Tweede vijfling in Eindhoven Nadat in januari al een schitterend nieuw bioscoopcomplex van de B.V. Bioscoop Exploitatie Maatschappij (B.E.M.) was geopend aan de Vrijstraat, was eind maart de Keizersgracht aan de beurt. Pal in het centrum van het industriële hart van het zuiden tegenover een royaal parkeerterrein opende Jogchem's Theater B.V. vijf nieuwe bioscopen in een geheel nieuw gebouw. De officiële openingshande ling werd verricht door loco-burgemeester Van Zeelen van Eindho ven, daartoe uitgenodigd door de heer. W. van Dommelen, een der directeuren van Jogchem's Theaters te Amersfoort. JAREN ZOEKEN SNELLE START OPVALLEND INTERIEUR Er is wel het een en ander voorafge gaan aan de uiteindelijke opening van deze tweede mammoet in Eindhoven. Jarenlang werd er gezocht naar een ge schikte lokatie in Eindhoven en dat was bepaald geen eenvoudige zaak. Lange tijd heeft de plannenmakerij zich geconcentreerd op de Markt. De gemeente had daar graag een bioscoop gezien in het kader van de algehele re novatie van die omgeving. De beschik bare gronden en panden waren echter te veel versnipperd om tot resultaten te kunnen komen en men heeft dan ook toen maar resoluut de knoop doorgehakt en gestreeft naar een ge heel nieuw project. Daarbij viel de keus op het voormalige parkeerterrein van de Bank Van Lanschot. De bank had inmiddels een nieuwe accomodatie betrokken en geen behoefte meer aan het desbetreffende stuk terrein. In het bestemmingsplan voor die om geving was een mogelijkheid om ont heffing te krijgen voor de bouw van een bioscoop en die werd dan ook ver leend. De grote zaal van Euro 1 met de balkontrappen 15.000 m3 en een oppervlak van om digde film van alle fasen van de bouw en nabij 800 m2. Een prestatie die zijn illustreerde de bijzondere aspectenvan weerga op dit terrein nog niet gevon- deze hele onderneming bijzonder dui den heeft. Voor de bouw zijn zeer spe- delijk aan de honderden genodigden ciale methodes gevolgd omdat men die de feestelijke opening mee kwamen omzichtig te werk moest gaan om de vieren. Nadat alles rond was kon een snelle belendende bebouwing niet te bescha- start gemaakt worden. Het was de be- digen, van het traditionele heien voor doeling om het geheel in een zo kort een fundering kon sowieso geen sprake mogelijke tijd te realiseren zodat men zijn. Dankzij een hecht team van aani nog kon profiteren van de Paasdrukte. nemers onderaannemers en toeleveran- Het is gelukt, in amper acht maanden ciers is het mogelijk geweest om dit tijd was een gebouw uit de grond ge- project te realiseren. Een in opdracht symbiose te vinden tussen efficiënte stampt met een inhoud van zo'n van de directie door Polygoon vervaar- theaterinrichting en een gezellig uit Unaniem was men van mening dat het vaste team van binnenhuisarchitecten er in geslaagd was een uitstekende De ruime sfeervolle benedenhall met de centrale kassa Een van de twee gezellige bovenfoyers

Film | 1978 | | pagina 8