in dit ISRAËLISCHE FILMWEEK NEDERLAND 1978 Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 19 22 september 1978 Redactie en administratie: Postbus 5048, Amsterdam. Tel: 020-23 14 85 Ho ofdredac teur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: drukkerij Poortpers b v Torensteeg 3Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Israëlische filmweek pagina 1 Produktie pagina 2 Nieuwe films pagina 3 Nieuwe bioscopen pagina 4 Produktie pagina 6 Techniek pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 Van 21 tot en met 28 september vindt in een vijftal universiteits steden een Israëlische Filmweek plaats. Deze filmweek onder auspiciën van het Ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk wordt georganiseerd in samenwerking met de Nederlandse Bioscoopbond. De eerste Israëlische filmweek vond plaats in 1975. Dit keer zijn Gro ningen, Leiden, Nijmegen, Tilburg en Utrecht de plaatsen waar deze nog niet eerder in ons land vertoonde films te zien zullen zijn. Er is een programma samengesteld waarin elke dag een andere film te zien zal zijn, zodat men een globale indruk kan krijgen van de Israë lische filmproduktie uit de laatste jaren. Ter begeleiding van de films is een Israëlische delegatie bestaande uit vijf personen een aantal dagen in ons land. Op dinsdag 19 september was de delegatie in het Filmmuseum te gast. V.r.n.1. de heer Abileah, vertegenwoordiger van het Ministerie van handel, waaronder film ressorteert, Vitek Tracz, regisseur van de film 'Fantasia on a romantic Theme', de heer Ingber van het Israëlisch filminstituut, Yaki Yosha, regisseur van de film 'Rockinghorse' en Victor Nord, regisseur van de film 'The Garden'. De filmweek werd geopend met een voorstelling van de film 'I love you Rosa' van Moshe Mizrahi in Amsterdam, die o.a. werd bijge woond door de Israëlische ambassadeur in ons land, de heer Argov. FILM Bij de voorplaat hen werkfoto uit de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Twee Vrouwen met Btbi Anderssou en Sandra Dumas

Film | 1978 | | pagina 7