Juliana in zeventig bewogen jaren Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 7 30 maart 1979 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Juliana, zeventig bewogen jaren pagina 1 Nieuwe films pagina 2 Techniek pagina 4 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 Dit zal de titel zijn van een film, die op 26 april a.s. in niet minder dan 52 bioscopen in ons land zal gaan rouleren. De film is speciaal samengesteld naar aanleiding van de zeventigste verjaardag van Ko ningin Juliana. Alle aspecten in haar leven zullen hierbij aan de orde komen. De film wordt gerealiseerd met medewerking van Dr. Willem Drees Sr. en Mevrouw J.E. Schouwenaar - Franssen. Het produktie- team van Concept/Cinecentrum onder verantwoordelijkheid van Go- vert Veldt, wordt geadviseerd door Bert Haanstra, Script, samenstel ling en commentaar worden verzorgd door Anton Koolhaas. De mu ziek is van Rogier vanOtterloo. De uitgebreide research in vele archie ven werd verricht door Dieudonnee ten Berge. De film maakt deel uit van een complex van activiteiten rond de ver jaardag van de Koningin. Een comité onder voorzitterschap van oud- minister-president Mr. P.J.S. de Jong hield onlangs op het Binnenhof in Den Haag een persconferentie waarop een nadere toelichting werd gegeven op het hetgeen te gebeuren staat rond de dertigste april. Behalve in de Nederlandse bioscopen zal de film tegelijkertijd in niet minder dan 25 steden over de gehele wereld voor de Nederlandse ko lonie ter plaatse in roulatie komen, hetgeen neerkomt op een record aantal kopieën. De uitbreno- wordt verzorgd door Tuschinski Film Distribution. V.l.n.r. Richard Decossaux, Gysbert Versluys, Bert Haanstra, Anton Koolhaas en Govert Veldt FILM Bij de voorplaat: Peter Faber in de rol van architect en vader in de nieuwe Nederlands-Belgische speelfilm Exit 7

Film | 1979 | | pagina 5