ARBITRAGE - BARBAPAPA IN HET GOUD NIEUWS VAN POLYGOON De Nederlandse animatie-serie 'Barba- papa' is op het Internatonale Film Festival in New York in de categorie kinderprogramma's voor televisie be kroond met de gouden medaille. In de ze categorie behaalde 'Walt Disney' de tweede plaats, terwijl brond voor Han- na-Barbera was. 'Barbapapa' is gepro duceerd door Poluscope in samenwer king met Cinecentrum, Frans Fehmers Productions en Toonder Studio's. De 45-delige televisieserie 'Barbapapa', een creatie van Annette Tison en Ta- lus Taylor, is nu aan 40 landen over de gehele wereld verkocht door Polyscope. De onderscheiding in Amerika kwam kort na de eerste uitzending van de 'Barbapapa' serie op de Amerikaanse televisie. Een nieuwe serie van honderd afleve ringen is in produktie. Verwacht mag worden dat 'Barbapapa' in het seizoen 1978/79 weer op de televisie verschijnt. Ook is inmiddels een 'Barbapapa' speelfilm geproduceerd, die als eerste uitgebracht in Italië veel succes oogstte. Onlangs gingen weer een aantal films geproduceerd met subsidie van het Mi nisterie van CRM in première: THE CIVETAKER Een film van Germaine Binstead. Twee mensen en een verhaal over uit buiting, afhankelijkheid, kameraad schap en over het natuurlijk evenwicht van geven en nemen in de menselijke samenleving. In de hoofdrollen: Roel Röring en Vic- tor Kenn. Regie: Germaine Binstead. Script: Ger maine Anthony Binstead. Camera: Anthony Binstead.Produktie: Jaap van Rij Filmproductie b.v. Vertoningsduur18 minuten/1' 6 mm. VORM IN HET PLATTE VAK Een film van Christa van Santen. Vorm in het platte vlak is de tweede film van een verder nog te voltooien serie films over beeldende taal; Kleur (1973) Vorm in het platte vlak (1977) Vorm in de ruimte (de 3 di mensionale vorm) Vorm en Kleur Kleur en Ruimte Struktuur/'Textuur. Vorm in het platte vlak is evenals kleur een informatieve/edukatieve film, die het kijken wil aktiveren. De film is op zichzelf staand, maar is tevens geschikt om te dienen als bege leiding van tentoonstellingen (prenten, grafiek, typografie) en als informatieve illustratie bij lessen of lezingen, waar bij vorm aan de orde komt. Scenario en regie: Christa van Santen. Camera: Albert vander Wildt. Produk tie: Peter Brouwer. Vertoningsduur: 25 minutenjló mm. De buitenlandse onderwerpen in Poly goon Journaal nr. 47 toonden beelden van de ingebruikneming van een kabi- nelift tussen een ziekenhuis en een re validatiecentrum in West-Duitsland en het vervaardigen van glazen kerstver sieringen in Oost-Duitsland. Verder schenkt dit journaal aandacht aan Europa's grootste treinendouche en de interne schoonmaak van treinstel len van de Nederlandse Spoorwegen, op het emplacement van Leidschen- dam. In Bergen is Gé van der Pol uit Huizen winnaar geworden van een Blues- en Boogiefestival voor amateurs. In kleuren deze week de bouw van een maquette van Maastricht uit de 18e eeuw, naar een Frans origineel dat zich bevindt in het 'Hotel des Invalides' te Parijs. In de komende weken kunnen o.m. reportages verwacht worden van het 50-jarig jubileum van de carnavalsver eniging 'De Kikvorschen' uit Den Bosch en van Internationale Kunst schaatsdemonstraties in de Uithof in Den Haag. De Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) van de Nederlandse Bioscoop bond heeft het volgend ARBITRAAL VONNIS gewezen inzake: Hafbo B.V., gevestigd te Hilversum en kantoor houdende aldaar aan de Zon- nelaan 12, eiseres contra Tuschinski Theaters B.V, exploitante van onder meer Metropole 2 te Den Haag en kantoor houdende aan de Hobbemastraat 20 te Amsterdam, gedaagde 1 en Cineac Rotterdam N.V., exploitante van onder meer Cineac N.R.C, te Rot terdam en kantoor houdende aan de Reguliersbreestraat 31 te Amsterdam, gedaagde 2 De Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) van de Nederlandse Bioscoop bond, volgens de Statuten en het Arbi tragereglement van die Bond benoemd en aangewezen als arbitragecollege voor de beslechting van geschillen tus sen leden van de Bond onderling; IN AANMERKING NEMENDE: dat eiseres bij request van 19 septem ber 1977 een geschil contra gedaagde 1 en gedaagde 2 heeft aanhangig ge maakt, van welk request een afschrift aan dit vonnis is gehecht en hetwelk beschouwd wordt als hier te zijn inge last; dat de Voorzitter dit geschil spoedei send oordeelde; dat de Commissie partijen heeft opge roepen tot haar zitting, gehouden op dinsdag 20 september 1977 op het Bondsbureau te Amsterdam; dat aldaar verschenen zijn de heer H.N. de Haan, directeur van eiseres, ener zijds, en de heer M.van Praag, gemach tigde van gedaagde sub 1 en Jhr. W.F. van Raab van Canstein, directeur van gedaagde sub 2; dat de heer De Haan namens eiseres in eerste instantie aan het request heeft gerefereerd;

Film | 1977 | | pagina 11