CARILLON AUDIOVISUAL MEDIA HEET VANAF NU: CARILLON PRODUCERS In het Filmmuseum in het Amsterdam se Vondelpark presenteerde MGS- Films maandag 24 juli jl. de cast van de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Twee Vrouwen', naar het gelijknamige boek van Harry Mülisch. De film wordt grotendeels op lokatie in Nederland opgenomen. Daarnaast zal ook in Parijs gedraaid worden. De Amerikaanse acteur Anthony Perkins is eveneens gecontracteerd voor een rol in deze nieuwe film. Verder wordt medewerking verleend door o.a. Kitty Courbois, Siem Vroom en Annet Nieuwenhuizen. De film zal naar alle waarschijnlijkheid voorjaar 1979 worden uitgebracht door Actueel Film. Het begrip 'audiovisual' heeft de laat ste jaren een andere betekenis gekre gen: diapresentatie, in plaats van het veel bredere terrein van film, dia, vi deo en multimedia. Het 'Audiovisual Media', dat Carillon al jarenlang in zijn naam heeft staan, dekt dan ook niet meer de lading. Men introduceert daarom: 'Carillon Produ cers'. Die nieuwe naam heeft nog een tweede reden: er is het nodige veranderd. De kennis van consulting en beeld- en ge luidscommunicatie is sterk toegeno men. Met een produktie-ervaring van 115 films en 80 dia- en multidiapro- gramma's is men in bijna 30 jaar ge groeid tot een van de meest ervaren produktiehuizen. Bovendien is onder dat dak langza merhand een samenwerking ontstaan van een nieuwe generatie van creatieve producenten en regisseurs, vakmensen met een jonge kijk en met veelzijdige know-how op een specialistisch vakge bied. Dat is misschien nog wel een be langrijker motief om deze naam aan de veranderde tijden aan te passen. V.l.n.r. Jules Hamel, Sandra Dumas, regisseur George Sluizer, Bibi Andersson, producente Ann Lordon en Tilly Perin-Bouwmeester. Onder regie van Emile Degelin zijn de tweede week van juli de opnamen begonnen van de nieuwe Nederlands- Belgische co-produktie 'Exit Seven'. De hoofdrol wordt gespeeld door Peter Faber, die onlangs op het film festival van Karlovy Vary de prijs kreeg voor de beste mannelijke rol voor zijn spel in 'Doctor Vlimmen' De vrouwelijke hoofdrol wordt ver tolkt door de in Polen en Duitsland bekende Poolse actrice Jadwiga Jan- kowska (foto). Verdere rollen worden gespeeld door Laura Gemser, Janine Bischots en Johanneke van Kooten. Het camerawerk is van Eddy van der Ende en de muziek van Thijs van Leer. 'Exit Seven' zal begin 1979 worden uitgebracht door Concorde Film.

Film | 1978 | | pagina 12