racmicRcs ,-m-mwm-w m iTtfiiUlTIUMHITIHIIlir door co-produktie. Toch zal op dit laatste niet het ac cent dienen te liggen. De subsidiëring van Nederlandse films zal in de eerste plaats dienen te geschieden in het kader van het streven de Nederlandse cultuur te bevor deren. De werkzaamheid van de filmproducenten zal meer dan tot nu toe het ontplooien van exportaktivitei- ten moeten omvatten. De promotie van de zijde van het Productiefonds voor Nederlandse Films in de vorm van verspreiding in het buitenland van publiciteitsmateriaal inzake Nederlandse hoofdfilms en de aktiviteiten van de Rijksvoorlichtingsdienst en de Nederlandse Bioscoop bond tijdens filmfestivals met name dat van Cannes dienen te worden gecontinueerd en zo mogelijk versterkt. e. De exploitatie van hoofdfilms zal als uitvloeisel van de hoge produktiekosten en uitgaande van een subsidiëring ter gedeeltelijke dekking van deze kosten van zodanige aard dienen te zijn, dat een volledige dekking van de produktiekosten potentieel aanwezig is. Gelet op deze constellatie zal een exploitatie in de bioscopen het meest voor de hand liggen. De produktie van hoofdfilms zal bijgevolg ook in de toekomst in hoofdzaak dienen te ge schieden met het oog op een bioscoopexploitatie. Ander soortige exploitatiemogelijkheden kunnen van belang zijn, doch hebben economisch gezien slechts secundaire betekenis. Dit geldt ook voor leveranties aan de televisie. Voorzover het raadzaam wordt geoordeeld produktie van hoofdfilms te subsidiëren die bestemd zijn voor ver toningen buiten de gebruikelijke commerciële kanalen, zullen daarvoor extra financiële middelen ter beschik king moeten komen, opdat het mogelijk blijft de tot nu toe gebruikelijke aktiviteiten op het gebied van de hoofdfilmproduktie naar behoren te subsidiëren. f. Het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoopbond is uiteraard bereid tot overleg met de Rijksoverheid om trent een heroriëntering inzake taak, werkwijze en in richting van het Productiefonds. Daarbij zal, hoe ook, moeten worden voorkomen, dat de continuïteit van het beleid van het Productiefonds in gevaar- wordt gebracht en daarmede de continue werkzaamheid van de Neder landse filmproducenten en hun creatieve en technische medewerkers. ook met het ook op de liieruit voortvloeiende sterke stij ging der secretariaatskosten van de hand worden gewe zen. Wel zou kunnen worden overwogen ten aanzien van de korte films een afzonderlijk fonds in het leven te roe pen volgens een gelijksoortige opzet als het productie fonds voor de hoofdfilm. h. Een zekere coördinatie tussen de subsidiëring van de hoofdfilm en de korte film is van belang met het oog op de wenselijkheid allen die op het gebied van de hoofd filmproduktie werkzaam zijn, ook de mogelijkheid te bieden op het terrein van de korte film actief te zijn. Deze cördinatie is eenvoudig te realiseren door middel van het thans reeds door de Rijksoverheid gehanteerde systeem van ambtelijke toehoorders. Deze coördinerende functie zouden zij kunnen verrichten. i. De subsidiëring van de hoofdfilmproduktie is vooral door de gecompliceerde aard ervan in de eerste plaats een beleidsaangelegenheid. Daarom is het van groot be lang bij de samenstelling van het bestuur van het Produc tiefonds met dit aspect rekening te blijven houden. Een kleine beleidscommissie verdient mede ter wille van de continuïteit van het beleid verreweg de voorkeur boven een omvangrijke commissie. j. De samenwerking tussen beide subsidiegevers op het ge bied van de hoofdfilm Rijksoverheid en Nederlandse Bioscoopbond dient in het belang van de nationale hoofdfilmproduktie te worden bestendigd. Een drastische wijziging in de opzet van het Productie fonds wat taak, werkwijze en inrichting betreft zou ertoe kunnen leiden, dat het Nederlandse filmbedrijfsleven geen vertrouwen meer zou hebben in het te voeren beleid. Een dergelijke ontwikkeling zou een ongunstige invloed kunnen hebben op de. betrokkenheid van de bedrijfsgenoten bij de natio nale film produktie, tot uiting komende in het stelsel van Bondsvoorzieningen ten behoeve van deze produktie. vT Daar de bcoordelingsnormen voor de subsidiëring van hoofdfilms en korte films zeer verschillend zijn en voor een juist beleid ten aanzien van elk dezer categorieën een eigen subsidiebudget beschikbaar moet zijn, dient de totstandkoming van een productiefonds dat met de sub sidiëring van beide categorieën is belast, als onjuist te worden geoordeeld. Een dergelijke totstandkoming moet Noot van de redactie: In een volgend nummer van onze uitgave zhllen wij nog meer reacties publiceren op de Nota Kunst en Kunst beleid. IXX-MXXXXXXXXXXXXXX-MXX-mM Oorspronkelijke titel: Kilma, Queen of the Amazons Nederlandse titel: Vrouwelijke killers van de jungle Land van oorsprong: Spanje Regisseur: M.I. Bonns Producer: Pro film es-Barcelona Hoofdrollen: Eva Miller, Frank Brana, Claudia Gravi Uitgebracht door: Express Film Lengte: 2574 m. Keuring: 1 6 jaar Uitbrengdatum: 6-10-'77 Inhoud: vrouwelijke tarzan

Film | 1977 | | pagina 10