0 2® tfog) 2® <3 1. Grijpstra en de Gier 2. Kort Amerikaans 3. Hair 4. Moonraker 5. The warriors 6. The wiz 7. Lord of the rings 8. Uit elkaar 9. The ma in event 10. Die Ehe der Maria Braun 11. Prophecy 12. Meat balls 13. Love bug 14. Love at First bite 15. Gone with the wind 16. They called him bulldozer 17. Avalanche Express 18. Une histoire simple 19. Escape to Athena 20. The China syndrome FILMKEURING IN 1980 BESLISSINGEN COMMISSIE NIEUWE ZAKEN Ter herdenking van het feit dat de cineast Mannus Franken 25 jaar gele den is overleden is een tentoonstelling bijeengebracht door de Mannus Franken Stichting in samenwerking met het Nederlands Filmmuseum. Onder de titel 'Mannus Franken, mensch en Kunstenaar' is ter begelei ding een uitgebreide catalogus uitgege ven. Op de foto: Mannus Franken tijdens opnamen van de film Nias in 1937. De Nederlandse Filmkeuring heeft in een vergadering op 14 november jl. be sloten, de thans bestaande beleidslij nen ook voor het jaar 1980 te hand haven. De Algemene Vergadering van de Nederlandse Filmkeuring heeft echter aan de thans bestaande negen beleidslijnen een tiende toe te voegen. Die tiende beleidslijn luidt letterlijk als volgt'Teneinde de belangen van de jeugdigen zo goed mogelijk te bescher men streeft de Nederlandse Filmkeu ring ernaar de Wet, respectievelijk het Besluit op de filmvertoningen te doen wijzigen ofte doen aanpassen waarde praktijk dit wenselijk maakt'. De Commissie Nieuwe Zaken heeft toestemming verleend aan: F.A. van Opbergen tot het gaan ex ploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A (City 2) te IJmuiden (gem. Velsen); City Exploitatie Mij. (B.V.) tot het gaan exploiteren van een nieuwe per manente bioscoop-A (Odeon 5) te 's-Gravenhage; B.M.P. Kornet tot het gaan exploiteren van drie nieuwe permanente biosco pen-A (City 1, 2 en 3) te Katwijk aan Zee. In de maanden november en december wordt via een groot aantal landelijke dagbladen campagne gevoerd voor de verkoop van de bioscoopbon. De hiernaast afgebeelde advertenties verschijnen op ware grootte twee weken voor Sint-Nicolaas en twee weken voor Kerstmis op de voorpagina van de desbetreffende kranten waarin de bioscoopagenda is opgenomen. Bovendien is aan alle bioscopen in ons land een overdruk van de vier adver tenties toegezonden op affiche-for maat.

Film | 1979 | | pagina 10