in dit Nieuwe mini-computer voor de Bondsadministratio Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 5 2 maart 1978 Redactie en administratie: Postbus 5048, Amsterdam. Tel: 020-79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur Bart Eldering Advertenties: drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Nieuwe mini-computer voor de Bondsadministratie pagina 1 Produktie pagina 2—3 Nieuwe bioscopen pagina 4 Nieuwe films pagina 6—7 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 De afrekenstaten die de bioscoopexploitanten na afloop van iedere vertoningsweek aan de filmverhuurkantoren doen toekomen, worden in afschrift tevens gezonden aan het Bondsbureau ter verwerking in de administratie. Dit betekent dat jaarlijks ruim 50.000 afrekenstaten door de administratie van het Bondsbureau worden geboekt. Deze werkzaamheden geschieden langs mechanische weg, met dien verstande dat de laatste tien jaar gebruik werd gemaakt van een office- computer. Gezien de snelle ontwikkelingen op het terrein van de mini-compu- ters kon, toen de oude machine aan vervanging toe was, op een prijs niveau dat, rekening houdende met de algemene prijsontwikkeling, vergelijkbaar is met dat van de oude machine, een aanmerkelijk mo dernere mini-computer worden aangeschaft. Deze machine maakte een snellere verwerking van de afrekenstaten mogelijk. Bovendien kunnen de recettestaten bij de huidige technische mogelijkheden de basis vormen voor de berekening van Bondscontributie en Bumabij- dragen door de Bondsadministratie zelf. Voorheen werden deze ge gevens rechtstreeks door de leden verstrekt. Er zijn ook nog andere voordelen. Zo kunnen thans periodiek totaaloverzichten aan de leden-bioscoopexploitanten en leden-filmverhuurders worden ver strekt omtrent hun eigen bedrijven aan de hand van de recettestaten. Het geven van algemene statistische informatie aan de leden omtrent de bedrijfstak wordt daarnaast gehandhaafd, zij het in iets gewijzigde zin. Sinds de afschaffing van de gemeentelijke vermakelijkheidsbelasting is de Bond de enige bron op statistisch gebied in de sector van het film- en bioscoopbedrijf. Dit geldt ook voor de statistische informatie naar buiten toe, waarbij een ruime verstrekking van gegevens geschiedt. In dit opzicht is de Nederlandse situatie tamelijk ongewoon. Doorgaans werkt men op het gebied van de filmstatistiek in het buitenland met getaxeerde gegevens. Verdergaande statistische informatie naar buiten toe, waaromtrent wel eens wordt gevraagd (bijvoorbeeld uitkomsten per film of per bioscoop), valt buiten het kader van de statistiek en kan derhalve van de kant van de Bond, die strikt vertrouwelijk over de bedrijfsgegevens beschikt, niet worden verstrekt. Het is interessant om te vermelden, dat de Bond op statistisch terrein diensten verricht aan het Centraal Bureau voor de Statistiek en aan tal van gemeentelijke statistiek-afdelingen. De introductie van de nieuwe mini-computer gaat, zoals kennelijk onvermijdelijk is, gepaard met kinderziekten, die in een goed sa menspel met de leden naar men mag hopen binnen afzienbare tijd zullen kunnen worden overwonnen. FILM Bij de voorplaat: Peter Faber in de titelrol van de veearts Doctor Vlimmen'in de nieuwe Nederlandse speelfilm naar de gelijknamige trilogie van Mr. A. Roothaert.

Film | 1978 | | pagina 5