IN MEMORIAM H.HOLLEMANS C.B.G. BAKX 50 JAAR MELIOR-FILMS INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER Op 11 september overleed de heer H. Hollemans die voorheen in Winscho ten en elders bioscopen exploiteerde, hetzij alleen, hetzij in combinatie met zijn broer, de heer Jan Hollemans uit Veendam. Enige jaren geleden deed hij zijn laat ste bedrijf, het Scala Theater te Win schoten, over aan zijn zoon G. Holle mans. Het Hoofdbestuur heeft de familie Hollemans zijn deelneming betuigd met haar onverwacht verlies. Op 11 september overleed onverwacht de heer C.B.G. Bakx, directeur van Bioscoopbedrijf City B.V. te Roosen daal. De heer Bakx deed in december 1975 zijn intrede in het bioscoopbedrijf door het voortzetten van het City Theater aldaar, voorheen geëxploiteerd door de heer Bruglemans. Hij vestigde een tweede bioscoop in het zelfde pand en nam kortgeleden ook de ex ploitatie over van het Luxor Theater aldaar. Het Hoofdbestuur heeft de familie Bakx deelneming betuigd met haar verlies. Op vrijdag 15 september bestond het filmverhuurkantoor Melior Films een halve eeuw, voorwaar een gcdenkwaar- digjubileum. Nog gedenkwaardiger was het dat de heer R.A. van Mourik vanaf de oprich ting aan deze zaak verbonden is, oor spronkelijk als employé en reeds in 1930 als eigenaar, later directeur van de huidige B.V. Namens het Hoofdbestuur was hem een bloemstuk gezonden met de beste wensen voor een spoedig herstel van zijn gezondheid en een gelukwens ter zake van het jubileum. Op vrijdag werd de heer van Mourik Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indie nen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijning van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raad plege men artikel 6 van het Reglement op het Naamregister. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntering van de leden. Filr chrij Naam houders exploitatierechten: C.I.C. Columbia Concorde Imnamen waarvoor mgeschnjving is verzocht: Konvooi van de angst (Wages of fear/Sorcerer) The Cheap detective (The cheap detective) Cry for me Billy (Cry for me Billy) Breeduit de koets in (The opening of Misty Beethoven) Halleluja voor een paar vuisten) (Boot HUI) Hoe meer hoe beter (Seven into snowy) Schop niet tegen het zere been) (La meUleure facon de marcher) Girlfriends (Girlfriends) Haar tweede leven (Mogliamante) Hooper (Hooper) De filmtitel 'Martin, het verhaal van een explosieve liefde' ten name van Tuschins- ki FUm Distribution B.V. komt te vervallen. Wa verrast met een bezoek van een dele gatie van het bestuur der Bedrijfsaf deling Filmverhuurders, bestaande uit de heer R. WijsmuUer, tevens lid van het Hoofdbestuur, en de secretaris der Bedrijfsafdeling, de heer A.H. Pieterse. De heer WijsmuUer feliciteerde de jubi laris namens genoemde colleges en overhandigde hem een kist met spiritu aliën, alsmede een belangwekkend boekwerk op het gebied van de cine matografie. Verder waren onder de aanwezigen de heren Van den Berg van Eurocentra-FUm en Van Velsen van de Stichting Universapresse de honneurs waarnamen en foto's maakten van deze bijeenkomst die tegen de middag nog bezocht werd door de heer J. Pel- likaan van de City Exploitatie Maat schappij. Tijdens deze bijeenkomst, welke de heer Van Mourik duidelijk waardeer de, werden heel wat herinneringen uit het verleden opgehaald.

Film | 1978 | | pagina 13