Alhambra kent u niet meer terug NIEUWE IMPULS Het aloude Alhambra Theater in Vlissingen heeft een grootse meta morfose ondergaan. De bioscoop, strategisch gelegen aan de 'oprit', zoals de geboren en getogen Vlissingers het noemen, pal achter de boulevard is in een periode van vijftien weken herschapen in een dubbelbioscoop die gezien mag worden en er zijn heel wat mensen komen kijken sinds het theater draait in een nieuw jasje, aldus de tevreden eigenaren, de heren Groot en Van der Heide. RADICAAL Ondanks het slechte weer waren de trotse eigenaren vanuit het verre Enk- huizen naar Vlissingen getogen om de bezichtiging van hun bioscopen te be geleiden. Niets bijzonders, hoor, want wij vinden het noodzakelijk om elke week minstens één maal ons gezicht te laten zien in onze bedrijven. In het zuiden zijn dat Goes en Vlissingen, die sinds begin 1974 in handen zijn van de Westfriezen. Na een betrekkelijk korte periode de bedrijven gepacht te hebben van een vorige eigenaar Van Liere. Het had trouwens maar een haar gescheeld of de zaak was helemaal niet doorgegaan, want op het moment dat men de tip kreeg dat de eigenaar van plan was om zijn bedrijven af te sto ten, was hij al in een vergevorderd sta dium van onderhandeling met een brouwerij. Gelukkigerwijze liep dat in het finale stadium niet zo vlot en kreeg men alsnog een telefoontje om te ko men praten en kon de zaak beklonken worden. De beide enthousiaste ondernemers hadden er meteen wel zin in, maar schrokken toch wel toen zij het Vlis- singse bedrijf wat nauwkeuriger gingen bekijken. Doordat het pand jaren in een bestemmingsplan had gelegen en er in die periode niets aan gedaan kon worden omdat het toch op de nomi natie stond om te verdwijnen, was een grondige aanpak van de zaak wel drin gend noodzakelijk. De enige succesvolle methode was in dit geval de meest radicale, dat wil zeg gen de zaak dichtgooien en alles slopen wat er maar te slopen viel op de buiten muren na. Zoals zo vaak in dat soort gevallen kwam men tijdens het vorde ren van het werk steeds meer dingen tegen die onzichtbaar in een eerste beschouwing toch dringend gedaan moesten worden. Het is een vele ton nen verslindende affaire geworden, maar het resultaat mag zeer zeker ge zien worden. Het balkon veranderde in een tweede zaal met 120 zitplaatsen. De oorspronkelijke balkonrand werd niet gehandhaafd, maar verder naar voren in de benedenzaal gebracht. De benedenzaal kreeg 237 comfortabele stoelen ên is ook voorzien van een bijzonder plezierig ogende wandbe- kleding, die praktisch overal in het gebouw is terug te vinden zodat bij voorbeeld ook de akoestiek in het kolossale trappenhuis prettig aandoet en men geen 'badhuiseffect' krijgt.

Film | 1979 | | pagina 12