in dit LINTJE VOOR DE HEER J. NIJLAND Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 9 5 mei 1978 Redactie en administratie: Postbus 5048, Amsterdam. Tel.: 020-79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Lintje voor de heer J. Nijland pagina 1 Groeiende economische betekenis van Nederlandse Filmmarkt pagina 2 Bondsnieuws pagina 3 Nieuwe theaters pagina 4 Nieuwe films pagina 6 Productie pagina 7 Premières pagina 8 Bij gelegenheid van Koninginnedag 1978 is de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Nijland werd van deze onderscheiding mededeling gedaan door de Burgemeester van Zeist tijdens een plechtigheid op het Zeis- ter Slot op vrijdag 28 april. Het is verheugend dat de heer Nijland een hoge Koninklijke onder scheiding is verleend. Wat onze organisatie betreft heeft de heer Nijland een lange en eervolle staat van dienst. De onderscheiding mo gen wij in de eerste plaats zien als een waardering voor zijn Bonds activiteiten, die niet alleen interne betekenis hebben, doch voor het Nederlandse filmwezen in zijn geheel van belang zijn. Tot zijn benoeming als Bondsvoorzitter had de heer Nijland sinds 1945 in zijn hoedanigheid van bioscoopondernemer nagenoeg alle functies in de Bond vervuld die er in deze hoedanigheid waren te ver vullen. Hij was onder andere secretaris van de Afdeling Het Centrum, voorzitter van de Afdeling Het Oosten, secretaris van de Afdelings- raad, gewoon lid van het Hoofdbestuur, Bondspenningmeester en lid van de beide arbitragecolleges, de Commissie van Geschillen en de Raad van Beroep. Na de herstructurering van de Bond in 1968 werd de heer Nijland voorzitter van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploi tanten. Hij vertegenwoordigde de Bond in het Bestuur van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-exploitanten, hij was lid van de Cul turele Adviescommissie die gedurende een periode van circa tien jaar na de bevrijding heeft gewerkt en hij was lid van het bestuur van de Stichting Nederlands Filminstituut. Voorts was hij tal van jaren lid van de Afdeling Filmkunst van de Raad voor de Kunst en lid van de Huishoudelijke Commissie voor de filmkeuring en adviserend lid van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring. Op het ogenblik is de heer Nijland lid van het Bestuur van de Stich ting Productiefonds voor Nederlandse Films, lid van het Bestuur van de Stichting Nederlandse Filmstudio en Voorzitter van de Stichting Bio-Kinderrevalidatie. In de vervulling van al deze functies heeft de heer Nijland zich doen FILM Bij de voorplaat: De moderne strakke geven van de nieuwe Euro Cinema in Eindhoven harmonieert uitstekend in dit oude deel van de stad.

Film | 1978 | | pagina 5