NIEUWS VAN POLYGOON RUIM 23.000 INZENDINGEN ke Polygoon begint zijn journaal van deze week met beelden van de industrie in de Volksrepubliek China, waarmee Mi nister van der Klaauw zojuist een ac- coord tot uitbreiding van de samen werking heeft gesloten. Dan volgt een muzikaal verslag van een jazz-week in West-Berlijn, waarbij het accent ligt op het optreden van een sterke Afrikaanse groep met o.a. de beroemde Miriam Makeba. Natuurlijk is er ook een reportage van de Europese Schaatskampioenschap- pen in Deventer, waarbij in afwij king van de beelden die de tv liet zien aandacht wordt geschonken aan de wijze waarop van deze titelstrijd in het buitenland verslag wordt gedaan. En tenslotte in fraaie kleuren een verslag van de grootste aquarium-ten toonstelling van Europa, in de Rotter damse Diergaarde 'Blijdorp'. Een keur aan exotische vissen ver schijnt op het witte doek, dat in de komende weken o.a. gevuld zal wor den met beelden van de Wereldolym piade voor postduiven en de geschie denis van de brandweer. alle Naar aanleiding van de jubileumprijsvraag die in de kerstweek in alle radio- en tv-bladen verscheen, werd het Bondsbureau overspoeld door een stortvloed van enveloppen. IJverige handen hebben daaruit de 2500 gelukkigen, die verblijd werden met een bioscoopbon, geselecteerd volgens het principe 'wie het eerst komt, 't eerst maalt'. Op 4 april 1979 zal "The Deerhunter" in Nederland in première gaan. De film waarover in Engeland en Amerika nu al wordt gesproken als "de film van het jaar 19 79", waarin Rob er t de Niro zijn reputatie als een van de beste he dendaagse acteurs wederom eer aan doet. Regie en produktie zijn in han den van Michael Cimino, die tevens zorg droeg voor het scenario. City Film Dis- tribution B.V. draagt zorg voor het uit brengen van de film.

Film | 1979 | | pagina 14