FLORA DISNEY THEATER Sinds vorige maand is Amsterdam een kinderattractie rijker. Als eer ste bioscoop op het Europese vasteland is het Flora Theater omgeto verd tot een Disney bioscoop. Op een informele bijeenkomst in de ateliers van de in bioscoopkringen zeker niet onbekende Jan Luhlf, gaf de heer Denker van Fox-Nederland de eerste bijzonderheden over deze nieuwe opzet prijs. In navolging van de Verenigde Staten, waar het beroemde Disneyland al jaren een van de allergrootste trekpleisters is en men begon met het geven van speciale kindervoorstellingen in een helemaal aangepaste bioscoop, is vorig jaar dit idee overgewaaid naar Europa en werd in Londen de eerste Disney-bioscoop geopend. Het succes was overwel digend. \S De exploitanten van het Flora Theater waren unaniem van mening dat een dergelijk nieuw idee zeker ook in ons land aan zou slaan. Het is toch immers nog steeds zo dat kinderpartijtjes ou ders nog maar al te vaak voor proble men stellen. Als er al kindermatinees zijn dan meestal alleen op de woensdag en zaterdagmiddag en voor de aller kleinsten is het al heel moeilijk om een leuk 'overdekt' uitje te vinden. Deze nieuwe bioscoop kan veel ouders de nodige hoofdbrekens besparen want al vele tientallen jaren blijken de figu ren uit de wereld van Walt Disney on- verslijtbaar te zijn en generatie na ge neratie in staat om kinderen mateloos te boeien. Een nog steeds voortgaande produktie van teken- en poppenfilms garandeert een aantrekkelijk gevarieerd aanbod van films in alle kindergenres. Na een periode van zowel inwendige als uitwendige aanpassing, waarbij wer kelijk geen detail over het hoofd is ge zien (zo werden speciale mini-toiletten geplaatst)vond de metamorfose plaats naar het nieuwe Disney-Flora. Een groot kinderfeest met een optocht waarin alle Disney-figuren present wa ren en met Mies Bouwman en Edwin Rutten (van de 'Film van Ome Willem') als eregasten, luisterde de officiële ope ning op. In een afgeladen bioscoop ontrolde zich aan de ogen van alle leeftijden een onvergetelijk spektakel, waarbij alle kindervriendjes binnen handbereik kwamen. De rijen zijn aangeduid met grote fos- foriserende letters die tegelijkertijd de beginletters vormen van een bepaalde Disney-figuur. Zo kunnen ook de kleintjes hun plaats gemakkelijk terug vinden omdat ze wel degelijk onthou den dat ze op b.v. de 'Pluto-rij' zaten. Er is ook een speciale Disney-winkel waarin alles wat er maar te koop is voor kinderen op het gebied van de Disney-wereld voorradig is. Als speciale attractie is er dan nog de Mickey Mouse verjaardagsclub, waar kinderen lid van kunnen worden. Ze worden dan uitgenodigd om met hun vriendjes en vriendinnetjes in de bio scoop hun verjaardag te komen vieren. Iedere zaterdagmorgen om half elf worden daar alle jarige kinderen door Mickey Mouse hoogst persoonlijk ont vangen. Het aantal jarigen is nu al op gelopen tot meer dan vijftig per zater dagochtend. In een speciale hoek waar een levens grote verjaardagstaart staat opgesteld krijgen de jarige kinderen, die natuur lijk gratig toegang hebben, een verras sing aangeboden. Dat dit novum duidelijk is aangeslagen, blijkt wel uit het feit dat in de eerste vier weken al meer dan 10.000 kinde ren hun weg vonden naar hun eigen theater, dat in het hartje van Amster dam in een duidelijke behoefte voor ziet. Ook lic kassa werd geheel in Disney-stijl aangepast. Rechts: een paar kijkjes in het interieur.

Film | 1977 | | pagina 7