in dit De bioscoopfilm als trekpleister in de omroepstrijd Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond, nummer 23 27 oktober 1977 Redactie en administratie: Postbus 5048Amsterdam. Tel: 020-799261 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen lüiidredacteur: Bart Eldering Advertenties drukkerij Poortpers b.V. Torensteeg 3Amsterdam Tel.: 020-23 14 85 De bioscoopfilm als trekpleister in de omroepstrijd pagina 1 De subsidiëring van de Nederlandse filmproduktie pagina 2-8 Premières pagina 8 De bioscoopfilm was en is nog steeds een van de populairste program ma's van de televisie. Hoe populair blijkt wel uit de dagbladadverten tie dezer dagen van een grote omroepvereniging. De bioscoopfilm werd daarin, naast pure televisiefilm, als een zeer belangrijk wervings middel ter verhoging van het ledental van de bewuste omroep aange wend. Op zichzelf is het zeer positief, dat de belangstelling voor de speel film op de televisie zo groot is. Dat bevestigt de importantie van ons medium. Overigens vermogen wij niet in te zien, welke prestatie er van de kant van de omroepvereniging in zit om de bioscoopfilm op de beeldbuis te brengen. De film is een goedkoper programma dan het gemiddelde programma. De televisiekijker zit, wat kosten betreft, exact voor een halve cent op de eerste rang. Een briefkaart is nog altijd vele malen duurder. Het is niet te hopen, dat de bioscoopfilm in de strijd tussen de om roepverenigingen om het ledental een primaire rol gaat spelen. Dan wordt het film- en bioscoopbedrijf de dupe. Er zijn wel aanwijzingen in deze richting, zoals een toenemend aantal speelfilmuitzendingen in het algemeen en op het weekeinde in het bijzonder. De nadelige uit werking van de speelfilmuitzendingen op het weekeinde is voor ons aanzienlijk en des te aanzienlijker naarmate de populariteit van de films toeneemt. Het is voor onze bedrijfstak én voor de televisie nuttig een gentle man's agreement te hebben teneinde een voor beide partijen leefbare situatie in stand te houden. Dan dient dit echter wel binnen redelijke grenzen te blijven. Het is prachtig te spreken over samenwerking tussen het filmwezen en de televisie, maar dan niet zo, dat het belang van de televisie in deze samenwerking een sterk overheersende rol gaat spelen. De liefde kan nog altijd niet van een kant komen. vT CONTACTMIDDAG FILM Bij de voorplaat: De elfde 'Internationale lilmweek Arnhem is achter de rug. Volgende week zal een extra nummer verschijnen in de vorm van een 'special' waarin een chronologische terugblik gegeven zal worden op de belangrijkste gebeurtenissen in Arnhem van de leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond DINSDAG 1 NOVEMBER 1977 Cinema International August Allebéplein 4, Amsterdam Opening zaal 13.30 uur Filmvertoning aanvang 14.15 uur GOODBYE EMMANUELLE (Emmanuelle 3) uitgebracht door Concorde Film Regie: Francois Leterrier in de hoofdrollen: Sylvia Kristel en Umberto Orsini 16.15 18.00 uur: informeel contact

Film | 1977 | | pagina 3