EURO UITGEBREID MET CINE CAFÉ FILOSOFIE Een van de grootste projekten van Jogchem's Theaters te Amersfoort, het Euro Cinema complex in Den Bosch kreeg als tweede stad in ons land naast Arnhem een Cine Café. Op 17 januari jl. vond de officiële opening plaats. Een groot aantal bedrijfsgenoten en andere belangstellenden konden zien hoe men de ervaringen opgedaan met de vestiging in Arnhem verwerkt heeft in deze nieuwe exploitatie. 'Ons idee is om diverse vestigingspun- ten te testen', vertelt drs. M. Sanders van de directie van Jogchem's Theaters. We onderscheiden drie categorieën voor het vestigen van een Cine Café, nl. een bioscoop annex uitgaanscen trum, een uitgaanscentrum zonder bio scoop, en compleet los van alles.' 'Arnhem is een voorbeeld van de laat ste categorie. We hebben veel in Arn hem geleerd en dat hebben we hier in Den Bosch in de praktijk gebracht'. 'Het nieuwe Euro complex gaf ons rui me mogelijkheden om tot een dergelij ke uitbreiding van onze service te ko men. Het is een reusachtig gebouw twee jaar geleden ontstaan op de plaats van het voormalige Concertgebouw. We konden de grond betrekkelijk goedkoop van de gemeente krijgen op voorwaarde dat we het totale terrein van zo'n 6000 vierkante meter totaal vol zouden bouwen. Er is daardoor een zeer royaal gebouw qua opzet ontstaan en we zijn nog steeds niet aan het einde van onze mo gelijkheden. De voorlopig laatste fase in de afbouw van dit complex zal de opening van een bistro zijn op de bega ne grond. Oorspronkelijk was de opzet om de totale ruimte waar nu het Cine Café gevestigd is en de ruimte waar we de bistro gepland hebben te gebruiken als Cine Café, maar de benaderde hore- ca-ondernemers durfden dat niet aan. We hebben toen zelf een tussenvloer gelegd met als consequentie dat we op de begane grond de bestaande beton- vloer gedeeltelijk weer weg moesten breken om aan de vereiste minimum hoogte voor horeca exploitatie te ko men.' Het Euro Cinema complex aan de Jan Heins- straat is een opvallend gebouw met duidelij ke filmaan kondigingen Onder en rechts: Ruimte is karakteristiek voor de hele liuro Cinema. De royale entree en de foyer tonen dit duidelijk. Dit geldt ook voor de cabine van de zalen 2, 3 en 4 die naast elkaar gelegen zijn in een grote ruimte. De entree van het Cine Café oftewel liuro 5 is gelegen bij het doek.

Film | 1978 | | pagina 10