in dit nummcR: Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 3 2 februari 1979 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: drukkerij Poort-pers b.v. Torensteeg 3, Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Cannes krijgt in 1982 een nieuw Festivalpaleis pagina 1 'Een vrouw als Eva' in première pagina 2 Nederlandse produktie pagina 3 Nieuwe bioscopen pagina 4 en 5 Nieuwe films pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 CANNES KRIJGT IN 1982 EEN NIEUW FESTIVALPALEIS Als alles volgens plan verloopt dan heeft Cannes voor het filmfestival van 1982 de beschikking over een fonkelnieuw festivalpaleis en zal president Robert Favre Lebret de eerste zijn die zijn gasten kan ont vangen in de nieuwe accomodatie. Eind december 1978 hechtte de gemeenteraad van Cannes de goed keuring aan de reeds jaren bestaande bouwplannen, die met een grote regelmaat op tafel kwamen en er dan net zo snel weer werden afgeveegd. De plannen werden ook diverse malen gewijzigd, maar nu was men in Cannes er toch ook wel van overtuigd geraakt, dat de bestaande toe stand zo langzamerhand onhoudbaar was geworden en er met spoed een oplossing moest komen, aangezien de organisatoren van verschil lende festivals al dreigden dat het de laatste keer zou zijn dat in de bestaande verouderde accomodatie een festival georganiseerd kon worden. Het nieuwe festivalpaleis zal verrijzen op de plaats van het huidige casino aan de noordkant van de Croisette. De grote congreszaal zal 2400 zitplaatsen tellen, daarnaast zal nog een groot aantal multifunctionele zalen beschikbaar zijn. Een groot aantal kleinere zalen in het complex maakt presentaties op kleinere schaal mogelijk. Een monumentale trap van 14 meter hoogte vormt de hoofdentree, er wordt echter ook een aantal liften gebouwd om op de hoogste ver dieping te komen waar de grote zaal gelegen is. In het souterrain is 13.500 vierkante meter expositieruimte beschik baar voor de verschillende beurzen. In het geheel is vanzelfsprekend ook weer plaats ingeruimd voor het casino met de aanverwante fa ciliteiten zoals bars en restaurants. Om aan de parkeerproblemen tegemoet te komen zal bij het ooste lijke havenhoofd een groot terrein worden aangelegd om het zo langzamerhand onhoudbare dichtgroeien van Cannes met auto's enigszins te beperken. Bijgaande maquettefoto's geven een kleine indruk van de toekomstige situatie en het ziet er naar uit dat de stad Cannes met deze belang rijke beslissing het festivalgebeuren voor een groot aantal jaren weer een forse stimulans heeft gegeven. FILM Hij de voorplaat: Monique van de Ven en Anna Knaup ais Uva en haar dochter liritta in Nouchka van Hrakel's nieuwe film 'licvi vrouw ah Uva'

Film | 1979 | | pagina 9