IN MEMORIAM EDUARD J.VERSCHUEREN INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER COMMISSIE NIEUWE ZAKEN LIQUIDATIE WAARBORGSOM Er is weer een pionier van ons heenge gaan. Op 20 juni is na langdurige ziekte in de leeftijd van 71 jaar, overleden de heer Eduard J. Verschueren, oud-directeur en commissaris van Cinecentrum te Hilversum. In 1935 trad de heer Verschueren in dienst bij Multifilm in Haarlem als ge luidsingenieur en al ij 1936 maakte hij zijn eerste film als regisseur. Als in 1939 de toenmalige directeur van Mul tifilm, de heer J.C. Mol, naar Indonesië moet vertrekken om aldaar eveneens een filmbedrijf op te richten, wordt de heer Verschueren waarnemend direc teur. Tijdens de oorlogsjaren was hij actief betrokken bij het smeden van plannen voor de wederopbouw van het Nederlandse filmbedrijf, zodra dat mo gelijk zou zijn. In 1946 werd hij directeur van Multi film en was hij de motor achter het denkbeeld om te komen tot een cen traal filmbedrijf in Nederland. Dit ge lukte pas in 1956 toen Cinecentrum, voortkomende uit een combinatie van Multifilm, Polygoon en Profilti, gestal te kreeg, in Hilversum werd gevestigd en later werd uitgebreid met nog een aantal produktiemaatschappijen. Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indie nen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijning van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raad plege men artikel 6 van het Reglement op het Naamregister. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntering van de leden. Filmnamen waarvoor inschrijving is verzocht: American hot wax (American hot wax) Atoomonderzeeër gezonken (Gray Lady down) FM (FM) Grease (Grease) The one and only (The one and only) Pretty baby (Pretty baby) De vrouw die teveel wist (Le point de mire) Sex fever (The vessel of the 1000 delights) Jonge meisjes, rijp voor sex 1) (Les collégiennes) Porno op de pof (Silence on tourne) La nuit tous les chats sont gris (La nout tous les chats sont gris) Opdracht voor vijf veroordeelden (Inglorious bastards) Blue sunshine (Blue Sunshine) Naam houders exploitatierechten'. C.I.C. Columbia Gofilex Spiendal Univer. F.A. Warner De navolgende filmtitel is vervallen: 1) Schoolmeisjes, rijp voor sex Hoewel de totstandkoming van de Cinecentrum-groep veel tijd en ener gie vergde, vond de heer Verschueren toch nog gelegenheid om zich ook aan organisatorische werkzaamheden te wijden. Hij heeft in de jaren 1952 tot 1972 verscheidene functies in de Bond vervuld, waaronder die van secretaris van de toenmalige Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten (1952-1958), lid van de Commissie van Geschillen, en van de Raad van Be roep, bestuurslid van de Stichting Be drijfspensioenfonds en lid van de Be drij fscommissie voor het Film- en Bio scoopbedrijf. Verder was hij voorzitter van het Curatorium van de Nederland se Filmacademie en wel sedert de installatie in 1959. Hij was betrokken bij de oprichting van de Federatie van Kunstenaars Verenigingen en had vele jaren zitting in de Raad voor de Kunst. De heer Verschueren was aldus een bij zonder veelzijdig mens en hij was bo vendien voor velen op verscheidene terreinen een leermeester en lichtend voorbeeld. Op grond van zijn grote ver diensten werd hij bij zijn afscheid als directeur van Cinecentrum in 1972 be vorderd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ruste in vrede. De Commissie Nieuwe Zaken heeft be sloten toestemming te verlenen aan: Firma Bouts Putzeist tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanen te bioscoop-A (Duoscoop) te Valken burg; Voorts heeft de Commissie Nieuwe Za ken besloten toestemming te weigeren aan: Cultureel Centrum Stichting T)e Ree horst' tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A te Ede. Op grond van artikel 7 B der Statuten is het lidmaatschap van de N.V. Radio- Centrale Noordwijk-Binnen geëindigd en moet haar bij de Bond gedeponeer de waarborgsom worden geliquideerd. Leden van de Bond of van de Neder landse Vereniging van Bioscooprecla me Exploitanten worden uitgenodigd eventuele rechtsgeldige vorderingen schriftelijk en gemotiveerd in te die nen binnen acht dagen na verschijning van deze publicatie.

Film | 1978 | | pagina 13