NIEUWS VAN POLYGOON Onlangs beleefden weer drie films die tot stand kwamen met een subsidie van het Ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk, hun première. 'Oh my darling'... Deze animatiefilm gaat over een ouderpaar, dat te veel van zijn dochter houdt... of? Het scenario en teken-en animatiewerk zijn geheel van B0rge Ring, die ook de regie voor zijn rekening nam. Bovendien componeerde en speelde hij de muziek. Camera: Wim van Beelen; geluidsef fecten: Boy van Hattum; produktie: Nico Crama; vertoningsduur: 7 minu ten. 'Beroep Revolutionair', een film van Martin Simek. "Zeg 'Revolutie' en het lachen vergaat. Toch is zij niet meer dan een spel, afgezien van armoede, ellende en sponsors aldus de maker. Camera: Anton van Munster; geluid: hoek Groenendijk; produktie: Jan Mey voor Virginia Films B.V.; regie en montage: Matin Simek; vertoningsduur22 minuten. 'De Verstoppertjes' een film over kinderen en hun woon omgeving. Scenario, produktie en regie: Juan Goudsmitmontage: Bert Visser; geluid: Piotr van Dijk; camera: Alex Boon; vertoningsduur: 25 minuten. In polygoon Journaal nr. 19 komt een onderwerp voor over de vervaardiging van gegraveerd glaswerk in de Volksre publiek China, en een religieus feest in de Indiase deelstaat Andrah Pradesh. Voorts is in dit journaal een impressie opgenomen van de Internationale Grand Prix Kleiduivenschieten in Bid- dinghuizen in de Flevopolder, gewon nen door de Pool Gawlikowski. Verder wordt aandacht besteed aan het traditionele défilé langs paleis Soestdijk ter gelegenheid van de 69ste verjaardag van Koningin Juliana. In kleuren is er deze week een reporta ge over de voorbereiding voor de eerste vlucht van het ruimtevliegtuig 'Enter prise'; de Nederlandse natuurkundige Wubbo Ockels is een van de vier Euro peanen die hiervoor mede in opleiding zijn. In de komende weken kunnen reporta ges worden verwacht omtrent het Oude Stijl-Jazz Festival te Breda, het werk van TNO-Delft op het gebied van Milieu-hygiene en Gezondheids-tech- niek en de vuurtorens langs de Noord- Zeekust.

Film | 1978 | | pagina 11