in dit Een handdruk voor Dr. J. Hulsker De redactie van FILM wenst alle lezer Prettige Kerstdagen en een goede Jaarwisseling Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond, nummer 26 15 december 1977 Redactie en administratie: Postbus 5048, Amsterdam. Tel: 020-799261 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Een handdruk voor Dr. Hulsker pagina 1 Produktie pagina 2 Afscheid Dr. J. Hulsker pagina 3 Nieuwe bioscopen pagina 4 Nieuwe films pagina 6 Produktie pagina 7 Premières pagina 8 Zoals wij u in no. 22 van 'Film' berichtten, is Dr. J. Hulsker afgetre den als bestuurslid van het Productiefonds voor Nederlandse films. Dit aftreden hangt samen met het bereiken van de zeventigjarige leef tijd, die het Fondsbestuur als grens heeft gesteld voor het vervullen van het bestuurslidmaatschap. Zij die de heer Hulsker kennen, kunnen het zich nauwelijks voorstel len, dat hij de leeftijd der sterken heeft bereikt. Zijn vitaliteit is der mate groot, dat het stellen van leeftijdsgrenzen te zijnen opzichte eigenlijk ridicuul aandoet. Met zijn officiële aftreden begin september is een einde gekomen aan een meer dan twintigjarig lidmaatschap van het Bestuur van het Pro ductiefonds, een lidmaatschap derhalve vanaf de oprichting van dit fonds. Sedert 1967 heeft de heer Hulsker het voorzitterschap vervuld. Op 24 november heeft de heer Hulsker nog eens de hand gedrukt van zovelen die op het terrein van de hoofdfilmproduktie werkzaam zijn (zie ook pagina 3) en zich uit dien hoofde tot het Productiefonds wendden om financiële hulp. Deze aanvragen werden door de heer Hulsker altijd behandeld met volstrekte objectiviteit, met begrip voor de gecompliceerdheid der problemen en met grote liefde voor de film en het filmmetier. Een formalistische benadering lag hem als voortreffelijk bestuurder niet. De weg die hij had uitgestippeld, moest leiden tot instandhou ding en bevordering van de nationale filmcultuur binnen de beperkte mogelijkheden die nu eenmaal voorhanden zijn. Voor een pietepeute- rig beleid was ter realisering van deze belangrijke zaak geen plaats. Het aftreden van de heer Hulsker als voorzitter van het Productie fonds betekent tevens het formele einde van een relatie gedurende tien tallen jaren met onze bedrijfstak. Hij achtte een gezond film- en bio scoopbedrijf een noodzakelijke basis voor een nationale filmcultuur. In zijn functie van directeur-generaal voor Culturele Zaken van het departement van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft hij aan deze visie altijd consequent vastgehouden en dat niet alleen: hij heeft door zijn persoonlijke inzet positieve ontwikkelingen krachtig bevorderd. Daarom past het ons Dr. Hulsker figuurlijk de hand te drukken als uiting van dank voor zijn belangrijke diensten film- en filmbedrijf be wezen. Het is bepaald niet een handdruk ten afscheid, want wij ho pen de uitstekende relatie met hem en zijn charmante vrouw nog zeer lang te kunnen bestendigen. v.T. FILM Bij de voorplaat: Frans Stelling speelt de titelrol in de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Rembrandt fecit 1669' van Jos Stelling die 15 december in première gaat.

Film | 1977 | | pagina 16