EURO CINEMA EINDHOVEN TECHNISCHE OUTILLAGE gaanscentrum waar iedereen iets van zijn gading vindt. Het speelse gebruik van materialen en kleuren in de zalen, en de vaste vloer bedekking in de foyers en trappehui- zen tegen het contrast van de beton nen wanden, kwamen zeer plezierig over. Iedere zaal ademt een geheel eigen sfeer, die zeer specifiek is en waar men didelijk van gecharmeerd kan zijn of niet maar er is altijd wel iets bij wat aansluit bij een individuele smaak. De grote zaal van Euro 1 met zijn 415 zit plaatsen heeft een zeer originele vin ding in de vorm van trappen naar het balkon die vanaf het doek langs de wanden naar boven lopen. Vanzelf sprekend is het balkon ook bereikbaar via het centrale trappehuis of met de lift. De bekleding van de trapwanden is uitgevoerd in zwart/wit met thema's die alle betrekking hebben op film. Ook een heel bijzondere zaal is Euro 3 met supercomfortabele vliegtuigstoe- len. De vloerbedekking bestaat uit een beige kokosmat en de wanden zijn ver sierd met ruw geschuurde reuze-schro ten die op een gevarieerde wijze zijn aangebracht. Alle vijf zalen zijn uitgerust met een Philips FP 30 projectie-automaat met afstandbediening naar de verschillende zalen. Bovendien is het gebouw uitge rust met een gesloten televisie-circuit met daaraan gekoppeld videocassette- Euro 2 met aan de wand de ex-spots uit de Cinetone Studio 's Euro 3 met een bijzonder origineel interieur recorders die via deze monitoren trai lers kunnen vertonen van nieuwe films. Bovendien is het gehele complex voor zien van intercom en de fumu (appara tuur voor het spelen van achtergrond muziek). Tenslotte bevindt zich bene den in de hall een lopende lichtkrant, waarop men allerlei aankondigingen in zeer korte tijd zichtbaar kan ma ken. Men denkt deze krant naast het aankondigen van evenementen ook te gebruiken voor het melden van weers omstandigheden, b.v. bij plotseling op komende glasheid, een nieuwe extra service aan het publiek die zeer zeker gewaardeerd zal worden. Euro 4 en 5 liggen parallel naast elkaar in de bovenfoyer. De vier kleinere zalen tellen ieder tussen 1 25 en de 150 zitplaatsen.

Film | 1978 | | pagina 9