C.R.M.-FILMS IN PREMIERE FESTIVAL IN OBERHAUSEN FILMS NAAR AMERIKA Geen ontbijt Gas Station Art and Culture Onlangs werden weer een tweetal films vertoond, die tot stand zijn gekomen met subsidie van C.R.M. Met 'Geen ontbijt' debuteerde toneel regisseur Anne Marie Prins als film maker. Marianna Stieger speelt daarin de rol van een psychiatrisch patiënte, die de voor haar afschrikwekkende elektroshock-behandeling vertaalt in het krijgen van 'Geen ontbijt'. 'Gas Station Art and Culture' is een commentaar op de theater-achtige voorstellingen, die overal langs de grote autowegen in Amerika te vinden zijn van de Amerikaan Bruce Gray, een toneel-technicus, en de Nederlander Frans van Barschot, die televisie-tech- Van 23 tot en met 28 april 1979 zal in Oberhausen voor de 25ste keer het In ternationale Westduitse Festival voor de korte Film plaats vinden. Naast documentaires met een sociaal kritische inhoud interesseert de festi valleiding zich eveneens voor korte speelfilms en animatiefilms. Ook nu weer worden in Nederland een drietal selectiedagen georganiseerd, waar een selectiecommissie, bestaande uit de festivalleider Wolfgang Ruf en de Nederlandse filmcriticus Bert Ho- genkamp, de Nederlandse inzendingen zullen beoordelen. Belangstellenden kunnen zich wenden tot het Ministerie van CRM, de heer G.J. van der Molen, Steenvoordelaan 370 in Rijswijk (ZH), telefoon: 070 - 949233. Hier is op 8 februari een se- lectiedag georganiseerd. Daarnaast kan men contact opnemen met de Stichting Nederlands Film museum, de heer Jan de Vaal, Vondel park 3 te Amsterdam, waar de dag plaats vindt op 9 februari. Tenslotte zal een selectiedag worden gehouden op 10 februari. De organisa tie hiervan is in handen van Fugitive Cinema, Nicolaas Maesstraat 68 te Amsterdam, telefoon 020 - 764320. Een werkfoto van de laatste buitenopnamen voorde film 'Tiro die plaats vonden in het Betuwse plaatsje Opijnen. De film wordt voor M.G.S. Film Amsterdam B. V. van George Sluizer, gemaakt door regisseur Jacob Bijl. De belangrijkste rollen worden vertolkt door Matthias Maat, Geert de Jong, Julien Schoenaert en Alma. Door het ministerie van CRM zijn de volgende films aangemeld voor de Academy of Motion Picture Arts and Sciences te Los Angeles, U.S.A., voor selectie voor de 51st Annual Academy Awards 1978 (Oscar): Categorie speelfilms: 'Pastorale 1943' Regie Wim Verstappen, produktie Spieghel Filmproduktie Maatschappij BV (Frans Rakser). In overeenstemming met het reglement is de aanmelding van deze film vooraf gegaan door een enquête onder de le den van de audio-visuele beroepsver eniging NBF. Categorie animatiefilm: 'Oh my dar- ling' Regie Borge Ring, produktie Nico Cra- ma. Categorie korte speelfilms'Geen ont bijt' Regie Anne Marie Prins, produktie Wil- lum Thijssen en Chris Brouwer Categorie lange documentaire film: 'De platte jungle' Regie Johan van der Keuken, produk tie Chris Brouwer en Johan van der Keuken. Categorie korte documentaire films: 'Nationale parken: noodzaak' Regie Bert Haanstra, produktie Bert Haanstra Film BV. Behalve de hierboven vermelde films, die door het ministerie van CRM wer den aangemeld, zijn de volgende films door de respectievelijke producenten voor deelname aangemeld: Categorie animatiefilms: 'Jorinde en Joringel' Regie Niek Reus, produktie Peter Brouwer. Categorie korte speelfilms: 'Absurd' Regie Zaev Nirnberg, produktie Ari Koot. Op 20 februari 1979 zal de jury van de Academy beslissen welke vijf films in iedere categorie geselecteerd zijn voor de z.g. nominatie. Begin april 1979 zal de Oscar-winnaar in elke ca tegorie bekend worden gemaakt.

Film | 1979 | | pagina 11