HALF MILJOEN PER JAAR BEDRIJFSLEIDERS TE GAST NIEUWE KIJK NOG VEEL MEER Via de jaarlijkse collecte komt zo'n 500.000 gulden binnen, dat is bij lange na niet voldoende om alles te dek ken wat we allemaal hebben aangekaart, maar dat is ook niet het belangrijkste. Met dat geld is het nu juist mogelijk om zaken een extra duwtje te geven in de goede richting. Het aanzwengelen is zo belangrijk, loopt de motor eenmaal dan boren we andere bronnen aan waarmee we het onderzoek hopen af te maken. Om nu eens met eigen ogen te zien wat er dan allemaal wel aangezwengeld kan worden met het geld uit de Bio- bus, waren begin december een aantal Utrechtse bioscoop bedrijfsleiders de gast van de Stichting Bio Kinderrevali- satie. Onder de hoede van twee directieleden: de heren Martinot en Venema werd een uitgebreide rondleiding over het complex gemaakt en werd een groot aantal as pecten van het werk van de Stichting door de daarvoor verantwoordelijke medewerkers toegelicht. V.l.n.r. de dames D. v.d. Berg, G.E. Cirkel en de heren W.J.J. Martinot, C. Jhakrie, A. Pijl, CJ. Betlem, G. Pouw, R.J.W. de Groot, P.C, Abrams, A.W. Brands, E.F.T. Sprong en F.B. Venema. Men was duidelijk onder de indruk van het vele werk dat door een groot aantal gespecialiseerde medewerkers wordt gedaan en het daaraan gekoppelde onderzoek. Bijvoor beeld het paardrijden. Over het algemeen wordt veronder steld dat paardrijden een prima therapie is voor gehandi capten. In de medische wereld heerst daarover nogal wat misverstand. Bio wil nu wetenschappelijk gaan onderzoe ken wat de voordelen of eventueel de nadelen zijn van dat paardrijden. Het spreekt vanzelf dat de uiteindelijke resultaten van een dergelijk onderzoek voor elke revali- datie-arts beschikbaar komt. Een ander onderzoek speelt zich af in een houten barak op het terrein van Bio. Het is het zogenaamde gangbeeld onderzoek dat in samenwerking met de Universiteiten van Paardrijden voor gehandicapten in de eigen manege van Bio. De heer Venema geeft een toelichting bij de apparatuur voor het gangbeeldonderzoek. Amsterdam en Nijmegen wordt uitgevoerd. Een brokje ge avanceerde techniek helpt de artsen meer te weten te ko men omtrent het gedrag van het spierenstelsel. Een on derwerp waarover nog betrekkelijk weinig bekend. Met behulp van elektroden die op het lichaam bevestigd zijn, wordt de loop van een patientje over een lopende band, zowel electronisch als fotografisch geregistreerd. De grote hoeveelheid gegevens hoopt Bio ooit via een computer te kunnen verwerken. Hierdoor kan van tevoren worden be paald wat de gevolgen zijn van het al dan niet opereren. Grote belangstelling voor de vacuümvormmachine. Dit waren slechts twee voorbeelden. We zouden hier een lange opsomming kunnen geven van projecten waar men in Bio aan werkt en onderzoekgebieden die Bio wil gaan bestrijken en daarvoor blijft het twee maal per jaar collec teren voor Bio in de Nederlandse bioscopen zo hard nodig. In de toekomst zal Bio graag de poorten openzetten voor geihteresseerden uit het bioscoopbedrijf om duidelijk te laten zien dat het initiatief dat ruim een halve eeuw gele den in deze bedrijfstak genomen is nog steeds leeft en vol ledig met de tijd is meegegaan. We spreken de hoop uit dat Bio tot in lengte vanjaren kan rekenen op steun van de medewerkers in de bioscopen en het publiek in het belang van het gehandicapte kind.

Film | 1979 | | pagina 8