TIVOLI "O00O TIVOLI HERSCHAPEN IN VIER KmRAKTERISTIEKE BIOSCOPEN TIVOLI APELDOORN INGRIJPEND TIVOLI 4 Eind november vond de officiële opening plaats van het geheel ver nieuwde Tivoli Theater in Apeldoorn. Het gebouw dat voor de komst van Orpheus in Apeldoorn dienst deed als schouwburg is herschapen in vier bijzonder aantrekkelijke bioscoopzalen. De exploitante Tivoli b.v. is een joint-venture van Jogchem's Theaters in Amersfoort en de familie Nijland. 3 BIOSCOPEN ERBIJ IN APELDOORN 055-212084 NOG MEER RUIMTE In onze uitgave nummer 17 van 4 augustus jl. besteedden wij reeds aan dacht aan deze metamorfose van het oude Tivoli, waar veel artiesten triom fen vierden. We gingen toen al vast een kijkje nemen tijdens de werkzaamhe den en kunnen nu afsluitend conclude ren dat de ingreep een succes is gewor den. De sfeer van het voormalige Tivo li is niet aangetast door handhaving van de oude betimmeringen in o.a. het trappenhuis. Aan weerszijden van de counter in de ruime moderne entreehal annex foyer vindt men de ingangen van resp. Tivoli 1 en 2 met resp. 81 en 86 zitplaatsen. Een bijzonderheid is dat het mogelijk is om door de bouw van een centrale cabine één en dezelfde film door te koppelen in deze beide theaters. Op de achterste rijen zijn ook enkele zg. 'love seats' aangebracht d.w.z. een comfortabele twee-persoons zitacco- modatie door het ontbreken van een leuning. Op de bovenverdieping treft men Tivo li 3 en 4 aan. Tivoli 3 is het kleinste theater met 55 prettige stoelen. De hoofdkleur is fris oranje. Het grote glasoppervlak van de cabine gunt de bezoekers ook nog een kijkje achter de schermen. Ook bene den is het eerste wat de bezoeker bij het binnengaan van de zaal ziet het in terieur van de cabine. De grote zaal is Tivoli 4 geworden. Het zaalgedeelte bestaat uit het balkon van de vroegere grote zaal en daarvoor op het plafond van de zalen 1 en 2 een groot aantal zitplaatsen zodat een ge heel nieuwe zaal is gecreëerd. In de zaal overheerst een dieprode war me tint. De stoelen zijn afkomstig uit de zaal van het Grand Theater in Amersfoort dat op dit moment nog in verbouwing is. Ook daar vindt een on geveer identieke ingreep plaats met de grote zaal zoals nu in Apeldoorn vol tooid is. Onze foto's tonen duidelijk de volkomen nieuwe stoelindeling. De grote zaal is volledig nieuw afgetim merd, zodat in een volgende fase, bij vernieuwing van de stoelen het stoelen- plan reeds geschikt is voor het nieuwe Boven: Uitwendig heeft de gevel van het Tivoli gebouw een ingrijpende renovatie ondergaan. RechtsbovenDe kleinste van de vier zalen, Tivoli 3gebouwd boven de entreehall, annex met 55 stevige stoelen en een goed zichtbare cabine -installatie Rechtsmidden: De gecombineerde cabine van de benedenzalen Tivoli 1 en 2 met koppelmogelijkheid. Rechtsonder: De grote zaal Tivoli 4, links vóór en rechts na de ingrijpende verandering van het algehele stoelenplan. Onder: De aantrekkelijke entreehall, annex foyer met geheel rechts de kassa. Boven de counter de vier monitoren die de programma's in de zaal tonen. formaat stoel. Aangezien zo'n hele in wendige en uitwendige opknapbeurt toch een tonnen verslindende affaire is heeft men vooralsnog het plaatsen van nieuwe stoelen achterwege gelaten. In de nieuwe indeling telt de zaal 225 zit plaatsen. In een later stadium is ook uitbreiding van de toiletaccomodatie gepland. Voor de luchtverversing is een originele oplossing gevonden die duide lijk op de foto te zien is door een trapsgewijs oplopende dikke zwartge- schilderde buis aan weerskanten van de zaal kan verse lucht worden aange voerd. De buizen hebben een extra de coratief effect doordat ze tevens zijn gebruikt als bevestigingspunt voor de spots die de zaalwanden aanlichten. Ook met deze complete herindeling van het Tivoli gebouw is men nog niet aan het eind van zijn latijn. Het is nog mogelijk om meer ruimte te benutten doordat het voormalige toneel onge moeid is gebleven. Ook die ruimte zou in de toekomst op een of andere wijze nog rendabel gemaakt kunnen worden samen met de nog resterende kleedka mers. Al met al kunnen we constateren dat het nieuwe Tivoli in zijn huidige vorm zeer zeker een grote aanwinst is voor het Nederlandse bioscooppark. Een schoolvoorbeeld van overdacht gebruik van kleuren en materiaal bestemd voor een duurzaam gebruik en weinig gevoe lig voor vandalisme, dat ook de biosco pen in de huidige tijd nogal een teistert.

Film | 1977 | | pagina 19