM Filmverhuur deelt mee dat op 2/3 juni jl. uit de foyer van Theater Royal te Noordwijk de onder staande films zijn ontvreemd: Kleurenfilm 'Breaking Point' (A-co- pie, 2516 meter); met als bijwerk de kleurenfilms 'Uncle Jack' (B-copie, 147 meter), The Lion Hunt' (B-copie, 174 meter) en 'Mysterious Package (B- copie, 165 meter); bovendien de kleu renfilm 'These magnificent men in their flying machines' (H-copie, ca. 3700 meter, 8 acten). In geval van aantreffen of aanbieding gelieve u contact op te nemen met de Politie te Noordwijk, Afdeling Recher che of met de plaatselijke politie. Ook kunt u zich in verbinding stellen met expertisebureau A. Kiewit te Amster dam, telefoon 020-73 95 55. (beloning mogelijk). Op 11 mei 1977 zijn in Den Haag in samenwerking met de Rijksbrandweer- inspectie, tussentijdse examens afgeno men, betreffende het onderwerp Brand beveiligingsvoorschriften. Er hadden zich 21 kandidaten aange meld, allen afkomstig uit geautomati seerde bioscopen. Zoals bekend, geldt de regel dat in geautomatiseerde bio scopen bij afwezigheid van de opera teurs) steeds iemand in het gebouw aanwezig moet zijn, die ten minste in het bezit is van de zogeheten 'Brand weerverklaring'. Ter verkrijging daar van moet met succes examen zijn ge daan in het vak Brandbeveiligingsvoor schriften. 5 kandidaten verschenen niet op het examen, waarvan er slechts 1 bericht van verhindering had gegeven. Van de resterende 16 kandidaten slaagden er 15, over het algemeen met goede cij fers, terwijl er slechts 1 moest worden afgewezen. Behalve voor wat de wegblijvers be treft, een zeer bevredigend resultaat. Het eerstvolgende jaarlijkse examen zal in december in Amsterdam worden afgenomen. Het Italiaanse Ministerie van Toerisme en Schouwspelen heeft de volgende kwaliteitsprijzen aan korte Nederland se films toegekend: prijs 1973Brainwash van Ronald Bijls- ma prijs 1974 Een gat in de tijd van Jonne Severijn Grote Klaas en kleine Klaas van Pieter Verhoeff Johan Bartold Jongkind van Rob Mariouw Smit Deze prijs bestaat sinds vele jaren uit een bedrag van 5.5 miljoen Lire. Het is een beetje jammer dat het steeds zo lang moet duren voordat de prijzen regen over een bepaald jaar bekend wordt gemaakt. In elk geval zijn nu 2 jaren tegelijk afgewerkt hetgeen er mo gelijk op duidt, dat het Italiaanse Mini-, sterie bezig is de achterstand in te lo pen.

Film | 1977 | | pagina 11