BESLISSINGEN COMMISSIE NIEUWE ZAKEN BESLISSINGEN HOOFDBESTUUR LIQUIDATIE WAARBORGSOM MEVROUW T. DE LANGE-SMIT KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN IN MEMORIAM A. NISSA DOLF, EEN MAN UIT DUIZENDEN De Commissie Nieuwe Zaken heeft toestemming verleend aan: Jogchem's Theaters B.V. tot het gaan exploiteren van vier nieuwe perma nente bioscopen-A te Arnhem; de B.V. Urbi tot het gaan exploiteren van één nieuwe permanente bioscoop- A in het Bellevue-Cinerama complex Te Amsterdam; de B.V. Croonenberg's Exploitatie Maatschappij van Bioscopen en Thea ters tot het gaan exploiteren van één nieuwe bioscoop-A te Helmond; Fuga Filmprodukties B.V. tot het gaan exploiteren van een filmproduktiezaak voor de categorieën a en c. Voorts heeft de Commissie Nieuwe Za ken een aanvraag van Jogchem's Thea ters B.V. tot het gaan exploiteren van zes nieuwe permanente bioscopen-A te Arnhem, voor wat betreft twee daarvan afgewezen. Eveneens werd af gewezen een aanvraag van de Stichting Ontmoetingscentrum Zutphen tot het gaan exploiteren van een nieuwe per manente bioscoop aldaar.; Het Hoofdbestuur heeft besloten toe stemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan de Bierwinckel B.V. i.o. te Hillegom tot het voortzetten van de exploitatie van het City Theater te Hillegom welke bioscoop voorheen werd geè'xploiteerd door de heer J.L. van Til, en aan de City Exploitatie Mij B.V. tot het voortzetten van de exploitatie van het Scala Theater te Nijmegen, welke bio scoop voorheen werd geëxploiteerd door de firma Scala Theater, aldaar. Wegens beëindiging van het lidmaat schap van het hierna vermelde lid wor den de leden van de Nederlandse Bioscoopbond en de leden van de Ne derlandse Vereniging van Bioscoop reclame-Exploitanten uitgenodigd bin nen acht dagen na het verschijnen van deze publikatie eventuele vorderingen schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Deze publikatie heeft betrekking op: De firma Scala Theater te Nijmegen (vennoten de heren J.A. en J.G. Vrie zen), voormalig exploitant van het Scala Theater te Nijmegen. Onlangs heeft burgemeester O Rooze- mond van Alkmaar aan mevrouw De Lange-Smit die jarenlang met haar echtgenoot, beter bekend als 'Cor de Lange van de Harmonie', de gelijk namige bioscoop in Alkmaar exploi teerde, de versierselen uitgereikt be horende bij de ere-medialle in goud in de Orde van Oranje Nassau. Voor mevrouw De Lange was deze onderscheiding een erkenning voor de actieve rol die zij met haar echtgenoot in het verzet gedurende de laatste we reldoorlog gespeeld heeft. Daarnaast werd de onderscheiding haar toege kend voor haar verdiensten voor het culturele leven van Alkmaar. Vele Engelse piloten in Petten bij de Hondsbosche zeewering opgepikt, von den via de projectiecabine van het Harmonie Theater, terwijl in de bio scoop de Duitse soldaten van de film zaten te genieten, een veilige weg via het zuiden naar Frankrijk en dan weer terug naar Engeland. Zeer vele joodse onderduikers zijn door het echtpaar De Lange geholpen. Wie in gevaar was kon bij ze terecht, ze stonden altijd en voor iedereen klaar met raad en daad. Donderdag 11 augustus jl. is toch nog onverwacht overleden de heer Dolf Nissa, in leven directeur van de B.V. Netherlands Fox Film Corporation. Dolf Nissa werd geboren op 31 decem ber 1921 en begon zijn carrière in het filmbedrijf bij Metro Goldwyn Mayer als booker, later werd hij chief-booker. In maart 1962 kwam hij bij Fox in dienst als sales-manager en supervisor booking. Zijn bijzondere plichtsbetrachting, aangename persoonlijkheid en zijn buitengewoon goede contacten met de klanten maakten dat hij in augustus 1974 werd benoemd tot manager. Dolf Nissa laat een vrouw en een dochtertje van twaalf jaar achter. In aanwezigheid van een groot aantal bedrijfsgenoten vond 16 augustus jl. de crematie plaats op Westgaarde te Amsterdam. Namens de organisatie werd gesproken door het Hoofdbestuurslid, de heer P.J.N.R.Ooms. Bij de dood van een van mijn beste vrienden, valt het mij, en met mij on getwijfeld vele honderden, zwaar een terugblik te formuleren zonder in cliché 's te vervallen en tóch het ex ceptionele van een goed en waardig mens te schetsen. Dolf had geen vijanden, maar werd in zijn particuliere en zakelijke leven alleen en uitsluitend omringd door échte vrienden en zakelijke relaties op vriendschappelijke basis. Zijn omgang met mensen, ongeacht of het klanten waren, groot of klein, of collega's, kenmerkte zich door een beschaafd en eerlijk optreden. Het woord 'correct' kon als het ware zijn wapenspreuk uit dragen in zijn dagelijkse handelingen en in zijn uiterlijk. Verzorgd van top tot teen, gelijkmatig van humeur met een onuitputtelijke reserve aan bemoe digende woorden, straalde hij de rust uit die voor zijn zware taken onont beerlijk was. Zijn stopwoord was 'toeschtand', maar met een onuitroei bare werklust attaqueerde hij wat er ook maar plaats vond en wist altijd een oplossing te vinden die een ieder tevreden stelde. Zo'n drie jaar geleden werd hij be noemd als directeur van Netherlands Fox Film Corporation B.V. als belo ning voor zijn constructief planmatig werk en het illustreert zijn karakter dat hij het woord directeur'schuwde. Er veranderde totaal niets in de mens Dolf. Hij bleef dezelfde bescheiden, misschien TE bescheiden sleutelfiguur in het gebeuren die met steun van zijn trouwe bekwame rechterhand Henny Kruithof rustig door bleef ploeteren alsof er geen benoeming had plaatsge vonden. Zijn verhouding tot zijn col lega-directeuren Bart Wilton en Fred Denker was, zoals met iedereen, uit stekend, een vriendenband op hoger niveau die wonderwel in elkaar paste. Dolf is niet meer. Hij laat een lieve vrouw en een schat van een dochtertje achter en ik weet zeker dat de vele vrienden niet alleen nu, maar ook la ter, véél later, Dolf zullen eren door zijn gezin niet te vergeten. Lex Werkheim

Film | 1977 | | pagina 14