TCCIIflICK CISCO 1977 Vorengenoemd schoonmaakapparaat, de Christie Film cleaner, is bedoeld om de film via een eenvoudige siliconenbe- handeling tegen lichte beschadigingen te beschermen en tevens stof en andere verontreinigingen te verwijderen. Het apparaat wordt daartoe vóór het film- venster op de projector gemonteerd. De vertegenwoordiging voor Nederland berust bij Pretec Pricisie Techniek B.V. in Zwanenburg. Praktijkervaring ont breekt ons nog, maar bij eerste be schouwing lijkt ons dit hulpmiddel een De tweede internationale beurs op het gebied van materialen die toepassing vinden in het film- en bioscoopbedrijf is van 3 tot 7 oktober 1977 in Parijs gehouden. De belangstelling van koperszijde was ditmaal niet overweldigend. Toch wa ren er nog enkele nieuwtjes ten opzich te van de Photokina 1976, te weten een filmschoonmaakapparaat(je) dat op iedere projector kan worden ge monteerd en bijvoorbeeld een verbe terde automatische terugspoelinstalla- tie 'Loopmatic' genaamd (zie afbeel dingen) De Loopmatic in bedrijf. Zoals uit de foto blijkt worden twee filmlagen over elkaar heen gewikkeld. De arm links midden op de foto heeft tot taak bij een lege boven- of onderspoel de filmlus weer op de lege spoel aan te brengen. Dit gaat geheel automatisch. Bij het begin van de voorstellingencyclus moet de film op een van beide spoelen worden aangebracht en wel zodanig dat het midden van het TOTAL WIDTH: 20"?! 520». goede stap op weg naar een betere filmbehandeling. Het apparaat dat door de film wordt aangedreven, is verkrijgbaar voor 16, 35 en 70 mm materiaal. ---- programma zich in de kern van de spel bevindt. Begin en einde van het programma worden na het opwikkelen aan elkaar gelast waardoor een eindeloze lus is ontstaan. De 5-delige spoelentafel voor 55-mm film. De schijven kunnen onafhankelijk van elkaar worden bediend.

Film | 1977 | | pagina 7